Компанії laura ashley загрожує можливе поглинання — ринки — finversia (фінверсія)

Компанії Laura Ashley загрожує можливе поглинання

Інвестиційна компанія з Майамі Flacks Group заявила, що вона знаходиться на попередній стадії оцінки пропозиції в розмірі 20 млн фунтів стерлінгів щодо придбання британської компанії по дизайну жіночого одягу Laura Ashley. Подібна новина з’явилася, незважаючи на наполегливі твердження нинішнього власника модного рітейлера щодо того, що він не планує продавати бренд.

Акції Laura Ashley впали на 1,2% до 3,2 пенсів, оскільки дана пропозиція оцінює компанію в 2,75 пенса за акцію.

Раніше 25 лютого голова правління Laura Ashley Ендрю Ху сказав: «Якщо нам коли-небудь і надійде пропозиція про поглинання, то правління компанії не розглядатиме пропозицію, яке недооцінює наш бренд». Однак він продовжував давати тверду відсіч усім потенційним інвесторам, стверджуючи: «Я хотів би офіційно заявити, що, як основні акціонери Laura Ashley, ми не маємо наміру позбавлятися свого пакета акцій. Хоча зрозуміло, чому потенційні покупці вважають, що бренд значно пере цінний, я повністю впевнений, що ми зможемо продемонструвати прибутковість і стійке зростання, щоб створювати довгострокові вигоди для наших акціонерів. Ми як і раніше залишаємося такими ж відданими улюбленому бренду, як і тоді, коли вперше вирішили інвестувати в Laura Ashley більше 20 років тому ».

Минулого тижня компанія Laura Ashley опублікувала попередження про зниження прибутку, повідомивши інвесторам, що результати за весь рік будуть нижчими за прогнозовані на тлі «складних» умов торгівлі. Рітейлер моди і товарів для будинку також заявив, що за останні шість місяців 2018 року його отримав нульовий прибуток, оскільки продажі впали на 4,2%.

Laura Ashley, яка контролюється малайзійської Malayan United Industries (MUI), закрила 40 магазинів у Великобританії з 2015 року. В даний час група управляє 156 магазинами в Великобританії.

Спочатку базується в Уельсі, Laura Ashley виросла з невеликої фабрики в Карно і стала одним з провідних світових брендів одягу в 1970-х і 1980-х роках.

У Ленобласті компанії відкриють спільні центри

дилерська група «Лаура» і Ощадбанк планують реалізацію спільного проекту зі створення в Ленобласті мережі багатофункціональних сервісних центрів, що включають дилерський центр і офіс по автокредитуванню. Уряд Ленобласті розраховує, що проект буде реалізований на основі державно-приватного партнерства, а в центрі будуть розміщуватися державні організації, які надають послуги населенню. П’ять центрів можуть коштувати «Лаурі» 150 млн рублів, «Сбербанк» видасть кредит під проект на 10 років.

Як розповів учора віце-губернатор уряду Ленобласті Дмитро Яловий, група компаній «Лаура» (Мережа дилерських центрів) і Ощадбанк планують будівництво на території Ленобласті багатофункціональних сервісних центрів з надання послуг населенню. «Губернатор Олександр Дрозденко очікує, що до кінця 2013 року буде побудовано вісім таких центрів, — розповів він. — Це може бути і нове будівництво, і перепрофілювання вже існуючих будинків. У центрі можуть розміститися, наприклад, відділення банків, нотаріальні контори та інше, а також комерційні структури. Заробляти об’єкт буде на потоці відвідувачів. Після завершення проекту об’єкт буде переданий держорганам. Якірними орендарями будуть держоргани. Не всі, але частина таких об’єктів буде створена на основі державно-приватного партнерства», — повідомив Дмитро Яловий. За його словами, площа одного об’єкта складе не менше 800 кв. м.

