Amazon zoox it-гігант представив роботаксі і подушками-коконами — — автомобільний журнал

Amazon Zoox: IT-гігант представив роботаксі і подушками-коконами

Amazon zoox it-гігант представив роботаксі і подушками-коконами - - автомобільний журнал

Zoox — це набутий влітку цього року компанією Amazon каліфорнійський стартап, що займається розробкою безпілотних автомобілів. Щедре фінансування з боку IT-гіганта дозволило Zoox запустити в серію однойменний безпілотний шатл, ось тільки його комерційні перспективи поки представляються досить туманними.

Як, ще одна безпілотна калитка?! Так, все так, шатл Zoox виконаний в найпоширенішому для цього типу машин форм-факторі — паралелепіпед зі зсувними дверима, колесами і лидара по кутах кузова, великою площею скління і сидіннями vis-a-vis. Керма і педалей не передбачено в принципі — це безпілотник 5 рівня за класифікацією SAE.

Від аналогів в особі джи-емовского Cruise Origin, російських НАМИ Шатл, «Матрьошка» і ще десятків подібних проектів Zoox відрізняється хіба що досить компактними розмірами (довжина — 3,63 м), а тому в салоні тільки чотири місця. Зате всі чотири обладнані індивідуальними коконообразной подушками безпеки, обволікаючі пасажирів при аварії і не дають їм стукатися один про одного лобами.

Звичайно, за логікою беспілотікі 5 рівня взагалі не повинні потрапляти в аварії, але якийсь час їм доведеться співіснувати з машинами, керованими людьми, тобто виключати ймовірність ДТП неможливо. На жаль, розробники не знають, коли саме безпілотники Zoox вийдуть на дороги в якості таксі — законодавство жодної країни до цього не готове, навіть в Японії з великими застереженнями легалізували лише автопілот 3 рівня за класифікацією SAE, а до п’ятого — як до Місяця пішки.

Тим часом Zoox, як і Cruise Origin (це, на наш погляд, головний конкурент), має статус серійного автомобіля. Його збірка організована на власній фабриці в Фрімонті (штат Каліфорнія), тобто по сусідству з заводом Tesla. Більшість комплектуючих — покупні, але імена постачальників не розголошуються. У рік фабрика може робити до 15 тисяч шатлів.

Зрозуміло, Zoox — це електромобіль. Його батарея ємністю 133 кВт · год забезпечує, як повідомляється, до 16 годин безперервної роботи на одній зарядці. Конкретний пробіг невідомий. Силова установка складається з чотирьох електромоторів (по одному на кожне колесо), потужність не названа. Шасі — повнокероване. Максимальна швидкість — 120 км / ч.

У перспективі Zoox замінить традиційні таксомотори, але в найближчі роки такі машини можна буде в кращому випадку спорядити для тихохідної доставки товарів населенню, як це вже робить стартап Nuro, — в цьому, мабуть, і полягає головний інтерес Amazon.

Нагадай, що Amazon також замовив 100 тисяч розвізних електричних фургонів стартапу Rivian, але вони розраховані на їзду з водіями.

Раніше в грудні стало відомо про те, що компанія Uber, великий мережевий агрегатор послуг таксі, продає своє безпілотне підрозділ, так як не змогла домогтися від нього поставлених завдань, тобто запуску комерційного безтілесного таксі. Tesla між тим сподівається вже в наступному році запропонувати «повний автопілот» всім бажаючим.

Топ-10 провалилися моделей — їх згубила неліквідність

У рейтингу найбільш непопулярних у росіян машин представлені не тільки преміальні, але і бюджетні моделі.

Опубліковано топ-10 автомобілів, непопулярних у російських покупців, які купують машини через інтернет. Незважаючи на те, що всі вони є в наявності у дилерів, більшість з них ніхто в цьому році так і не купив.

У рейтингу найбільш незатребуваних на нашому ринку моделей, який склали аналітики великого онлайн-агрегатора Autospot.ru, виявилися і преміальні машини, вартістю понад 5 млн рублів, і бюджетні, з цінниками до одного мільйона. Спільною бідою автомобілів стало те, що власнику згодом буде дуже складно їх продати на вторинному ринку, — доведеться знижувати ціну і втрачати гроші.

