Акції севертрубопроводстроя підуть з молотка (ямало-Ненецький АТ) — иа regnum

Акції «Севертрубопроводстроя» підуть з молотка (Ямало-Ненецький АО)

Ямало-Ненецький автономний округ, 9 серпня 2004, 20:52 — REGNUM 25,5% акцій ВАТ «Севертрубопроводстрой» — найбільшого Надимського підприємства по будівництву магістральних трубопроводів — будуть виставлені на торги. Уральське міжрегіональне відділення Російського фонду федерального майна продає 26304 звичайні іменні акції номіналом рубль, що знаходяться у федеральній власності. Початкова ціна пакета дорівнює нормативній і становить 832 млн 326 тисяч 270 рублів.

Як повідомили в РФФД, потенційним покупцям необхідно подати заявку та внести завдаток у розмірі 166 млн 465 тисяч 254 рублів на розрахунковий рахунок продавця не пізніше 24 серпня 2004 року. Відкритий аукціон відбудеться 3 вересня.

Відзначимо, що статутний капітал ВАТ «Севертрубопроводстрой» становить 103 тисяч 155 рублів. Загальна кількість випущених акцій — 103 155 номіналом рубль, на підприємстві працює 1,8 людина, дочірніх і залежних товариств немає.

Севертрубопроводстрой був утворений в 1972 році як трест з будівництва магістральних трубопроводів в Західному Сибіру. Колективом тресту прокладено понад семи тисяч кілометрів магістральних нафтогазопроводів, що відповідають світовим стандартам. Освоєна і широко впроваджується напівавтоматичне зварювання порошковим дротом «Іннершільд» труб діаметром 325-1420 міліметрів, ведеться вузька оброблення крайок труб, що дозволяє збільшувати продуктивність праці, економити зварювальні матеріали, підвищувати культуру виробництва і його безпеку.

Сьогодні компанія облаштовує Заполярное родовище газу, будує північну ділянку магістралі Ямал-Європа від верхів’я великої газової річки до Уральських гір. В даний час підходять до кінця роботи по будівництву газопроводу «СРТО — Торжок», закінчені роботи з облаштування Песцового нафтогазоконденсатного родовища (сеноманського поклад). Важливим об’єктом Севертрубопроводстроя також є Находкінський родовище, розташоване в районі Тазовской губи.

Також підприємством ведуться роботи по ремонту кранових вузлів Ювілейного і Ямсовейское родовищ, проводяться роботи по ремонту газопроводів на ділянці Ведмеже — Надим. бере участь ВАТ «Севертрубопроводстрой» і в справах Надима. Так, сьогодні силами підприємства ремонтуються міські комунікації Надима на об’єктах муніципального підприємства «Теплоенергоремонт».

Підсумки дня підуть з молотка. Комерсант

Російський ринок акцій через тиждень почне розраховувати підсумки торгів по-новому. Московська біржа буде розраховувати ціну закриття кожного паперу за підсумками спеціального аукціону, який повинен згладити різкі коливання котирувань, звичайні для кінця торгового дня.

В ході підготовки до переходу на новий режим торгів T + 2 Московська біржа повідомила про швидке введення нового порядку визначення ціни закриття для ринку акцій. З 2 вересня вона буде визначатися на аукціоні закриття. На цей аукціон учасники торгів будуть мати можливість протягом торгового дня подавати заявки. Біржа буде відсікати відверто неринкові (ціна яких буде відхилятися на 30-40% від ціни закриття попереднього дня), інші будуть реєструватися. Після закінчення основних торгів (його час зсувається з 18:45 на 18:40) заявки будуть виконуватися за двоступінчастим алгоритму, розробленого біржею, і о 18:50 буде визначатися ціна закриття, яка і буде вважатися ціною закриття російського ринку акцій. Якщо з якої-небудь папері на аукціон закриття вступить здійсненних заявок, ціною закриття стане остання розрахована поточна ціна.

В даний час на російському фондовому ринку існує кілька цінових показників, використовуваних в практиці регулювання і нагляду, а також для аналізу. Так, наприклад, опорним орієнтиром для брокерів і аналітиків, що вибудовують торгові стратегії, є ціна останньої угоди за певною папері, від неї, зокрема, відраховується зростання або падіння на наступний день. Фонди для розрахунку вартості своїх активів (ВЧА) повинні використовувати так звані визнані котирування цінних паперів, при переоцінці активів в хід йде «ринкова ціна». Визначаючи відповідність паперу умов перебування в котирувальних списках, біржа бере в розрахунок середньозважену ціну за торговий день.

Аукціонна ціна закриття не зможе замінити всі ці показники (принаймні на першому етапі) — для цього потрібні були б істотні зміни в нормативних документах Федеральної служби з фінансових ринків, яка сама зараз трансформується в службу Центрального банку. Однак на біржі розраховують, що нова ціна закриття буде використовуватися, зокрема, при розрахунку індексу MSCI Russia. Це дозволить іноземним фондам, що інвестують в цей індекс, комфортніше прогнозувати динаміку цін своїх активів. Справа в тому, що ціна останньої угоди і ціна закриття, яка визначається зараз як середньозважена за останні 10 хвилин торгів, відображає підвищену волатильність кінця торгового дня, коли виникають несподівані заявки значних обсягів, різко зрушують котирування. Як пояснили на Московській біржі, введення аукціону закриття дозволить знизити можливості маніпулювання ринком в кінці сесії.

