Таліби отримали доступ до радянських балістичних ракет новини звістки

Таліби отримали доступ до радянських балістичних ракет

Згідно з його даними, в ході операції по захопленню непідконтрольною провінції Панджшер в руки бойовиків потрапили балістичні ракети Р-17 зі складу оперативно-тактичних ракетних комплексів (ОТРК) 9К72 «Ельбрус».

Так, на опублікованому каналом відео можна спостерігати кілька розукомплектованих ракет Р-17, що знаходяться прямо під відкритим небом. Окремо від двигунів ракет були виявлені частини боєголовок, які, імовірно, є деталями осколкових бойових частин 8Ф44, що поставлялися на експорт в комплекті з ракетами Р-17Е.

За словами експертів, ракетний комплекс 9К72 складався на озброєнні ракетного батальйону міністерства державної безпеки Республіки Афганістан з 1989 року. Ймовірно, виявлені талібами ракети якраз входили в його склад. Як уточнюється, виробництво Р-17 припинилося в 1987 році, тому, з огляду на, що термін технічної придатності ракет ОТРК «Ельбрус» становить 22 роки, використання знайдених боєприпасів малоймовірно.

Раніше в середу новий начальник штабу збройних сил Афганістану Карі Фасіхуддін повідомив, що «Талібан» замислюється про створення регулярної армії в ісламській державі в найближчому майбутньому.

6 вересня представник руху Забіхула Муджахід заявив, що провінція Панджшер повністю перейшла під контроль талібів. За його словами, деякі ополченці зазнали поразки в боях, а інші втекли з регіону. Крім того, він підкреслив, що військові дії в Афганістані можна вважати завершеними, після того як рух встановило повний контроль над всією територією країни. У свою чергу представники опору пообіцяли продовжити бої.

Також в Кабулі заявили про закінчення формування складу нової влади Афганістану. Зазначалося, що перелік урядових осіб буде оголошено найближчим часом. Також стало відомо, що представники руху направили Китаю, Росії, Ірану, Пакистану та Катару запрошення на захід з нагоди оголошення складу уряду Афганістану.

Однак, незважаючи на заяви бойовиків про повноцінний контроль над афганськими провінціями, джерело повідомило про продовження боїв в Панджшері. Крім того, більшість жителів регіону в умовах небезпечної обстановки рушили в гори.

Ситуація в Афганістані загострилася в травні 2021 роки після початку виведення американських військовослужбовців, які перебували в країні з 2001 року. Представники «Талібану» почали наступ на великі міста країни і 15 серпня увійшли в Кабул, оголосивши про завершення війни.

WSJ: вибухи в Кабулі забрали понад 100 життів

Понад 100 людей загинули внаслідок вибухів в афганській столиці. Як передає Мінохоронздоров’я країни, постраждали понад 1300 осіб.

За інформацією американської ділової преси, число загиблих досягло 103, серед них 90 афганців і 13 американських військових. Інформагентства з посиланням на представника «Талібану» * повідомляють, що як мінімум 28 з 103 жертв були талібами. Джерело в афганському МОЗ передає, що число загиблих під час вибухів не перевищує 60, поранення отримали +1338 осіб.

Два вибухи в околицях аеропорту Кабула сталися напередодні. Один з них прогримів поруч з готелем, де, як повідомлялося, збиралися іноземці, в тому числі британці і американці. Перший вибух влаштував, потім на повітря злетів замінований автомобіль.

У ЗМІ з’явилася інформація, що «Ісламська держава» ** бере на себе відповідальність за атаку на аеропорт. Пізніше в Кабулі пролунали ще кілька вибухів. За словами американських військових, кілька контрольованих вибухів влаштували вони. Раніше представник Пентагону Джон Кірбі попереджав, що армія США при необхідності знищить залишається в кабульському аеропорту майно.

Обстановка в Афганістані загострилася в середині серпня. Таліби 15 числа без бою зайняли столицю, президент Ашраф Гані вирішив покинути країну, щоб, як він пояснив, не допустити кровопролиття. Відразу кілька держав почали евакуювати своїх громадян і співробітників посольств.

* Рух «Талібан» визнано терористичною організацією. Його діяльність в Росії заборонена.

** Організація «Ісламська держава» визнана терористичною. Її діяльність в Росії заборонена.

Американський «важковаговик». M4A3E2 Jambo.

Американські військові вже давно хотіли здобути важкі танки, але у зв’язку з розташуванням Сполучених Штатів щодо європейських держав, це не мало будь-якого сенсу.

Крани і містки для завантаження техніки на кораблі витримували в кращому випадку 30 тонн, що відповідала середній машині тих років. Важкі танки в будь-якому разі не могли бути застосовані, навіть якби їх спроектували.

Однак в 1943 році, війська вермахту отримали в своє розпорядження нові, важкі танки, які навіть в торії «розносили» M4 «на шматки». Про це говорили бойові дії на острові Сицилія, коли американські танки зіткнулися з дивізією модернізованих «Фердінандів».

Розробка.

Боргу шасі вибирати не довелося … Для нового танка вибрали Sherman, який вже тоді мав величезну кількість модернізацій. Цього разу американському М4 була уготована доля важкого танка з бронею, яка перевершувала навіть німецьку пантеру.

Вежа теж цілком інакша. Її форма була як і раніше впізнаваною, але мала велику товщину литої сталі, що робить її особливою в рядах інших «побратимів» M4.

Озброєння вибрали, 105 мм гаубицю, для ефективної боротьби з піхотою і легкими укріпленнями. Втім, це знаряддя вже застосовувалося у виробництві американських танків на шасі звичайного «Шермана», але зі зміненою вежею, через великі розмірів казенної частини.

Перші M4 Jambo.

Перші машини не мали наращённой броні. На фронт до Франції танки відправлялися з комплектуючими і зварювальними апаратами, для збірки в польових майстерень. Однак незадовго після танки стали відправляти на кораблях повністю укомплектованими.

Ранні «Джамбо» мали тільки 105 міліметрову гармату і йшли на вістрі атаки, закриваючи своєю бронею більш солідно озброєні британські танки і винищувачів танків разом з піхотою.

До 1944 року німецькі танкісти вже звикли, що американські «Шермани» спалахують відразу ж, після попадання, але новий, псевдо важкий танк не пробивався навіть з нових довгоствольних протитанкових гармат.

Всьому виною 63 міліметрова основна і 38 міліметрова приварена броня, та ще й під кутом, що давало більше сотні міліметрів броні в результаті.

У вежу стріляти було нікому не потрібне навіть з Королівського Тигра. Броня в ній досягала часом більше 300 міліметрів через 152 міліметрів кругової броні і 177 міліметрової маски знаряддя, що закриває майже всю лобову проекцію.

Jambo з 76 міліметрової гарматою.

Після перших зіткнень з «Тиграми» і «Пантерами» виявилося, що проти них новий Sherman абсолютно даремний. Він міг тільки подряпати броню «німецьких кішок», так само як і вони Jambo.

Для ефективної боротьби в пізні M4A3E2 стали встановлювати 76 міліметрову гармату М1, але і вона не вирішила проблему повністю. Німецькі танки все рівно пробивались з великим небажанням, особливою недавно з’явилися Tiger II. Однак скорострільність нового знаряддя в просторій вежі була видатною, як для свого калібру.

M4A3E2 Sherman Jambo мав досить хорошим бронюванням, якому іноді і «перші Тигри» могли б позаздрити. Але довго танк не проводився у зв’язку з появою M26 Pershing, який міг битися практично з усім танками свого часу.

Posted on