Капітан Сологубов вигадка і реальність

Капітан Сологубов: вигадка і реальність

Капітан Сологубов вигадка і реальність

Микола Сологубов народився в 1924 році в Москві, в районі Селянської застави. Його батьки працювали на м’ясокомбінаті імені Мікояна, там же Микола почав свою трудову і спортивну кар’єру. Професію слюсаря він поєднував з грою за заводську команду в футбол і бенді. Коли почалася війна, Сологубова не було 17 років, на фронт він відправився добровольцем лише в кінці 1942 року. До 1944 року захищав блокадний Ленінград, був двічі поранений, але повертався в стрій. Третє і останнє поранення отримав під час наступальної операції, остаточно зняла блокаду. Пошкодження виявилися серйозними і погрожували ампутацією ноги, проте він знову зміг відновитися і повернутися на службу. Правда, на цей раз не на фронт — Сологубова перевели на Далекий Схід, в Хабаровськ. Там він і зустрів переможний травень, а пізніше і вересень 1945 року.

В інтернеті часто зустрічається історія, розказана радянським хокеїстом і тренером Миколою Карповим. Про те, що 18-річний Сологубов скоїв крадіжку і на фронт потрапив як ув’язнений, в штрафну роту. Син Миколи Михайловича називає цю історію вигадкою. Швидше за все, так і є. У військовому архіві легко знайти обліковий картку, в якій прямо зазначено: судимості у червоноармійця Миколи Сологубова немає. Крім того, всупереч поширеній сьогодні думці, потрапити в штрафну частину, не будучи військовослужбовцем, було практично неможливо; в них прямували люди, які вчинили злочини, перебуваючи в воюючою армії.

На відміну від кримінального минулого, історія про важке поранення Миколи Михайловича цілком реальна. Ось що про це писав лікар ЦСКА і збірної СРСР Олег Белаковскій:

«У Сологубова було вогнепальне поранення нижніх кінцівок — перебиті великі і малі гомілкові кістки. У сенсі перспективи занять спортом це дуже важкий випадок. Але Микола мужньо виніс випробування, відновився і почав грати ».

Дійсно, Микола Михайлович повернувся в спорт. У Хабаровську відразу після війни він грав в російський хокей за команду місцевого будинку офіцерів. Там же в 1949 році переключився на канадський хокей. Тренером тоді був Григорій Тучков — футболіст і хокеїст, знайомий Сологубова з довоєнного часу. Саме він і порадив Анатолію Тарасову 25-річного Сологубова. У своєму першому ж сезоні в ЦДКА (1949/1950) Микола закинув сім шайб і завоював золото чемпіонату СРСР. Так вдало почалася кар’єра в хокеї ледь не обірвалося через рік — в одному з матчів проти ВВС Сологубов отримав важку травму, розрив кишечника. Торс польового гравця тоді практично не захищався, і ключка Євгена Бабича виступила в ролі списи, пропор при зіткненні живіт Сологубова. Травма була чревата летальним результатом, але лікарі змогли врятувати Миколи. Правда, зі спортом настійно рекомендували закінчити. Але і після цього Сологубов зміг відновитися і повернутися.

За короткий термін він став одним з провідних гравців. Фізична сила і витривалість дозволяли йому діяти по всьому майданчику. Одним з перших у вітчизняному хокеї він став застосовувати силові прийоми. Знаменита «млин» від радянських захисників багато в чому почалася з Сологубова.

«Я ж у Сологубова навчався ловити суперників« на жопёнку ». На тренуваннях Аркадій Іванович Чернишов змушував мене відпрацьовувати «млин» на Пєтухова », — розповідав триразовий олімпійський чемпіон Віталій Давидов.