У рейтинг потрапило чимало американських машин, інтерес до яких в Росії, якщо не брати до уваги пішли марки Ford і Chevrolet, ніколи не був високий. Седан Cadillac CT6, мінівен Chrysler Pacifica і заряджений Jeep Grand Cherokee SRT так і не змогли знайти з січня по вересень 2019 року жодного одного покупця в онлайні. Крос-лімузин Cadillac Escalade ESV, в силу унікальності пропозиції, був обраний двома покупцями. Infiniti QX30, який покликаний підкорити європейський ринок, не був куплений жодного разу. Та ж ситуація склалася з онлайн-продажами італійського пікапа, що є копією Mitsubishi L200, — Fiat Fullback. У рейтинг також увійшли недорогі в порівнянні з конкурентами китайські автомобілі. Це кросовери Lifan Myway і Geely Emgrand X7, а також повнорозмірний седан Geely Emgrand 7 і кросовер Chery Tiggo 4. Дві останні моделі все-таки змогли знайти по одному покупцеві.

Correct Price

Поділитися

Підпишись на новсті від Correct Price Блог

Отримуйте останні новини прямо до себе на пошту.

Або підпишіться через RSS стрічку!

Amazon замовив стартапу Rivian 100 тисяч електричних фургонів

Одна з найбільших в світі IT-компаній на роки вперед забезпечила завантаження колишнього заводу Mitsubishi Motors в американському місті Нормал ..

Боротися з пробками хочуть за допомогою правильного розрахунку трафіку

Влада готує новий документ, який допоможе будувати платні дороги таким чином, щоб рух по ним здійснювалося без заторів. З ..

Ось це автобудинок: зовні — літак, всередині — яхта

Американські кемпери з блискучим алюмінієвим корпусом і вражаючим аеродинамічним дизайном завжди виглядають ефектно. Особливо, якщо мова йде про нову ексклюзивної версії Wave від Bowlus Road Chief.

Обтічні алюмінієві каравани відомі серед поціновувачів як «срібні сигари». Ось нова модель від Bowlus Road Chief. Пілот і авіаконструктор Хаулі Боулюс в 1934 році зробив перший трейлер такого роду на колесах і навіть випустив 80 штук, але потім збанкрутував і продав бізнес. Марка Bowlus Road влилася в Airstream, і тільки в кінці 2012 року любитель дизайну і колекціонер автомобілів Джон Лонг купив бренд і права на нове виробництво — таким чином Bowlus знову відродився.

На сьогодні є дві моделі цієї марки: «На дорозі» (довжина — 7,32 метра) і подовжена версія — «Нескінченні магістралі» (7,92 метра). Обидва варіанти мають чотири ліжка — дві розташовані в конічної задньої частини і ще дві на трансформованих в ліжко поздовжніх лавках в центральній частині автопричепи.

Ідея конструкторів і дизайнерів така: Bowlus Road Chief Wave Edition зовні виглядає майже як літак (тільки без крил), а всередині як яхта. Два «світу» — повітря і вода — зустрічаються і об’єднуються, утворюючи мобільний будинок з безліччю елементів високого стилю і розкоші. Звичайно, це відбивається в чималій ціні, але потрібно розуміти, що цей кемпер не просто будинок на колесах, а, перш за все, статусна річ.

Correct Price

Поділитися

Підпишись на новсті від Correct Price Блог

Отримуйте останні новини прямо до себе на пошту.

Або підпишіться через RSS стрічку!

У Росії змінилися правила розрахунку транспортного податку

До автомобілів вартістю 3-5 млн рублів не старше трьох років тепер буде застосовуватися єдиний коефіцієнт — 1,1. В ..

Amazon замовив стартапу Rivian 100 тисяч електричних фургонів

Одна з найбільших в світі IT-компаній на роки вперед забезпечила завантаження колишнього заводу Mitsubishi Motors в американському місті Нормал ..

Posted on