Альтернативний транспорт для власників електросамокатів розробили пдд_1

Альтернативний транспорт: для власників електросамокатів розробили ПДР

Альтернативний транспорт для власників електросамокатів розробили пдд_1

Нові правила почнуть діяти у Франції. Максимальний штраф для порушників складе 1,5 тис. євро.

Жителів Франції, які пересуваються на електросамокатах, сегвеях, гіроскутерах та інших подібних транспортних засобах, восени, на початку вересня 2019 року, почнуть штрафувати за їзду по тротуарах. Сума стягнення складе 135 євро або трохи менше 10 тис. рублів (раніше таке покарання було введено в Парижі, тепер його поширили на всю країну).

Згідно з новими ПДР, які поширюються на тих, хто їздить на електросамокатах і іншому подібному транспорті, на тротуар можна виїжджати тільки за умови, що на ньому є велодоріжка. В цьому випадку максимальна швидкість такого водія не повинна перевищувати 25 км / год.

Якщо велодоріжок на тротуарі немає, то доведеться рухатися по звичайних дорогах загального користування. Однак і тут є умови: власник електросамоката має право користуватися тільки тими автодорогами, на яких максимальна швидкість обмежена не більше ніж 50 км / год.

Нові правила забороняють користуватися електросамокати дітям молодше 8 років. Для користувачів у віці від 8 до 12 років обов’язковий шолом. Крім цього тепер офіційно заборонено брати на такі транспортні засоби пасажира. Ще одна заборона — навушники або інші пристрої, які обмежують таких «водіїв» в можливості чути те, що відбувається навколо.

Ще один пункт вимог, що пред’являються до власників електросамокатів, стосується одягу: в темну пору доби або в умовах недостатньої видимості вони повинні носити що-небудь зі світловідбиваючими елементами. А транспортні засоби в обов’язковому порядку повинні бути оснащені передніми і задніми ліхтарями.

Правила також стосуються паркування електросамокати і інших подібних ТЗ: залишати їх просто на тротуарі, де вони заважають проходу пішоходів тепер не можна, за це власників каратимуть штрафами. Для того, щоб припаркувати такий транспортний засіб обладнують спеціально відведені для них місця.

Створити ПДР для власників альтернативного транспорту вирішили досить своєчасно. Справа в тому, що їх кількість на вулицях країни помітно зросла. Тільки в 2018 році користувачі купили 232 749 електросамокатів. Зростання попиту пояснюється в тому числі і тим, що вони подешевшали в минулому році.

У Росії «буму» не спостерігається, проте такий транспорт теж є. Тому законодавці продовжують періодично піднімати тему ПДР для власників електросамокатів, Сегвея, гіроскутеров, моноколёс і т.д. Так, депутати Мосміськдуми планували провести засідання на відповідну тему в квітні поточного року, проте поки що про його результати нічого не відомо.

У Криму розробили рекомендації для власників електросамокатів

З настанням літа Центр управління регіоном Республіки Крим фіксує збільшення повідомлень в соціальних мережах про інциденти за участю електросамокатів: зіткнення з машинами, наїзди на пішоходів. Це відбувається на набережних курортних Алушти і Ялти, в Гагарінському парку Сімферополя. Жителі скаржаться і просять заборонити або хоча б обмежити експлуатацію засобів індивідуальної мобільності (СІМ).

Незважаючи на те, що деякі електросамокати розганяються часом до 90 км / ч, придбати їх легко, документів для управління не потрібно. Їх використання ніяк не регламентується.

— Електротранспорт відмінний засіб пересування. Він не тільки економить ваш час, але і зменшує негативний вплив на екологію. Противники коштів індивідуальної мобільності апелюють до того, що райдери ганяють по пішохідних зон і дорожньої частини з величезною швидкістю, нерідко будучи причиною неприємних інцидентів. Я вважаю, що наше завдання показати молодим і недосвідченим користувачем як можна безпечно пересуватися на електросамокаті. Одне з найголовніших умов захисне екіпірування. Сподіваюся, що наша спільна робота з Центром управління Республіки Крим дасть свої результати і неприємних наслідків за участю електросамокатів стане менше, — зазначив голова кримського клубу користувачів електротранспорту Олександр Нікулін.

— Безумовно, масове поширення електросамокатів об’єктивна тенденція. Їх використання полегшує і прискорює переміщення в місті, сприяє зменшенню шкідливих викидів в атмосферу, — пояснює керівник Центру управління регіоном Республіки Крим Анатолій Половинець. — На жаль, в Криму поки не розвинена інфраструктура для цього виду транспорту, а в правилах дорожнього руху згадка персонального електротранспорту взагалі відсутній. Вони пересуваються по пішохідних зон і проїжджої частини, мчать на високих швидкостях, закладають віражі і не мають відповідної екіпіровки, не знають правил дорожнього руху. Стає зрозумілим, що необхідно убезпечити інших громадян і, ймовірно, розробити порядок експлуатації кошти індивідуальної мобільності в громадських місцях.

Оскільки в Криму почалися не лише літні канікули для школярів, але і курортний сезон, Центр управління регіоном сподівається, що завдяки пам’ятці, підготовленої спільно з кримськими громадськими, пригод з електросамокати стане менше.

Для власників електросамокатів і гіроскутеров зроблять поправки до правил дорожнього руху

Міністерство транспорту підготувало проект поправок до правил дорожнього руху, які стосуються засобів індивідуального мобільності (СІМ), повідомляє прес-служба відомства.

Йдеться про пристрої, призначених для пересування з використанням електродвигуна або м’язової енергії людини, — роликових ковзанах, самокатах, електросамокатах, скейтбордах, електроскейтбордах, гіроскутерах, сігвеях, моноколесах і аналогічних засобах, пояснюється в документі відомства на порталі нормативних актів. Як зазначає «Коммерсант», зараз їх власники прирівняні до пішоходом, але Мінтранс пропонує ввести для них новий термін в зв’язку з ростом користувачів і числа дорожніх пригод.

Відомство пропонує дозволити користувачам гіроскутеров, електросамокатів, моноколес і інших СІМ дозволити перетин дороги по пішохідних переходах. Однак при цьому їх швидкість повинна бути знижена до швидкості пішоходів.

Серед інших змін, які пропонує міністерство, — заборона керувати СІМ в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також обов’язкове використання ліхтарів або фар в темний час доби. Як пише «Коммерсант», мова йде про штатних ліхтарях електросамокатів або про налобних ліхтарях (для користувачів скейтів або роликів).

У поправках також зазначено, що вимоги до СІМ будуть залежати від віку користувачів. Так, дитина до семи років зможе кататися на тротуарі, пішохідної або Вело-пішохідний доріжці, до 14 років — виїжджати ще на велосипедну доріжку. Користувачам СІМ старше 14 років дозволять виїжджати на проїжджу частину велосипедних зон і смугу для велосипедистів (якщо такий інфраструктури немає — на правий край проїжджої частини або на узбіччя).

Про те, що Мінтранс і Державтоінспекція розробляють зміни ПДР, які мають на увазі появу терміна «кошти індивідуальної мобільності», стало відомо в жовтні минулого року. Як повідомляв начальник наукового центру безпеки дорожнього руху МВС Росії Дмитро Митрошин, власників планують зобов’язати пересуватися по велосипедних доріжках або тротуарах зі швидкістю не вище 20 км / ч. Опитані РБК юристи назвали цю ініціативу розумною, так як ці транспортні засоби широко використовуються, але законодавчо не регулюються в ПДР.

Posted on