Експерти з’ясували, в яких містах найбільш і найменш популярні вітчизняні автомобілі

Експерти з’ясували, в яких містах найбільш і найменш популярні вітчизняні автомобілі

Експерти з'ясували, в яких містах найбільш і найменш популярні вітчизняні автомобілі

Автомобілі вітчизняних брендів зберігають лідерство за попитом на вторинному ринку в Росії — на їх частку, за даними Авито Авто, в квітні-травні 2021 року припадає 35% (при розрахунку показників розглядався період з 1 квітня 2021 року по 27 травня 2021 року порівнюють з аналогічним періодом минулого року) від загальнофедерального попиту.

Партнерський матеріал

Автомобілі японських марок на другому місці з 18% попиту, «німці» посідають третю сходинку, відвоювавши частку в 16%. На четвертому місці по затребуваності на вторинному авторинку з часткою попиту в 13% — корейські автомобілі, а замикають топ-5 автомобілі американських брендів, на частку яких припадає 9% попиту.

В яких містах вітчизняні автомобілі люблять більше і найменше

Найбільшою популярністю вітчизняні бренди користуються в Тольятті, Махачкалі, Саратові, Ставрополі і Ульяновську: в кожному з цих п’яти міст частка попиту на старі автомобілі російських марок перевищує 40%.

У Тольятті — домашньому регіоні АвтоВАЗ — рівень затребуваності російських автомобілів вище, ніж у всіх інших містах країни: на вітчизняні бренди доводиться 60% попиту. У Махачкалі і Ставрополі на частку вітчизняних брендів доводиться по 48% попиту на вторинному авторинку, а в Саратові і Ульяновську — по 44%.

У топ-10 міст за рівнем попиту на старі російські автомобілі також увійшли Омськ (частка попиту на вітчизняні автомобілі — 42%), Самара (41%), Курськ (39%), Волгоград (38%) і Перм (37%).

Найменше цікавляться російськими автомобілями в Калінінграді: тут на частку автомобілів вітчизняних брендів на вторинному авторинку доводиться тільки 2% попиту. У місті великим попитом, ніж російські автомобілі, користуються машини німецьких, японських, корейських, французьких, американських і чеських брендів.

Також в топі міст з найнижчою часткою попиту (по 13%) на старі російські автомобілі ─ Москва і Санкт-Петербург. В обох столицях на першому місці за часткою попиту на вторинному авторинку німецькі бренди, а на другому — японські.

У Сімферополі частка попиту на вітчизняні автомобілі з пробігом — 19%, німецькі і японські автомобілі в місті виявилися популярнішими російських.

В Іркутську автомобілі російських брендів відвоювали частку в 20% попиту, японські марки в місті користуються великим попитом і займають перше місце по затребуваності.

Вітчизняні автомобілі: середні ціни на вторинному ринку

Лідерство російських автомобілів в більшості регіонів країни можна пояснити їх порівняно невисокою вартістю. За даними Авито Авто, середня ціна вітчизняного автомобіля з пробігом в квітні-травні 2021 року склала 180 000 рублей, збільшившись в порівнянні з минулим роком на 17,6%.

Машини японських, німецьких, корейських і американських брендів обходяться покупцям помітно дорожче. «Німці» стоять в середньому 680 010 рублів, «корейці» — 622 611 рублів, автомобілі японських брендів — 600 000 рублів, а автомобілі американських марок — 379 997 рублів.

Японські, німецькі і корейські бренди на вторинному авторинку за рік подорожчали сильніше, ніж російські: середня вартість «японців» зросла на 20%, «німців» — на 27%, «корейців» — на 30%.