Сологубов одним з перших зруйнував уявлення про захисників як гравців виключно її захисників. Він любив і вмів підключатися до атаки. За свою довгу кар’єру закинув в чемпіонатах СРСР 128 шайб. Але саме висока результативність не дозволила потрапити на перший для СРСР чемпіонат світу 1954 року. У тому сезоні тренер ЦСКА Анатолій Тарасов перевів його з оборони в центр нападу. Ланка Сологубова було другим за результативністю в команді, поступаючись тільки супертройке Віктора Шувалова. Ця супертройка і забрала «квоту» армійських нападників в збірній, комплектовавшейся по клубним принципом. Пропустивши чемпіонат світу, Микола Михайлович навіть подумував змінити вид спорту — всерйоз тренувався з футбольною командою і готувався до сезону. Але отримані поранення ніг позначилися: бігати протягом 90 хвилин футбольного матчу організм вже не дозволяв.

У 1955 році Сологубов все-таки потрапив до збірної СРСР і завоював срібло на другому для вітчизняного хокею чемпіонаті світу. Наступні вісім років він незмінно входив до складу збірної на всіх найбільших міжнародних турнірах, тричі визнавався кращим в світі захисником. З 1957 року, коли Всеволод Бобров завершив ігрову кар’єру, саме Сологубов прийняв у нього капітанську нашивку в збірній і клубі. Сам Микола Михайлович завершив кар’єру в 40 років.

Він пробував тренувати, займався пропагандою хокею. У 1967 році випустив біографічну книгу «Мій друг хокей». Але в цілому життя після хокею у нього не склалося. У 1988 році у віці 64 років він пішов з життя. Тоді ж було засновано символічний клуб його імені — для захисників, закинув не менше сотні шайб. І за майже шість десятків років з тих пір, як Сологубов останній раз виходив на лід, лише п’ять захисників змогли перевершити його досягнення.

Американським гонщиця виповнилося 97

.

# 9733; Наші воїни століття XX # 9733; запис закріплена

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЛЕГЕНДАРНОГО ГЕРОЯ

Льотчики і КОМАНДУВАЧ дальньої авіації

Сьогодні виповнилося 97 років Герою Радянського Союзу, генерал-полковнику авіації — Василю Васильовичу Решетнікову.

Василь Васильович Решетніков — легендарний льотчик Дальньої авіації, Заслужений військовий льотчик СРСР, Командувач дальньої авіації СРСР (1969-1980 рр.) І заступник командувача ВПС СРСР (1981-1986 рр.), Фронтовик, який учинив 307 бойових вильотів, бомби Берлін, Кенігсберг, Бухарест, Тильзит, Гельсінкі, Будапешт, учасник оборони Москви і Сталінграда, Курської Битви, визволення України, Білорусії та Криму, зняття Блокади Ленінграда, взяття Будапешта і Берліна.

27 липня 1944 гвардії капітан, командир ескадрильї 19-го гвардійського авіаційного полку дальньої дії 8-ї гвардійської бомбардувальної авіаційної дивізії дальньої дії 2-го гвардійського бомбардувального авіаційного корпусу авіації дальньої дії Василь Васильович Решетніков удостоєний звання Герой Радянського Союзу (указ Президії Верховної Ради СРСР 27 липня 1944 року, медаль «Золота Зірка» № 1055).

Літак Решетнікова двічі збивали. Перший раз — в лютому 1942-го, поруч з лінією фронту, коли він бомбив аеродром Балбасово під Оршею. Другий — з тилу ворога довелося вибиратися більше тижня. Останній, 307-й за рахунком, бойовий виліт 16 квітня 1945 року.

Війну закінчив на посаді заступника командира полку. Закінчив монинской академію і Академію Генштабу. Був близьким другом А. І. Молодчого та І. Н. Кожедуба. Василь Васильович — племінник відомого радянського художника Федора Решетникова, з яким був дуже близький.

Навесні 1959 року разом з генералом У. Т. Тарановим устноавіл новий неофіційний світовий рекорд дальності польоту по замкнутій кривій — 17150 кілометрів, перевершивши американський рекорд на 2700 кілометрів. Тоді він провів за штурвалом 20 годин.

