На ват «УАЗ» відбулися чергові загальні річні збори акціонерів

На ВАТ «УАЗ» відбулися чергові загальні річні збори акціонерів

Сьогодні в Ульяновську відбулися річні збори акціонерів ВАТ «УАЗ». На зборах було обрано новий склад Ради директорів і ревізійної комісії, затверджений аудитор Товариства. Затверджено річний звіт підприємства, звіт про прибутки і збитки, річна бухгалтерська звітність за результатами 2003 року.

Як заявив голова ради директорів Вадим Швецов, «УАЗ продемонстрував в 2003 році вражаюче зростання операційної ефективності, свої можливості із завоювання позицій на ринку, своє прагнення стати сучасним, динамічним автовиробником».

Одним з важливих досягнень 2003 року стало збільшення обсягів продажів автомобілів і машкомплектів. Продажі зросли в порівнянні з 2002 роком на 8,3% і складають 78 544 штук. Виручка від продажів зросла на 31,9%. З урахуванням кон’юнктури ринку був збільшений в 1,8 разу випуск автомобілів нового модельного ряду УАЗ 3160/62.

Виручка від продажу товарів, продукції, робіт і послуг склала 11 млрд. 40 мільйонів рублів і збільшилася до рівня 2002 року на 2 млрд. 668 мільйонів рублів або на 31,9%. За рік підприємством сплачено 1 млрд. 445,9 млн. рублів податків до бюджетів усіх рівнів та позабюджетних фондів, що на 34,8% більше, ніж за 2002 рік (федеральний бюджет — 486,1 млн., обласної — 234,6 млн., місцевий — 157,0 млн. рублів). Строго дотримувався принцип фінансової прозорості та відкритості компанії.

Вперше була випущена консолідована фінансова звітність за 2002 рік за Міжнародними стандартами (IAS).

За словами генерального директора ВАТ «УАЗ» Віктора клаптями, підприємство розпочало серйозні зусилля з просування своєї продукції на експортні ринки, що є пріоритетним напрямком розвитку.

Поставки на експорт збільшилися більш ніж в два рази — на 78,7%. У 2003 році закордонним споживачам відвантажено 16 049 автомобілів і машкомплектів, проти 8 981 — у 2002 році. Частка експорту в обсязі продажів склала 20,4%.

Автомобілі марки УАЗ поставлялися в більш ніж 30 країн світу. Географічна структура експорту, в основному, залишилася традиційною. Основну частку складають поставки в країни СНД: Казахстан, Україну і Білорусь. Крім того, здійснено великі експортні поставки в Монголію, Афганістан, Болгарію. У 2003 році вдалося відновити раніше втрачені зв’язки з Ефіопією, Анголою, Кубою, Колумбією. У 3,3 рази зросли поставки машкомплектів на складальні виробництва України, Куби, В’єтнаму.

Інший пріоритетним завданням Віктор Клочай назвав підвищення внутрішньої ефективності роботи і максимально можливе скорочення витрат. «Зусилля всього колективу були сконцентровані саме на цьому. Реалізована комплексна програма зниження витрат дозволила заощадити за 2003 рік 573 млн. рублів. Ми досягли цього за рахунок вдосконалення технологічних процесів, стримування зростання цін на комплектуючі, оптимізації транспортних перевезень, реалізації програми з обліку витрати енергоресурсів і зниження витрат на шлюб », — сказав Віктор Клочай.

«І, тим не менше, — за словами генерального директора, — на підприємстві є серйозні резерви в плані управління витратами і впровадження нових ефективних методик організації виробничого процесу. Цей напрямок стало одним з головним і в 2004 році ».

Для збереження позицій на ринках збуту Ульяновський автомобільний завод вкладає значні кошти в модернізацію діючого виробництва і в освоєння нових продуктів. У 2003 році на УАЗі були реалізовані інвестиційні проекти по провідним мостам «Спайсер», косозубой роздавальної коробці. Освоєно виробництво автомобілів з антитоксичні системами. У листопаді поставлений на виробництво рейсталінгового автомобіль УАЗ-315195 (UAZ Hunter), який прийшов на зміну старому легковому модельному ряду. Розпочато будівництво нового фарбувального комплексу.

У 2003 році підприємство успішно пройшло сертифікаційний аудит німецькою фірмою TÜV CERT. Сертифікована система менеджменту якості складально-кузовного виробництва на відповідність Міжнародним стандартам ISO 9001 версії 2000. УАЗ отримав міжнародний сертифікат.

Говорячи про плани УАЗу на 2004 рік, Віктор Клочай назвав в числі ключових завдань — підвищення якості продукції, вдосконалення системи контролю та управління якістю, виведення на ринок нових моделей, активне освоєння нових ринків, в першу чергу, експортних, зниження витрат і розвиток персоналу.

Прийнято рішення: дивіденди за привілейованими і звичайними акціями за підсумками 2003 року не нараховувати. Чистий прибуток підприємства буде спрямована на реалізацію інвестиційних проектів, оновлення модельного ряду і модернізацію виробництва.