Alpine піде по стопах Cupra: менше ностальгії і оригінальності, більше грошей

Італієць Лука де Мео став біля керма Groupe Renault влітку цього року, а раніше очолював марку Seat: саме під його керівництвом спортивний суббренд Cupra пішов на підвищення, став самостійною маркою і її комерційні показники поки що радують керівництво концерну Volkswagen. Тепер схожий фокус де Мео хоче провернути з Alpine, тільки її трансформація буде йти в зворотному напрямку: Alpine залишиться як самостійна одиниця всередині Groupe Renault, але крім оригінальних спорткарів вона тепер буде пропонувати заряджені версії моделей Renault, про що де Мео повідомив в інтерв’ю британському часопису Auto Express.

Ідея де Мео полягає в тому, щоб зробити з Alpine щось на зразок лайт-версії Ferrari: марку, яка об’єднує команду у Формулі-1 (в наступному році французька команда братиме участь в гонках саме під маркою Alpine, а не Renault), інженерний колектив Renault Sport і історичну спадщину Alpine. На виході ми отримаємо цілу розсип спортивних моделей, і найближчими новинками, ймовірно, будуть хот-хетч на базі нового Clio і заряджений кросовер на базі європейського Captur (не плутати з російським здешевлену Kaptur), який стане конкурентом представленого недавно Ford Puma ST. Власних по-справжньому спортивних моделей у Renault, ймовірно, більше не буде, але навряд чи це сильно засмутить фанатів літер R.S., адже марка Alpine крутіше.

Зараз Alpine випускає на історичній фабриці в Дьеппе всього одну модель — середньомоторне купе A110. За перші три квартали цього року дилерам вдалося реалізувати 871 екземпляр цієї моделі проти 3613 за аналогічний період 2019 го. Жан-Домінік Сенар, голова ради директорів Groupe Renault, вважає завод в Дьеппе проблемним активом, і його доля поки не визначена, але навряд чи завод закриють до закінчення життєвого циклу нинішнього покоління купе A110, у якого скоро може з’явитися крос-версія. Лука де Мео також не виключає перетворення Alpine A110 в електромобіль, але чесно визнає, що чіткої концепції з цього приводу поки немає. У будь-якому випадку електромобілі в лінійці Alpine будуть — без них тепер в Європі робити нічого.

Найдорожчий в світі Mustang — цей Shelby GT350R за 3,85 мільйона доларів — TopGear Russia — «Автоновини»

На перше місце в якості самого дорогого в світі Ford Mustang влітає Shelby Mustang, який дійсно літав.

Це прототип Shelby GT350R 1965 року народження, яким керував, або, точніше, пілотував Кен Майлз, тим самим, який брав участь в гонці під назвою «Ле-Ман» на автомобілі під назвою «GT40», і саме його увічнив хлопець, який грав Бетмена. Ймовірно, ви про це чули. У минулі вихідні цей прототип був проданий за колосальні 3,85 мільйона доларів на аукціоні в Індіанаполісі. І переміг Bullit Mustang, проданий за 3,4 мільйона доларів.

За заявою аукціонного дому, «він, можливо, вважається одним з найважливіших Mustang в історії марки». Перша в історії модель Shelby R була розроблена для участі в гоночній серії SCCA Production Sports Car і стала найпершим гоночним автомобілем Shelby Mustang.

Цей прототип (5R002) не тільки був першим, який брав участь в гонках і виграв, але також служив інженерним мулом для тестування компонентів 34-х клієнтських R-моделей, а також демонстраційним автомобілем для потенційних клієнтів. Дійсно, багато деталей і конструкції, що з’явилися на прототипі, були ексклюзивними для нього.

Неймовірно, але в 1966 році його продали співробітникові Ford за 4000 доларів. Він зник з поля зору на початку 70-х і знову був виявлений в 1989 році, після чого змінив кількох власників і, нарешті, був відновлений в початковий стан. Настільки добре, що виграв в Pebble Beach і інших автомобільних конкурсах.

А знаменита фотографія вище? Це Кен на трасі Green Valley Raceway в 1965 році, мабуть, відтягується на повну котушку. Він був у всіх сенсах справжнім пілотом.

Posted on