Акції; АвтоВАЗу; і камаза одночасно подорожчали майже на 20%.

Акції «АвтоВАЗу» і КамАЗа одночасно подорожчали майже на 20%

Акції; АвтоВАЗу; і камаза одночасно подорожчали майже на 20%.

На цьому тижні на російському ринку акцій спостерігалося серйозне зростання котирувань найбільших вітчизняних автовиробників. Так, у четвер цінні папери КамАЗа додали в ціні близько 13%, майже досягши до закриття торгів позначки в 52 рубля за акцію.

На наступний день, 16 серпня, тренд відновився: подорожчавши за день на 11%, акції провідного вітчизняного виробника вантажівок зупинилися на рубежі 57,7 рубля.

Таким чином, капіталізація компанії досягла $ 1008 млн. Ніяких новин, які могли б спровокувати такий стрибок, в ЗМІ не було. Деякі видання пов’язали ці події з можливим новим раундом переговорів про покупку акцій КамАЗа концерном Daimler, про який знову-таки ніяких офіційних новин не було.

В даний час Daimler володіє 15% акцій КамАЗа. Найбільший пакет акцій російського виробника вантажівок — 49,9% — належить держкорпорації «Ростехнології». Керівництво Daimler кілька разів заявляло про намір збільшити свою частку в КамАЗі. На початку липня глава «Ростехнологій» Сергій Чемезов заявив, що німецький концерн, можливо, збільшить частку в КамАЗі, але не більше ніж до 45%. При цьому «Ростех» не продаватиме Daimler свої акції: раніше Чемезов мотивував таке рішення тим, що КамАЗ — стратегічно важливе підприємство, яке виробляє більше 50% автопарку російської армії.

З початку року папери КамАЗа поступово дешевшали, досягнувши нижньої точки — 27,2 рубля за акцію — в кінці червня. Відразу після цього стався стрімкий ціновий стрибок — за тиждень вони злетіли вгору більш ніж на 50%, і їх вартість досягла майже 44 рублів за штуку. У липні ціна акцій коливалась в межах декількох відсотків, а на початку серпня намітився новий спад 7 серпня паперу Камського автозаводу подешевшали до 40,5 рубля. День по тому знову почалося швидке зростання, який відзначився різкими стрибками 15 і 16 серпня, в сумі дали прибавку до вартості акцій КамАЗа до 23%.

8 серпня КамАЗ відзвітував про збільшення своєї частки на ринку до 46,6% за перші сім місяців 2013 року, але цей ривок був викликаний різким скороченням ринку вантажівок — майже на 34% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (44 тис. машин).

Аналогічний стрибок акцій стався декількома днями раніше у російського лідера по виробництву легкових машин — «АвтоВАЗу».

У вівторок, 13 серпня, акції компанії подорожчали до 10,6 рубля за папір (+ 12,6%). На наступний день, в середу, зростання продовжилося і в сумі за два дні склав близько 17%. У четвер, 15 серпня, акції «АвтоВАЗу» подешевшали приблизно на 3%, але в п’ятницю, 16 серпня, знову намітилося подорожчання — до 11 рублів за папір. Станом на 16 серпня капіталізація компанії склала $ 508 млн.

Як і у випадку з КамАЗом, ніяких новин, які могли б пояснити динаміку зростання цін на акції, не було. Опитані «Газетою.Ru »експерти зійшлися на думці, що в ситуації, що навколо паперів« АвтоВАЗу »ситуації замішана спекуляція.

У «АвтоВАЗі» «Газеті.Ru »події 13 серпня пояснили коротко. «Дані питання — прерогатива акціонерів компанії і аналітиків ринку», — повідомив співробітник прес-служби автовиробника.

З початку 2013 року, акції «АвтоВАЗу» значно втрачали в ціні. 10 січня папери автовиробника коштували 15,8 рубля за штуку, а нижня точка припала на 20 червня — трохи більше 9 рублів за акцію. Підйом намітився 7 серпня, але різкий ціновий стрибок стався 13 серпня.

Схожий зліт цін акцій «АвтоВАЗу» був зафіксований в грудні 2012 року. Приводом для цих подій стала публікація в ряді ділових російських ЗМІ неправдивих відомостей про викуп «АвтоВАЗом» власних паперів у фізичних осіб. Цим інцидентом зайнялися Федеральна антимонопольна служба і Федеральна служба з фінансових ринків. Влітку 2013 року був встановлений факт маніпулювання акціями «АвтоВАЗу».

Аналітик «Фінама» Дмитро Баранов не бачить зв’язку між подорожчанням акцій двох компаній: причини для такої динаміки у «АвтоВАЗу» і КамАЗа різні, переконаний він.

«АвтоВАЗ» — це чисто спекулятивні речі. Ніяких новин не було. За моїми особистими спостереженнями, зв’язок між вартістю акцій і діями компанії прямо протилежна.

Завод випустив нову модель або провів оптимізацію — акції впали. Коли все навпаки — криза, збитки, виробництво скорочується, — акції ростуть », — розповів експерт« Газеті.Ru ».

Різке зростання акцій КамАЗа Баранов пов’язує з результатами роботи компанії за півріччя. «Дані були нещодавно опубліковані, до цього часу вже можна було все відіграти. Спекулятивних дій тут не видно. Можливо, замішані очікування інвесторів », — вважає експерт.

