5 Крутих мотоциклів, про які мріяв кожен радянський старшокласник назад в ссср назад в ссср

5 крутих мотоциклів, про які мріяв кожен радянський старшокласник

На відміну від американських однолітків радянські старшокласники мріяли не про автомобілях, які в епоху їх дефіциту і дорожнечі в СРСР, як собі золота молодь, а про мотоцикл, Мокікі або мопеді на худий кінець.

5 Крутих мотоциклів, про які мріяв кожен радянський старшокласник назад в ссср назад в ссср

На двоколісному коні, яким керувало управління з 16 років, можна було з вітерцем прокатати подружку, яка тремтячи від страху міцно тебе обіймала, і пофарсіть перед навиком друзями екстремального водіння. На селі це був взагалі найкращий транспорт.

Отже, які ж мотобайк були в пошані у радянських хлопчаків 1970-80х, коли в нашій країні стало активно розвиватися рокерських рух? Безсумнівно, випускаються престижні мотоцикли Урал, який дуже люблять американці.

Іж Планета Спорт

Мотоцикл від Іжевського мотозаводу в яскравій розфарбуванні випуск за ліцензією японської фірми Yamaha з 1973 по 1984 рік, завдяки чому він вигідно відрізнявся від інших радянських моделей. Продавався по держціною 1000 руб. (Для порівняння — Запорожець ЗАЗ-968 продавався за 3500 руб.). З двигуном потужністю 32 л.з. він міг розігнатися до 140 км / год і мав витрата бензину 7 л на 100 км шляху. У народі мотоцикл прозвали «Пес» як скорочення від ІЖ ПС.

Ранні байки мали японське електрообладнання та німецьку світлотехніку.

Після припинення випуску Псів топовим іжевським байком став вважатися Іж Юпітер-5, що випускався з 1985 року зі схожими характеристиками.

Схід-3

Мотобайк від ковровского Заводу ім. Дегтярьова (ЗиД) з урахуванням модифікації М проводився з 1979 по 1993 роки, мав мотор 14 л.з. і міг розігнатися до 105 км / год, а витрачав всього 5 л АІ-93 на 100 км.

Керована і проста в ремонті, робоча конячка Схід користувалася великою популярністю у сільській молоді, хоча часто байк заводився лише з поштовху, а не стусана, та й дизайн не можна було назвати модним. Зате гостем всього 450 руб. не могла не радувати радянських підлітків — приблизно 2,5 середні зарплати в 1980-і.

Ява-350

Чехословацький мотоцикл вважався за радянських часів верхом шику, про нього мрія абсолютно все підлітки. Саме його оспівала в своїй однойменній пісні популярна в перебудову панк-група Сектор газу. Також байк засвітився в одному з випуском мультика «Ну постривай!».

Наймоднішою моделлю в СРСР була Ява-350/638, яку почали випускати в 1984 році. Вона мала двотактний двоциліндровий мотор потужністю 26 л. з., який міг розганяти байк до 125 км / год. Ціна в магазинах — 900 руб.

Карпати

Мокик від Львівського мотозаводу, молодший брат мотоцикла, випускався з 1981 по 1997 роки. Зазвичай він був першим залізним конем початківця радянського байкера 13-16 років (або рокера як тоді говорили). Мав движок 2 л.з. і міг розігнатися до 40 км / ч, добре справляючись з бездоріжжям. Крім того, має приємний дизайн, схожий на справжній мотоцикл, багато хромованих деталей, забарвлення в яскравих кольорах.

У народі навіть склали пісню про міні-байк: «Карпати, Карпати — НЕ мокикам, а вогонь». ». У 1986 році вийшла трохи модифікована версія Карпати-2. Випускалася і версія Спорт з задертим переднім крилом, зручну ручку для перенесення і глушник, який йшов по верху. Ціна на мокикам була в районі 260 руб.

Модель була практично ідентична Мокікі Дельта від Ризького автозаводу.

Минск ММВЗ-3.112

Разом з Сходом мотоцикл від Мінського мотоциклетно-велосипедного заводу (ММВЗ) був однією з бюджетних моделей і від популярної серед простий молоді. На ньому часто їздили в сусіднє село на танці покадріть дівчат.

Одну з найпопулярніших моделей ММВЗ-3.112 випускали з 1980 по 1995 роки. Одноциліндровий надійний і простий в ремонті двигун видавав потужність 12 л.з. і дозволяв розганятися до 95 км / год., добре підходить як для асфальту, так і для сільських доріг (дефорсировать модифікація), не боїться бруду, а витрата палива був всього 4,5 літра. Ціна — 600 руб.

Posted on