США зіткнулися з загрозою хімічної катастрофи клімат і екологія середовище проживання.

США зіткнулися з загрозою хімічної катастрофи

Ураган «Іда» в американському штаті Луїзіана зараз проходить через регіон з великою кількістю хімічних підприємств, і через наближення бурі США зіткнулися з загрозою екологічної катастрофи, пише Bloomberg.

Область, яка отримала назву «Алея раку» (Cancer Alley), розташовується уздовж річки Міссісіпі в Луїзіані. Там знаходяться дві третини промислових об’єктів штату, які працюють з токсичними хімічними речовинами. Неофіційне найменування регіон отримав після того, як ЗМІ з’ясували, що його жителі набагато частіше хворіють на рак, ніж інші американці.

Аналіз реєстру викидів токсичних речовин Агентства з охорони навколишнього середовища США показав, що ураган, ймовірно, торкнеться 590 об’єктів, де виробляють або зберігають небезпечні матеріали. «Іда» підвищує ризик виникнення нових екологічних проблем в регіоні.

Бурі, що торкнулися узбережжі Мексиканської затоки США, вже ставали причиною численних катастроф. У 2020 році ураган «Лаура» спричинив пожежу на заводі BioLab в Луїзіані, який виробляв хімічні продукти для басейнів. Компанія повідомила, що під час пожежі стався витік хлору, яка тривала три дні і зруйнувала об’єкт. Причина та остаточні наслідки пожежі все ще розслідуються.

Через ураган «Харві» в 2017 році в тому ж регіоні сталася повінь, і хімічний завод Arkema SA був знеструмлений. В результаті реактиви розклалися і самозапалившись, утворивши вогненна куля. Після інциденту госпіталізували 21 людини. Наслідки бурі пошкодили також два резервуари для використаної води, в результаті чого в паводкові води Міссісіпі потрапило близько 10 тисяч кілограмів хімікатів.

Крім того, 16 років тому ураган «Катріна» викликав витік 25 тисяч барелів нафти у води річки після техногенного події на нафтопереробному заводі Murphy Oil на околиці міста Новий Орлеан. Були пошкоджені сотні будинків.

Американців змусять живити будинку від Сонця

З 2023 року всі новобудови в американському штаті Каліфорнія будуть харчуватися від сонця — до такого рішення одноголосно прийшли місцеві енергетичні регулятори. Як пише The Independent, влада зобов’яже забудовників постачати все нові будівлі сонячними панелями, щоб менше залежати від викопних джерел енергії і скоротити вуглецевий слід від будинків.

Перш ніж план офіційно вступить в силу, його має схвалити Комісія з будівельним стандартам (BSC). Обговорення відбудеться в грудні 2021 року. На думку представника Каліфорнійської енергетичної комісії Ліндсі Баклі, «немає ніяких гарантій, що BSC схвалить пропозицію», але в той же час вона не бачить і причин відхиляти його.

Аналітики підрахували, що вдома і підприємства використовують майже 70 відсотків електроенергії в Каліфорнії і виробляють чверть викидів парникових газів в штаті. План енергетичних компаній полягає в тому, щоб все нові будівлі — в тому числі готелі, бізнес-центри, медклініки, магазини, ресторани і школи — отримували електрику з сонячної енергії.

Екологічні будинки вплинуть на атмосферу так само, як якщо з доріг прибрати 2,2 мільйона автомобілів. Місцева влада вірять, що енергоефективне будівництво допоможе штату досягти довгострокових цілей в області клімату — міжнародне енергетичне агентство назвало його одним з найдешевших і ефективних способів захистити планету.

В іншому американському штаті будівництвом екологічних будинків зайнялася Tesla. Компанія підписала контракт із забудовником елітного кварталу у Флориді, згідно з яким розробить мережі енергопостачання в будинках і встановить в житловому комплексі зарядні станції для електрокарів.

«Червоні дияволи» Афганістану: Навіщо таліби кинули в бій свій самий секретний спецназ

Цей підрозділ може стати основною силою для знищення залишків опору в Панджшері.

США зіткнулися з загрозою хімічної катастрофи клімат і екологія середовище проживання.

Фото © ТАСС / EPA / STRINGER

Хто такі «Червоні дияволи» талібів?