Голова ради директорів групи компаній «Лаура» Ігор Щербаков уточнив, що проект виник після оголошення Ощадбанком проекту зі створення в Ленобласті мережі офісів по обслуговуванню населення, зокрема, з автокредитування. «Ми давно хотіли вийти в ряд міст і побудувати там свої дилерські центри. Це, наприклад, Кіриші, Луга, Сосновий Бор, Всеволожськ і Виборг, де у нас був невдалий досвід. Одночасно Сбербанк планує там створювати свої додаткові офіси автокредитування. Банк запропонував нам реалізувати спільний проект, — говорить Ігор Щербаков. — Половину своїх автомобілів ми продаємо через автокредити, тому вирішили поєднати ці об’єкти. Проектування вже йде». За словами Ігоря Щербакова, об’єкт буде складатися з двох дилерських центрів (300-400 кв. м), офісу Ощадбанку (150-200 кв. м) і, можливо, магазину торгової мережі або іншого об’єкта. Компанія планує відкрити п’ять центрів.

Обсяг інвестицій в один центр пан Щербаков оцінює в 30 млн рублів. Таким чином, загальний обсяг інвестицій в п’ять центрів складе близько 150 млн рублів. Згідно з домовленістю, будувати і управляти об’єктами буде «Лаура», а Ощадбанк надасть компанії кредит на 10 років під 13-14%. Банк стане орендувати площі під свій офіс. Термін окупності проекту — шість років.

Мережа «Лаури» налічує п’ять центрів з продажу автомобілів Chevrolet, Opel, Cadillac, Renault, GM, Suzuki, Ssang Yong, Hymer і мотоциклів Harley-Davidson в Петербурзі, Мурманську, Тулі, Архангельську і Сочі.

на запит «ред» в прес-службі Ощадбанку і Північно-Західного банку Ощадбанку не відповіла.

Юрій Халімовська, старший юрист практики нерухомості та будівництва «Пепеляєв груп», каже, що закон Ленобласті, хоча і містить перелік форм ДПП, але формулювання досить розпливчасті, тому, поки не буде підписано угоду, складно сказати, яким саме буде механізм реалізації проекту. «Однак зазвичай, коли проект пов’язаний з відвідуванням об’єкта (потік відвідувачів), то публічні суб’єкти, в даному випадку уряд Ленобласті, гарантують компенсацію у разі недосягнення певного обсягу продажів — беруть на себе так званий «ризик трафіку», — міркує юрист. — Крім того, участь уряду може бути пов’язано з наданням гарантії по взятому інвестором кредиту. Швидше за все, ризики будуть розподілені в рамках проекту так, що якщо «Лаура» недобудований об’єкт або не зможе окупити його в зазначений термін, то Ленобласть гарантує повернення кредитів». За його словами, в будь-якому випадку, всі проекти ДПП в Росії зараз реалізуються в «ручному режимі». «Навіть в одному з найякісніших законів про ДПП — законі Петербурга — немає твердих механізмів, що гарантують автоматичне проходження всіх стадій. Проект в Ленобласті за новим обласному закону буде пілотним», — додає Юрій Халімовська.

Компанія «Лаура-Архангельськ» виконала зобов’язання перед Банком «Банк»

Фінансова криза серйозно вплинула на автомобільний ринок Архангельської області. Догляд групи компаній Олега Барміна і інших автодилерів створив чимало проблем для їх партнерів і кредиторів — під загрозу було поставлено інтереси великої кількості людей. Ми стежили за розвитком ситуації і в одному з лютневих номерів на прохання клієнтів «Лаури-Архангельськ» розповідали про проблеми, що виникли у цій компанії. 29 травня спірна ситуація між Банком «Банк» і «Лаурою-Архангельськ» вирішилася.

На тлі загальної кризи керівництву «Лаури-Архангельськ» довелося докласти чимало зусиль для вирішення проблеми навколо кредитних боргів. Але завдяки партнерським відносинам з Банком «Банк» компроміс знайдений — зобов’язання повністю виконані.

