Акції robinhood на предторгах падають в ціні більш ніж на 12% — прайм.

Акції Robinhood на предторгах падають в ціні більш ніж на 12% після фінансової звітності

МОСКВА, 19 серпня — ПРАЙМ. Акції Robinhood на попередніх торгах в США в четвер падають в ціні більш ніж на 12% після публікації фінансової звітності цієї американської брокерської компанії, свідчать дані торгів.

Долар дорожчає до світових валют

Станом на 12.31 мск акції компанії дешевшають на 12,55%, до 43,5 долара за акцію. Торги середовища компанія завершила зростанням вартості акцій на 6,6%, 49,97 долара.

Компанія отримала за перше півріччя збиток в 1,946 мільярда доларів після прибутку в 5 мільйонів роком раніше. За підсумками другого кварталу чистий збиток Robinhood склав 501,6 мільйона доларів. І за підсумками поточного кварталу Robinhood очікує зниження торговельної активності, що може привести і до падіння виручки.

Robinhood в рамках IPO в липні розмістила 55 мільйонів звичайних акцій класу А, в тому числі 52,375 мільйона продала сама компанія, а 2,625 млн — існуючі акціонери. Крім того, у андеррайтерів є 30-денний опціон на покупку додаткових 5,5 мільйона акцій за ціною розміщення — 38 доларів за акцію. У перший день торгів, 29 липня, акції компанії подешевшали на 30,1%. Однак після цього паперу Robinhood дорожчали, і менше ніж за тиждень їх вартість зросла більш ніж в два рази і досягла максимуму в 84,12 долара за цінний папір.

Robinhood була створена в 2013 році і швидко завоювала популярність серед фізосіб за рахунок того, що ні бере комісії за операції, також у неї немає плати за виведення коштів і обслуговування рахунку. Замість комісій Robinhood заробляє на продажу заявок інвесторів, або Payment For Order Flow (PFOF) — дослівно «оплата за потік заявок». Тобто Robinhood заявку інвестора передає нема на біржу, а маркетмейкером, які прагнуть виконати її з максимальною вигодою для себе.

В результаті для інвесторів вони можуть виконуватися по «невигідним» цінами. Однак брокер не сповіщав своїх клієнтів про продаж заявок фінансовим посередникам. В результаті Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США в грудні оштрафувала Robinhood на 65 мільйонів доларів за те, що компанія не розкривала отримання платежів від трейдингових фірм за напрямок їм заявок клієнтів.

Posted on