З 1968 року — перший заступник, а з 1969 по 1980 роки — командувач Дальньої авіацією. На цих постах очолював кілька державних комісій з озброєння. З 1981 по 1986 роки — заступник командувача Військово-повітряних сил СРСР.

В останній раз льотчик піднімався в небо в 2003 році, коли йому було 83 роки — на авіашоу в Моніно він керував американським бомбардувальником «Б-25», який пригнав з Австрії австрійський пілот.

Іменем Решетнікова В. В. названий один із стратегічних бомбардувальників ВПС Росії «Ту-160».

Василь Васильович написав дуже цікаві мемуари, в яких розповів про своїх товаришів і командирів, про війну і авіації в цілому.

У реальному житті Василь Васильович дуже скромна людина, не любить говорити про свої заслуги, майже ніколи не одягає кітель з нагородами. Незважаючи на свій поважний вік, Василь Васильович дасть фору молодим, він дуже бадьорий і міцний, прекрасно пам’ятає найдрібніші подробиці, дуже сильний, підготовлений співрозмовник.

Василь Васильович не відзначає дні народження, свята (за винятком 9 травня) і ювілеї, він негативно ставиться до будь-яких урочистостей. Наш проект бажає Василю Васильовичу — герою нашого проекту і великій людині довгих років життя і всіх благ його сім’ї.

МБУК Арбажскій краєзнавчий музей

.

МБУК Арбажскій краєзнавчий музей запис закріплена

Наш музей — краєзнавчий, займається вивченням історії арбажской землі. тому початок навчального року ми вирішили почати з пізнавальної гри «Знавці рідного краю», яку провели для учнів шостих класів. Учасники команд показали свої знання, відповідаючи на питання семи турів.

Участь в грі — це прекрасна можливість для хлопців показати свою ерудицію, а також поповнити свій багаж знань новою інформацією # 33;

А попереду у школярів — нові музейні заняття, екскурсії, вікторини, майстер-класи # 33;

Вивчаючи історію малої батьківщини ми вчимося бережного ставлення до пам’яток культури та історії, до людей, що живуть поруч.

.

МБУК Арбажскій краєзнавчий музей запис закріплена

.

МБУК Арбажскій краєзнавчий музей запис закріплена

Боже, все самі

Валентина, а у вас хто робить ?

Валечка, у нас колектив + чоловіки
.

МБУК Арбажскій краєзнавчий музей запис закріплена

Шановні відвідувачі музею, гості та жителі району # 33; В даний час у нас проводиться незалежна оцінка якості умов надання послуг — онлайн-анкетування одержувачів послуг. Ми дуже сподіваємося на вашу підтримку і розуміння.

Показати повністю. Перейти на інформаційний ресурс (сайт) н-о-к.рф або перейти по посиланню http: // н-о-к.рф / На головній сторінці вибрати КУЛЬТУРА; На сторінці КУЛЬТУРА внизу сторінки перейти по посиланню ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ; У вікні, виберіть букву «К» У списку, що розкрився виберіть Ваш регіон Кіровська область; У вікні, виберіть Ваш муніципальний район (округ): Арбажскій; Відкрилася АНКЕТА, Потрібно вибрати Муніципальне бюджетна установа культури Арбажскій краєзнавчий музей, далі респонденти самостійно відзначають варіанти відповідей із запропонованих в завершенні вибираючи ВІДПРАВИТИ.

УВАГА # 33; Якщо з яких-небудь причин не виходить відкрити АНКЕТУ, дотримуючись інструкції, то переходите за прямим посиланням на опитування: https: // forms.gle / tSsjUpB5gpDLHu118

Термін проведення анкетування до 20 вересня 2021 року включно.

Приділивши небагато часу заповнення цієї анкети, ви допоможете не тільки виявити проблемні місця в діяльності організацій, а й поліпшити якість послуг, що надаються населенню.

НОК — Незалежна оцінка якості

Posted on