Чотири країни оголосили про готовність направити в Україну своїх військових інструкторів вести

Чотири країни оголосили про готовність направити в Україну своїх військових інструкторів

Євросоюз з США заговорили про нові санкції проти Кремля.

«Безсумнівно, в разі ескалації конфлікту (на сході України) будуть необхідні додаткові обмежувальні заходи проти РФ, і Європа може піти на цей крок», — цитує Інтерфакс-Україна слова представника уряду ФРН Штеффена Зайберта.

«Європа і США єдині щодо санкцій (проти Росії). Ми не виключаємо чергового раунду санкцій, який, можливо, буде залежати від того, що буде відбуватися з виконанням мінських домовленостей в найближчі кілька днів», — додав держсекретар США Джон Керрі.

За його словами західних чиновників, «санкції відбилися на повсякденному житті» в Росії — падіння курсу рубля і відтік капіталу з РФ.

Тим часом президент США Барак Обама ще не прийняв рішення про надання озброєння Києву. «За певний період ми поставили велику кількість різноманітного обладнання Україні. Ми є одним з великих донорів України», — зазначив держсекретар США.

Керрі перерахував таке обладнання, як: прилади нічного бачення, засоби протидії радіолокації, уніформа, генератори, радіостанції, медичні аптечки, а також апаратура для моніторингу.

У свою чергу кілька десятків польських військовослужбовців відправляться в Україну для навчання молодшого офіцерського складу. Про це повідомив польський телеканал TVN24 з посиланням на представника міністра оборони Польщі та керівника навчальних програм Богуслава Пацек.

«Службовці збройних сил Польщі візьмуть участь у реформі системи освіти молодшого офіцерського складу», — сказав він.

Надіслати військових інструкторів в Україні найближчим часом може і Канада. Про надання допомоги в навчанні українських військ повідомили Великобританія і США.

Лондон направить в Україну 75 військових фахівців, які допоможуть українській армії з підготовкою персоналу і логістикою. А американські військові нададуть допомогу в підготовці медичних інструкторів української армії. The Guardian уточнює, що американські військові інструктори, як очікується, прибудуть в Україну навесні. Вони займуться навчанням підрозділів Національної гвардії поблизу кордону з Польщею.

Posted on