29 травня між компанією «Лаура-Архангельськ» і Архангельським філією Банку «Банк» укладено так званий договір цесії. Право вимоги, що належить банку-кредитору, переуступлено. «Лаура-Архангельськ» перекупила борг (а це кілька мільйонів рублів) інших поручителів по беззалоговому кредитним договором, який був укладений між банком і позичальниками, серед яких виявилися в тому числі припинили свою діяльність група компаній «Лео» і «Фест».

Кредит для поповнення обігових коштів компаніями-автодилерами був узятий у банку під поручительство рік тому. У разі виникнення непередбачених обставин позичальники поручилися відповідати один за одного перед кредитором за виконання зобов’язань.

Після скандальної історії з крахом «Лео», коли було виявлено факти прострочення платежів, банк став робити спроби повернути виданий кредит — виходити на поручителів.

«Як з’ясувалося, ми виявилися єдиними сумлінними позичальниками — всі платежі за кредитом, виданим« Лаурі-Архангельськ », виплатили вчасно. Однак закон є закон — нам довелося взяти на себе зобов’язання інших позичальників, — розповідає генеральний директор компанії «Лаура-Архангельськ» Андрій САМОЙЛОВ (на знімку праворуч). — Але ми не просто погасили загальний борг за договором, а викупили право вимоги, що належить банку-кредитору ». Іншими словами, тепер «Лаура-Архангельськ» може зажадати від своїх колишніх партнерів повернути борги.

«Банк робив спроби погасити заборгованість за рахунок позичальників, але вони не увінчалися успіхом, — коментує ситуацію керуючий філією ВАТ« Банк »у м. Архангельськ Олег Калінін (на знімку ліворуч). — Той юридичний механізм, який ми використовували для забезпечення позову — арешт майна, був вимушеним. У разі прострочення платежів банк повинен був піти на такий захід, адже мова йшла про гроші вкладників ».

Переговори тривали більше трьох місяців. Процес врегулювання судових питань, узгодження документації було вельми непростим з технічної точки зору. Паралельно виявлялося інформаційний тиск — падіння групи «Лео», арешт судовими приставами автомобілів, — все це активно обговорювалося в ЗМІ і не кращим чином впливало на клієнтів автосалону «Лаура-Архангельськ». Але незважаючи на кризу, який для багатьох є виправданням для відмови від боргів, компанії вдалося знайти вихід з ситуації. Банкіри називають цей випадок для Архангельська унікальним.

«Ми прийшли до цивілізованого варіанту вирішення спору, знайшли копромісс. І багато в чому завдяки тому, що з групою компаній «Лаура» ми давні партнери, — зазначає Олег Калінін. — Компанія вчинила чесно, це ще один плюс для її іміджу ».

Сьогодні «Лаура-Архан-гельська» є офіційним дилером General Motors і GM-АвтоВАЗ в Архангельській області. В автосалоні представлений весь модельний ряд Opel, Chevrolet, Subaru і Chevrolet Niva, які тепер можна придбати за різними програмами автокредитування Банку «Банк».

Генеральний директор «Лаури-Архангельськ» запевнив: усі зобов’язання перед покупцями виконуються. «Компанія приносить вибачення за створені нашим клієнтам незручності, дякує їм за терпіння і розуміння, — говорить Андрій Самойлов. — Ми продовжуємо працювати, відчуваючи реальну підтримку Фінансової корпорації «Банк».

Довідка «БК»

Банк «Уралсиб» входить в десятку найбільших федеральних банків Росії за всіма основними показниками; в п’ятірку лідерів по філіальної мережі. Має всі можливі ліцензії Банку Росії. У 2008 році відзначив 20-річний ювілей.

«Лаура-Архангельськ» — офіційний дилер General Motors і GM-АвтоВАЗ в Архангельській області. Компанія пропонує повний комплекс послуг з продажу та обслуговування автомобілів. В автосалоні «Лаура-Архангельськ» представлено весь модельний ряд Opel, Chevrolet, Subaru і Chevrolet Niva, офіційно поставляється на російський ринок.

Posted on