Значна частина «червоного загону», який представляє собою сили спеціального призначення талібів, була сформована ще до захоплення Афганістану. До складу цього підрозділу увійшли колишні афганські військові, дезертирували і встали на сторону бойовиків. У цьому підрозділі служать як місцеві жителі, яких таліби вчили діяти приховано і ефективно, так і ті, хто давно знайомий з методами роботи підрозділів спеціального призначення. Після відходу американців з Афганістану значна частина місцевого афганського спецназу, який навчали багато років, встала на сторону бойовиків.

Привиди в паранджі: Що забороняють, а що дозволяють таліби жінкам і як тепер зміниться їхнє життя

Тактика нападу на блокпости урядових сил на час відійшла на другий план, і пари тижнів короткого навчання виявилося досить, щоб спецназ «Талібану»* Перетворився з наспіх збройної банди в повноцінне бойове крило терористів. Серйозну допомогу в цьому надали американці — в основу підрозділу після захоплення значної частини країни увійшли бійці місцевого коммандос, підготовленого інструкторами Армії США і ЦРУ.

Їх символ — чорні автомати, схрещені на червоному шевроні. Це підрозділ довгий час вважалося місцевим аналогом російського спецназу ГРУ. У нього потрапляли самі боєздатні і найвідданіші солдати афганської армії. Тепер вони — частина «червоного загону» талібів, у якого є і інше, неофіційна назва — «Червоні дияволи«.

Колишній офіцер спецназу ГРУ Андрій Дібін зазначив, бойового досвіду афганцям не позичати, а мотивація у бійців спеціального підрозділу на порядок сильніше, ніж у звичайній армії талібів.

Повноцінний висновок про їх бойової ефективності робити поки рано, але з того, що я бачив і вивчав за цей час, можна виділити два основних напрямки розвитку. Перше — використання «червоних» як тарана для районів, які потрібно швидко взяти під контроль. Друге — показове знищення Північного альянсу малими силами. Якщо це станеться, буде дуже сильний психологічний ефект. У цього підрозділу є зброя і є навички, тому сприймати їх як переодягнених в «білі рушники» (В такому вигляді спецназ марширував на параді в Кабулі. — Прим. Лайфа) талібів не варто

Колишній офіцер спецназу ГРУ

За словами Дібіна, «Червоні дияволи» навчені зачистці будівель, вміють спускатися на дах з вертольота і проникати всередину, що відповідає найсуворішим стандартам і нормативам підрозділів спеціального призначення.

Яке зброю талібам залишили США

Фото © Getty Images / MARCUS YAM / LOS ANGELES TIMES

За непідтвердженою інформацією, саме «червоних дияволів» таліби відправили в Панджшер — останній непідконтрольний бойовикам регіон, в якому збираються сили опору. Всього в спецназ «Талібану»* Входить не менше півтори тисячі бойовиків, які озброєні і оснащені не гірше, ніж американський спецназ «Дельта» або Сили спеціальних операцій Міноборони Росії. Чисельність спецназу в країні, яку не всі можуть знайти на карті світу, вдалося збільшити майже в п’ять разів в основному за рахунок колишніх афганських військових, амністованих талібами і рекрутованих на військову службу під прапором бойовиків. За хорошу техніку і спорядження потрібно дякувати американські війська — США залишили в Афганістані не тільки тисячі тонн звичайної зброї, але і спеціального озброєння для таємних операцій.

Штурмові гвинтівки М16А4 калібру 5,56 мм, модифіковані для безшумної стрільби автомати Калашникова в тактичних обваженнях, величезна кількість захищених радіостанцій — все це було привезено в країну для формування афганських сил безпеки, але тепер потрапило в розпорядження талібів. відмінною рисою «червоних дияволів» стала нічна бойова робота — значна частина прикордонних територій з суміжними країнами була захоплена саме в темний час доби. Тепловізори, інфрачервоні ліхтарі і приціли, навіть американські прилади нічного бачення GPNVG вартістю по 120 тис. доларів — все це є у талібів в достатніх кількостях.

Фото © Getty Images / Joe Raedle

на кордон «Червоні дияволи» прибувають на американських вертольотах UH-60 Black Hawk — не менш десятка цих машин залишилося в Афганістані після втечі американців. Машини дісталися спецназу «Талібану»* В отличном состоянии — багато хто з «чорних яструбів» недавно пройшли планове обслуговування і ремонт, тому «Червоні дияволи» зможуть користуватися цією технікою ще досить довго.

Posted on