Оголошуючи про введення нового сервісу, біржа визначила його як «відповідний кращим світовим практикам». «Практика аукціонів закриття існує, наприклад, на LSE»,— погоджується керуючий партнер компанії Spectrum Partners Андрій Ліфшиц. За його словами, аукціон дійсно дозволяє згладити волатильність кінця торгової сесії. «Але найголовніше, такий аукціон формує додаткову ліквідність, яка дуже важлива для торгуючих intraday (завершальних розрахунки в рамках одного торгового дня.— «ред») І тримають короткі позиції»,— продовжує пан Ліфшиц. «У гравців intraday, найчастіше торгують з великим плечем, до кінця дня може скластися ситуація нестачі ліквідності, аукціон закриття дозволить їм почувати себе більш комфортно. В умовах падаючого фондового ринку роль таких гравців підвищується, а зростання їх числа і обсягу скоєних ними угод в підсумку підвищує стійкість самої біржової інфраструктури, і це також відповідає практиці провідних світових майданчиків»,— укладає він.

Тульський збройовий продадуть з патронами

У понеділок Мінекономрозвитку внесло в уряд прогнозний план приватизації на 2006 рік. У довгому переліку значаться 458 акціонерних товариств та 1048 федеральних унітарних підприємств (ФГУП), які планується акціонувати, а потім продати.

Головна новина. Серед найбільших підприємств, з пакетами акцій яких передбачає розпрощатися в наступному році їх нинішній власник — держава, поки немає автогіганта КамАЗа, знаменитого виробника вантажівок та спецтехніки в Росії. Чутки про приватизацію в 2006 році КамАЗа, який входить в першу десятку виробників важких вантажівок і займає 8-е місце в світі за обсягами випуску дизельних двигунів, до речі, мусуються давно. На початку липня пропозиція внести в прогнозний план приватизації на 2006 рік все 34,01 відсотка акцій ВАТ «КамАЗ», які знаходяться у федеральній власності, прислало в мінекономрозвитку Росимущество. Однак перш, ніж прийняти рішення про внесення КамАЗа на торги, в Мінекономрозвитку чекали узгодження з Мінпроменерго. Схоже, його не було. Тому прогнозний план залишився без КамАЗа.

Втім, як заявило джерело в Мінекономрозвитку, план приватизації уряд планує розглянути четвертого серпня, і не виключено, що до цього часу в документ ще можуть бути внесені доповнення.

А ось 100 відсотків акцій ВАТ «СГ-Транс» в прогнозний план приватизації на 2006-й рік внесений. «Ласкаво» на приватизацію цього фактично монопольного залізничного перевізника зрідженого газу, що займає в даний час більше 60 відсотків російського ринку транспортних послуг з перевезення зрідженого газу і забезпечує паливом близько 70 відсотків автогазозаправок, дав Мінтранс.

Крім того, в план продажу включений держпакет з 70 відсотків акцій знаменитого ВВЦ — Виставкового центру в Москві (іншими 30 відсотками володіють столична влада), а також 87,4 відсотка — акції РАО «високошвидкісні магістралі» (Санкт-Петербург). Нагадаємо, що це підприємство було створено ще в грудні 1991 року для будівництва першої в Росії високошвидкісний пасажирської залізничної траси між Москвою і Санкт-Петербургом, яка так і не була побудована. Для фінансування проекту був навіть випущений облігаційну позику, гарантований мінфіном. А два британські банки в 1997 році надали РАО під гарантії російського уряду кредит на 200 млн. доларів, який не був погашений позичальником.

У переліку, підготовленому до приватизації, знаходиться і знаменитий Тульський збройовий завод, 20 відсотків акцій якого держава має намір продати.

У пояснювальній записці до проекту програми приватизації, яка була підписана заступником міністра економічного розвитку і торгівлі Андрієм Шароновим, йдеться, що в цілому в 2006 році до приватизації будуть запропоновані пакети акцій, розмір яких не перевищує 50 відсотків статутного капіталу відповідних акціонерних товариств. Очікується, що виручка від продажу в 2006 році перевищить 30 млрд. рублів.

До речі, сьогодні в Росії налічується 8293 федеральних державних унітарних підприємства. Крім того, у власності держави залишаються акції 3783 акціонерних товариств, які повинні бути продані до 2008 року.

Деякі відомі підприємства, з якими держава розстанеться в 2006 році:

ВАТ «Всеросійський виставковий центр»(69,78 відсотка акцій);

ВАТ «Ростехекпорт» (49);

Всеросійський інформаційно-науковий центр «Росстройекспо» (29);

ФГУП, Видавництво «мистецтво»;

ФГУП, Газета «гудок»;

ФГУП, Тижневик «фінансова газета»;

авіакомпанія «Самара» (46,46);

Тульський збройовий завод (20);

Тульський патронний завод (4,06);

Оптювелір (18,58).

Posted on