Гендиректор УАЗа очолив виробника президентських лімузинів

На ват "УАЗ" відбулися чергові загальні річні збори акціонерів

Новим генеральним директором Aurus, виробника автомобілів проекту «Кортеж», став Аділь Ширінов, йдеться в надійшов в РБК повідомленні Мінпромторгу.

Ширінов з 23 травня є гендиректором УАЗа. Він також є президентом Ford Sollers. До цього він керував СП Ford Sollers.

Він змінив Герхарда Хільгерта, який керував компанією з 2018 року. Останній тепер працюватиме радником генерального директора.

«Зараз перед нами стоїть амбітне завдання з розвитку індустріального проекту Aurus з метою збільшення обсягу випуску автомобілів, а також створення мережі продажів і сервісної підтримки клієнтів відповідно до необхідних стандартів якості», — наводяться в повідомленні слова Ширинова.

Серед пріоритетів — підготовка до серійного виробництва автомобілів Aurus на заводі в особливій економічній зоні «Алабуга» (Татарстан). Там з 2021 року планується розгорнути виробництво потужністю до 5 тис. машин в рік.

Під брендом Aurus (проект «Кортеж») виробляють автомобілі представницького класу для перших осіб держави. На одній з моделей — Aurus Senat — міністр оборони Сергій Шойгу в 2019 році проїхав під час параду Перемоги на Красній площі в Москві. Автомобіль Aurus є і у президента Володимира Путіна, вперше він скористався ним в день своєї інавгурації 7 травня 2018 року.

Основним акціонером Aurus є НАМИ, в лютому фонд Tawazun з ОАЕ уклав угоду, за якою отримає трохи більше третини акцій. Ще один акціонер — «Соллерс» — в рамках цієї ж угоди знизив частку до 0,5%.

Увечері в понеділок про зміни повідомили і в «Соллерс»: рада директорів компанії ухвалила рішення достроково припинити повноваження генерального директора Вадима Швецова і призначив на цю посаду його першого заступника Миколи Соболєва. Повідомлення про це опубліковано на сайті Центру розкриття корпоративної інформації. Одночасно Швецов був обраний головою ради директорів компанії.

Микола Соболєв також є головою ради директорів спільного підприємства Mazda Sollers і членом ради директорів спільного підприємства Ford Sollers.

Соболєв працює в компанії «Соллерс» з моменту її заснування в 2002 році. Раніше, до 2005 року, він був директором з економіки та фінансів ТОВ «Ульяновський автомобільний завод», а потім, до 2011 року, членом ради директорів заводу. Крім того, з січня 2005 року був фінансовим директором «Соллерс», з травня 2009 року — першим заступником генерального директора компанії, уточнює ТАСС.

Збори акціонерів УАЗа вирішило не виплачувати дивіденди

Ульяновська область 26 травня 2005, 11:00 — REGNUM 20 травня 2005 року відбулося річні збори акціонерів ВАТ «Ульяновського автомобільного заводу», на якому було затверджено річний звіт суспільства, річна бухгалтерська звітність, звіт про прибутки і збитки за результатами 2004 року. Затверджено аудитор Товариства на 2005 рік — аудиторська компанія АЛКО (г. Санкт-Петербург). Обрано ревізійну комісію.

Збори акціонерів ухвалили рішення не виплачувати дивіденди за підсумками 2004 року. Чистий прибуток спрямована на реалізацію інвестиційних проектів ВАТ «УАЗ» і розвиток заводу.

Обрано нового Рада директорів суспільства, до якого увійшли: Швецов Вадим — перший заступник генерального директора ЗАТ «Северсталь-групп», генеральний директор ВАТ «Северсталь-Авто»; Клочай Віктор — генеральний директор ВАТ «УАЗ» і ВАТ «ЗМЗ»; Соболєв Микола — директор з економіки та фінансів ВАТ «УАЗ»; Дмитрієв Михайло — провідний спеціаліст ТОВ «юридичне Бюро «Центуріон»; Солопов Валерій — провідний спеціаліст юридичного бюро «Центуріон М»; Горелик Сергій — начальник відділу фінансового планування ЗАТ «Северсталь-групп»; Хазяйчиків Сергій — провідний спеціаліст ТОВ «юридичне Бюро «Центуріон»; Гавриленко Анатолій — генеральний директор ЗАТ «лідер»; Логовінскій Євген — заступник генерального директора з економіки та фінансів ЗАТ «лідер», — повідомили кореспонденту ІА REGNUM-ВолгаІнформ в прес-службі УАЗа.

При цитуванні інформації гіперпосилання на ІА REGNUM обов’язкове.

Використання матерiалiв ІА REGNUM в комерційних цілях без письмового дозволу агентства не допускається.

Свідоцтва про реєстрацію ЗМІ:

Ел № ФС77-55029 від 14 серпня 2013 року, видано Федеральною службою з нагляду в сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор);

ІА № ФС77-51367 від 23 листопада 2012 року, видано Федеральною службою з нагляду в сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор).

Posted on