Реєстрація ГБО 2020р

Після встановлення на автомобіль газового обладнання (ГБО) необхідна його перереєстрація. У 2020 році ця процедура ускладнилася і подорожчала.

Документи, які в минулому році надавали установники ГБО для реєстрації автомобіля в Сервісних центрах МВС (СЦ), опинилися поза законом. Тепер СЦ вимагають інші документи, які оформляти довше і коштують вони близько 2500-3000 грн. Розберемося, що змінилося.

Петиція для повернення адекватної ціни на реєстрація Газо-балонного обладнання для легкових автомобілів. НАТИСНІТЬ ЩОБ ПРОГОЛОСУВАТИ.

Статус: Триває збір підписів – долучайтесь і Ви! Майбутнє України у ваших руках!

Що трапилося?

Згідно п.13 постанови КМУ від 21 липня 2010 року N 607, після переобладнання транспортного засобу власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності транспортного засобу. За результатами такого оцінювання видається або сертифікат відповідності, або акт технічної експертизи.

Перелік призначених органів із сертифікації колісних транспортних засобів. Натисніть щоб відкрити.

Результат пошуку зображень за запитом документи ГБО

Сертифікація – тривалий (більше одного робочого дня) і дорогий (понад 2000 грн) процес, який раніше при реєстрації ГБО ніхто не проходив. Раніше всім видавалися Акти технічної експертизи, які коштували значно дешевше (близько 230 грн) і видавалися на типові установки прямо на СТО, які переобладнали автомобілі цін на ГБО.

Причина такого рішення – внутрішній наказ в Сервісних центрах, який заснований на тому, що у всіх Лабораторій 19 грудня 2019 року закінчився термін дії сертифікату відповідності на проведення експертиз. І, схоже, продовжувати їх уповноважені органи не поспішають. Таким чином, для реєстрації переобладнання автомобіля в СЦ необхідно пред’являти тільки один документ – сертифікат відповідності.

Отримати його можна в органах сертифікації, зазначених на сайті Міністерства інфраструктури України. Крім того, дані центри можуть організовувати виїзні офіси сертифікації.

Документи, які необхідно пред’явити в Сервісний центр МВС для реєстрації ГБО в 2020:

  • Паспорт власника автомобіля, його ІПН код;
  • Акт прийому-передачі авто (видає СТО, яке встановлювало ГБО);
  • Свідоцтво про погодження конструкції (видає СТО);
  • Сертифікат відповідності (видає Центр Сертифікації)

Скільки коштує сертифікат на ГБО?

Вартість сертифікації складає від 2100 до 3300 грн, оплачується вона в місці проведення сертифікації. Для цього треба витратити 1,5-2 години часу, надавши переобладнаний автомобіль на огляд фахівцям. Крім машини, власник також пред’являє акт прийому-передачі автомобіля і свідоцтво про погодження конструкції, які йому видаються на СТО. Як правило, власне сертифікат відповідності видають не відразу, а на наступний день, іноді надсилають поштою.

Важливо, що встановлення ГБО повинно бути проведене відповідно до ТУ У 45.2-3274809648-002: 2019, інакше сертифікацію такий автомобіль не пройде і він буде повернутий на СТО для доопрацювання.

Якщо автомобіль відповідає даним стандартом, власник отримує сертифікат відповідності на наступний день і подає всі вищеописані документи на перереєстрацію. Залежно від місця виробництва автомобіля вартість заміни “техпаспорта” становить 480-500 грн.

Коли штраф за ГБО незаконний

Експлуатація транспортних засобів у разі їх переобладнання з порушенням вимог стандартів, правил і нормативів забороняється.

Установка в транспортному засобі газобалонного обладнання вважається переобладнанням транспортного засобу і повинно бути узгоджене з сервісним центром МВС, а також повинно бути вписано у свідоцтво про реєстрацію автомобіля.

Керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, а також із незареєстрованим ГБО тягне за собою накладення штрафу. При повторному порушенні протягом року передбачено позбавлення права керування від 3-х до 6-ти місяців.

Проте наявність ГБО на автомобілі інспектор не може підтвердити не “на око”, а повинен скласти відповідний акт перевірки технічного стану автомобіля, яким підтвердити факт встановлення даного обладнання.

Якщо факт встановлення ГБО не підтверджений відповідним актом перевірки технічного стану автомобіля, то такий штраф є незаконним і його можна дуже легко оскаржити.

Джерело: https://auto.24tv.ua