Акції «Ніжнекамскнефтехіма» за дві години подорожчали на 50% бізнес рбк

Акції «Ніжнекамскнефтехіма» за дві години подорожчали на 50%

Акції «Ніжнекамскнефтехіма» за дві години подорожчали на 50% бізнес рбк

Акції «Ніжнекамскнефтехіма», які на момент відкриття торгів на Московській біржі коштували 68,80 руб., за перші дві години торгів подорожчали до 104,40 руб., тобто більш ніж на 50%. Станом на 16:08 мск вартість звичайних акцій становила 90 руб. (+ 43,77%), свідчать дані майданчики.

Виросли в ціні і привілейовані акції виробника синтетичних каучуків. Станом на 16:08 мск зростання по ним склав 73,55%, котирування дісталися до позначки в 73,5 руб.

Вранці 11 березня прес-служба «Ніжнекамскнефтехіма» опублікувала підсумки засідання ради директорів компанії, яка пройшла 6 березня в Казані. Річним загальним зборам акціонерів було запропоновано направити на виплату дивідендів понад 36,4 млрд руб. за результатами 2018 року через розрахунку 19,94 руб. на одну звичайну і привілейовану акцію. Обсяг дивідендів перевищив прибуток компанії, яка за підсумками 2018 року склала 24 млрд руб. При виплаті дивідендів рада директорів НКНХ запропонував враховувати нерозподілений прибуток за 2017 рік (також 24 млрд руб.).

Попередні два роки компанія не виплачувала дивідендів, пояснюючи це необхідністю направляти чистий прибуток на розвиток, зокрема на будівництво нового олефина комплексу. Першу чергу комплексу потужністю 600 тис. т в рік планується запустити в 2021 році, передбачається, що повністю роботи завершаться до 2030 року. Вартість проекту, за оцінками влади Татарстану, перевищує 200 млрд руб. У 2018 році «Нижнекамскнефтехим» залучив на будівництво комплексу euro; 807 млн ​​у німецьких Deutsche Bank, UniCredit Bank, Bayerische Landesbank, Landesbank Baden-Wuuml; rttemberg, DZ BANK.

За словами аналітика компанії «Відкриття Брокер» Тимура Нігматулліна, схожа ситуація з «Ніжнекамскнефтехіма» спостерігалася чотири роки тому. У першому півріччі 2015 го останній на тлі девальвації рубля отримав на 30% більше чистого прибутку, ніж за весь 2014 рік. Зараз слабкий рубль також підтримав фінансові результати компанії. «Відповідно, дивідендна політика дозволила виплатити більше грошей акціонерам», — вважає експерт.

«Зараз ми радимо клієнтам закривати позиції, якщо ті залишилися. Виплати занадто високі (payout 130%) і, швидше за все, є одноразовими. Компанія витратила всі ресурси на нинішні виплати і в майбутньому навряд чи зможе продовжувати в такому ж дусі. Якщо в наступному році дивіденди будуть менше, будуть нижче і котирування », — пояснює Нігматуллін. Ще роль зіграла кредитна лінія і випуск облігацій: тепер компанія може фінансувати інвестиції за рахунок кредитних ресурсів, укладає він.

Зростання паперів пов’язаний виключно з виплатою дивідендів, каже РБК експерт-аналітик «Фінам» Олексій Калачов. Завдяки такій пропозиції по виплаті дивідендів з розрахунку по 19,94 руб. на акцію прибутковість на закриття ринку в четвер, 7 березня, склала 31,85% по звичайних і 47,08% за привілейованими, підрахував Калачов. Навіть зараз, коли в моменті акції стоять вже 95 руб. за звичайну і 73 руб. за привілейовану, дивідендна прибутковість становить 21% і 27% відповідно, додав він. «Очевидним ефектом такого розвитку подій стане зростання вартості активів основних власників НКНХ — ТОВ« Телеком-Менеджмент »і АТ« ТАИФ ». Останньому це може виявитися особливо вигідно на тлі періодично виникають чуток про можливе IPO «ТАИФ». Не виключено, що саме це і було метою виплати високих дивідендів по акціях ПАТ «Нижнекамскнефтехим», — припускає експерт.

ПАТ «Нижнекамскнефтехим», що входить до групи компаній ТАИФ, займається виробництвом синтетичних каучуків і пластиків. В кінці 2016 року ТАИФ викупив у «Татнефти» 24,99% акцій НКНХ за 32 млрд руб. Компанія та афілійовані особи зібрали понад 75% акцій підприємства. За даними зі списку афілійованих осіб компанії на кінець грудня 2018 року, «Телеком-менеджемент» належать 58,94% звичайних акцій НКХК, а Таїф — 22,22%, тобто в сукупності 81,16%.

Чому дорожчають акції КАМАЗу і автоваза?

Капіталізація КАМАЗа за короткий період досягла $ 1008 млн. За цей тиждень не було зафіксовано новин, які могли б спровокувати такий стрибок. Деякі ЗМІ порахували, що ці події можуть бути пов’язані з новим раундом переговорів про покупку акцій КАМАЗу концерном Daimler.

Daimler володіє 15% акцій КАМАЗу. 49,9% паперів належать Ростехнологіям. Керівництво Daimler заявляло про намір збільшити свій пакет КамАЗа. На початку липня глава Ростехнологій Сергій Чемезов повідомив, що Daimler може збільшити частку в КАМАЗі до 45%, але Ростех не продаватиме Daimler свої акції, так як КАМАЗ виробляє більше половини автопарку російської армії.