Баранов вважає, що коливання котирувань не зроблять значного ефекту на згадані компанії. «Цей бізнес настільки добре всім відомий, що тут уже люди не чекають ніяких явних потрясінь», — пояснив експерт.

Разом з тим фахівець розповів, що такі скачки вартості акцій можуть послужити приводом для формальних перевірок наглядових органів, але ніяких наслідків очікувати не варто. «З точки зору існуючих норм і правил не виключено, що якийсь аналіз ситуації відбудеться, але навряд чи він призведе до грандіозних скандалів, викриттів або судовим процесам», — вважає Баранов.

«Це класична біржова гра: всі побігли — я побіг, всі почали продавати — я почав продавати», — уклав експерт.

АвтоВАЗ набирає вартість

Акції АвтоВАЗу стали справжніми чемпіонами на фондовому ринку. Починаючи з середини серпня вони подорожчали майже на 50%. Папери почали зростати після того, як стало відомо, що тольяттінській автогігант повернувся за підсумками семи місяців до чистого прибутку.

За досягнуті успіхи АвтоВАЗу варто дякувати програму утилізації автохлама. Саме вона стала причиною того, що компанія отримала чистий прибуток у 24 млн рублів — вперше після кризи. Про те, що компанія перестала бути збитковою, президент концерну Ігор Комаров заявив ще в липні. Інвесторам така новина сподобалася, і акції підприємства почали рости.

Наступний стрибок зростання паперів виробника стався після повідомлень про можливе об’єднання АвтоВАЗу і КамАЗа — у другій декаді серпня. На авторинку наполегливо ходили чутки, що держкорпорація «Ростехнології» вирішила створити холдинг на базі цих компаній. Злиття двох грандів російського автопрому означало, що держава посилює свій вплив на АвтоВАЗі. А акції російських автовиробників різко реагують навіть на незначні угоди.

В результаті ніякого злиття не відбулося. Але АвтоВАЗ днями представив на Московському автосалоні новий передньопривідною універсал R-90 — перший результат співпраці автозаводу з концерном Renault.

— І інвестори з оптимізмом поставилися до запевнень про те, що завдяки готовності автозаводу до переходу на нову модель і масштабами виробництва нового автомобіля будуть забезпечені доступна ціна і високий попит, — пояснює зростання паперів, що трапився за останні кілька днів, аналітик Промсвязьбанка Олег Кроків.

Вчора акції автовиробника також виглядали краще за ринок в цілому. До середини дня паперу АвтоВАЗу на ММВБ виросли на 2,5%. Скупка акцій компанії виглядає в останні дні як результат дій на ринку стратегічного інвестора (т.е. інвестора, який чекає сильного, але не швидкого ефекту від покупки паперів), вважає головний економіст УК «Фінам Менеджмент» Олександр Осін.

Акції Weibo виросли на 50%, потім впали. Причина — чутки про відхід з біржі

Голова ради директорів китайської платформи мікроблогів Weibo Чарльз Чао і державний інвестор ведуть переговори про те, щоб зробити компанію приватною. Як повідомляє агентство Reuters, за одну акцію може бути запропоновано $ 90-100, що майже в два рази більше за ціну закриття попереднього торгового дня. Всього компанію оцінили в $ 20 млрд.

Папери Weibo на премаркеті США подорожчали на 50,16%, до $ 81,55 на 15:03 мск, свідчать дані біржі NASDAQ. За підсумками попередньої торгової сесії 2 липня котирування закрилися на рівні $ 54,31.

Пізніше в Weibo спростували інформацію Reuters. «Це припущення не відповідає дійсності», — сказав Bloomberg News представник компанії, не уточнивши подробиць. На 16:01 мск зростання сповільнилося до $ 61,84 (плюс 13,9%).

Станом на лютий New Wave, що належить Чао, володіла 45% акцій Weibo вартістю $ 5,6 млрд, виходячи з ціни закриття 2 липня. Другим великим акціонером платформи є Alibaba з часткою в 30% на $ 3,7 млрд.

Якби покупка Weibo держкомпанією все ж відбулася, це дозволило б Alibaba продати свою частку і вийти з капіталу платформи. У березні цього року влада КНР попросили компанію Джека Ма позбутися медіаактивами, оскільки вони були стурбовані впливом технологічного гіганта на громадську думку в КНР.

Weibo — китайський аналог Facebook і Twitter одночасно. Число користувачів платформи перевищує півмільярда осіб. Кожен день на ній публікується більше 100 млн повідомлень. У 2014 році Weibo провела IPO на біржі NASDAQ.

Виручка компанії за перший квартал склав $ 459 млн, збільшившись на 42% рік до року. Чистий прибуток скоротився на 6% до $ 48,96 млн, що пов’язано зі збільшенням витрат на 32%.

На Уолл-стріт позитивно оцінюють перспективи Weibo: за даними Marketwatch, 11 аналітиків привласнили акціям компанії рейтинг «купувати», 8 — «тримати» і двоє — «продавати». Консенсус-прогноз — $ 56,64.

Більше новин про інвестиції ви знайдете в нашому телеграм-каналі «Сам ти інвестор!»

Posted on