З початку року папери КАМАЗа поступово дешевшали, нижня точка — 27,2 руб. за акцію — була досягнута в кінці червня. Відразу після цього стався стрімкий стрибок цін: за тиждень папери зросли більш ніж на 50%, до 44 руб. за штуку. У липні ціна акцій коливалась в межах декількох відсотків, а 7 серпня паперу автозаводу подешевшали до 40,5 руб. Через день знову був зафіксований активне зростання, в сумі надбавка до вартості акцій КАМАЗу збільшилася до 23%. 8 серпня КАМАЗ відзначив збільшення частки на ринку до 46,6% за перші сім місяців 2013 року, але цей ривок був обумовлений скороченням ринку вантажівок — майже на 34% в порівнянні з тим же періодом минулого року.

У той же час 13 серпня акції автоваза подорожчали до 10,6 руб. за штуку. На наступний день зростання продовжилося і в сумі за два дні склав близько 17%. 15 серпня акції автоваза подешевшали на 3%, але вже 16 серпня знову подорожчали до 11 руб. за папір. Станом на 16 серпня капіталізація компанії склала $ 508 млн. ЗМІ вважають, що в ситуації, що навколо паперів автоваза ситуації замішана спекуляція.

З початку 2013 року, акції автоваза швидко дешевшали. На початку січня папери компанії коштували 15,8 руб. за штуку, а 20 червня — трохи більше 9 руб. за акцію. Підйом намітився 7 серпня, але різкий ціновий стрибок стався 13 серпня. Схожий зліт цін акцій АВТОВАЗа відбувався в кінці 2012 року, приводом для якого стала стала публікація в ЗМІ неправдивих відомостей про викуп Автовазом власних паперів у фізосіб. Федеральна антимонопольна служба і Федеральна служба з фінансових ринків влітку 2013 року встановили факт маніпулювання акціями компанії.

«Зростання акцій КАМАЗу при відсутності фундаментальних факторів — недавня операційна звітність і звітність по РСБУ навряд чи могла стати позитивним фактором, — швидше за все, пов’язаний з покупками одного інвестора. З огляду на низьку ліквідність емітента, це викликало таке зростання. Не виключено, що цей інвестор раніше скуповував папери автоваза, які також росли в ціні без фундаментальних причин. Такий необґрунтоване зростання низьколіквідних акцій сектора автомобілебудування в умовах падаючого ринку мені здається досить дивним. Можливо, мають місце інсайдерські покупки, і незабаром може з’явитися і інформаційний привід », — вважає Андрій Шенк, аналітик Інвесткафе.

«Че-то то тут, то там паростки зелені вилазять. Спочатку ВАЗ, тепер КАМАЗ. У буржуїв за океаном теж все пре — будь здоров. Мабуть скоро жнива розпочнеться, 2008 здасться дитячим ранків в порівнянні з тим, що буде », — вважає lenta reader III.

«WTF? Хтось зливає, ймовірно «державі» (бюджету) акції тих компаній, які однозначно впадуть, перед кризою. Оголосити вже покупця, а то навіть нудно…», — просить Alex / AT.

Машини «АвтоВАЗу» подорожчали в п’ятий раз за рік

Секрет фірми 01.09.2021 Secretmag.ru

«АвтоВАЗ» з 1 вересня збільшив ціни на автомобілі. Підвищення торкнулося всього модельного ряду Lada. Відпускні ціни на базові версії підвищаться на 3-4% — в діапазоні від 14 000 до 33 000 рублів. Вартість автомобілів в дилерських центрах виявиться ще вище — через дефіцит чіпів в асортименті є тільки машини з встановленим обладнанням від продавців.

Відпускні ціни на автомобілі «АвтоВАЗу» підвищилися в п’ятий раз за рік, повідомила «Газета.Ru »з посиланням на актуальний прайс-лист компанії.

Grantaподорожает на 14 000-27 000 рублів; Largus- на 19 000-29 000 рублів; трьохдверна Niva Legend- на 17 000 рублів; п’ятидверна Niva Legend- на 22 000 рублів; Niva Travel- на 24 000 рублів; XRay- на 21 000-31 000 рублів; Vesta- на 25 000 рублів.

Також подорожчає забарвлення в колір металік — покупцям доведеться віддати на 2000-3000 рублів більше, до 15 000 рублів.

При цьому в дилерських центрах немає автомобілів в базовій комплектації — можна зробити тільки передзамовлення і чекати ще два місяці, з’ясувала «Газета.Ru ». Машини, які можна придбати прямо зараз, продаються з додатковими функціями, встановленими дилерами. Це робить їх значно дорожче.

Наприклад, в одному з салонів Lada в Москві за Lada Vesta SW Cross у кореспондента попросили 1,283 млн руб, в той час як на офіційному сайті «АвтоВАЗу» машина в аналогічній комплектації коштує на 187 000 рублей менше. Інші центри також попередили про необхідність придбати дилерські опції — автозапуск, бризковики, килимки, захисну сітку радіатора і т. д. В середньому це збільшує ціну покупки на 100 000 рублів.

Раніше «АвтоВАЗ» оголошував про збільшення цін в липні 2021 року. Компанія пояснила, що вирішила перевести свої основні моделі в більш дорогий сегмент. Протягом п’яти років ціни на нові Lada перевищать позначку в 1 млн рублів.

Власник «АвтоВАЗу» — нідерландська компанія Alliance Rostec Auto B.V., спільне підприємство Renault Group (68%) і «Ростех» (32%). За перші шість місяців 2021 року автовиробник продемонстрував чистий прибуток в € 67 млн ​​проти збитку майже на € 200 млн в 2020-му.

Продажі бренду Lada в першій половині 2021 року під всьому світі зросли на 41,1% в порівнянні з першою половиною 2020 року, в Росії — на 51%. Це кращий результат «АвтоВАЗу» за останні десять років.

Posted on