Американці почали кримінальне розслідування проти uber — — автомобільний журнал

Американці почали кримінальне розслідування проти Uber

Американці почали кримінальне розслідування проти uber - - автомобільний журнал

Причиною відкриття справи стала обманює чиновників програма, яку використовував сервіс.

Стартувало кримінальне розслідування Мін’юсту США щодо Uber Technologies, про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела. Раніше стало відомо про те, що в тих країнах і деяких містах, де сервіс таксі перебував під забороною, компанія застосовувала спеціальний софт, який допомагав водіям уникати представників регулюючих органів.

Зокрема, мова йде про програму Greyball, яка може ставити «позначки» на деяких користувачів, через що вони бачать іншу версію додатків, наприклад зі зміненим місцем розташування машин Uber (схема також використовується в разі, якщо водіям надходять погрози). У свою чергу влада намагалася шукати водіїв для того, щоб їх оштрафувати, конфіскувати ТС і припинити діяльність.

Щоб зробити позначку, компанія Uber аналізувала кредитну інформацію користувача, пристрій, з якого надійшов запит, місце розташування і ряд інших чинників. Як повідомляє агентство, перевірялися в тому числі профілі замовників в соціальних мережах. Водій, в разі виявлення тривожних факторів, бачив попередження і просто міг не брати такого клієнта.

Повідомляється, що компанія припинила використовувати Greyball в березні 2017 року, після того, як газета New York Times розкрила існування програми. Згідно з інформацією видання, програма використовувалася з 2014 року в Парижі, Лас-Вегасі, Австралії, Південної Кореї, а також в США (в Орегоні і Портленді).

Відомо, що в Uber Technologies отримали повістку з суду присяжних Північної Каліфорнії: він вимагає надати інформацію про те, як саме працює програмне забезпечення і де була розгорнута його робота. Відзначимо, представники прес-служби компанії на запит агентства не відповіли.

Відзначимо, це не єдине розгляд для керівництва сервісу. Раніше портал «Колеса.ру »повідомляв про те, що Google звинувачує Uber в крадіжці технологій безпілотного автомобіля.

Мін’юст США почав кримінальне розслідування проти Uber

Компанія Uber кілька років використовувала ПЗ, що дозволяє «обходити» чиновників і поліцейських. Повідомлялося, що програма також збирала їх персональні дані.

Машина Uber в аеропорту Нью-Йорка

Міністерство юстиції США почало розслідування відносно Uber через використання компанією додатки, яке дозволяє водіям уникати поліції і чиновників на тих територіях, де діяльність сервісу обмежена. Кримінальне розслідування перебуває на ранній стадії, повідомляють в п’ятницю, 5 травня, агентство Reuters і газета The Washington Post з посиланням на інформовані джерела.

контекст

Як захистити свої персональні дані: п’ять порад користувачам

Що змінить закон ЄС про захист персональних даних в інтернеті?

Налаштування приватності, ніяких компрометуючих фото і правил політики конфіденційності дрібним шрифтом. DW — про те, якою стане Мережа для європейців після прийняття закону про захист особистих даних. (17.12.2015)

Коментар: Facebook не стане пиляти бази даних заради Роскомнадзора

Чому інтернет-магазини і платіжні системи погодилися перенести дані росіян, а сервіси — немає? Хто виграє і хто втратить від нових законодавчих норм? Олександр Плющев спеціально для DW. (01.09.2015)

Велике журі Північної Каліфорнії направило в Uber запит на надання документів про роботу програми і про випадки її застосування. У компанії і в Мін’юсті США від коментарів відмовилися.

У березні газета The New York Times повідомляла, що Uber кілька років використовував програму Greyball, яка збирала персональні дані поліцейських і чиновників. Додаток дозволяло водіям не відповідати на дзвінки від таких небажаних пасажирів, щоб уникнути «контрольних поїздок». Ця технологія використовувалася для ідентифікації представників влади в США, Франції, Австралії, Китаї, Південній Кореї та Італії, вказувала газета.

У Uber підтвердили використання цього ПЗ, але додали, що робили це вибірково і в тестовому режимі. Після публікації The New York Times компанія оголосила про повну заборону на Greyball.

ВЕКСЕЛЬ

Мін’юст США почав кримінальне розслідування проти Uber

Міністерство юстиції США почало кримінальне розслідування відносно онлайн-сервісу таксі Uber через використання секретного програмного забезпечення, яке допомагало водіям обходити місцеві регулюючі органи там, де була заборонена або обмежена робота сервісу, пише газета Washington Post з посиланням на джерело, знайоме з ходом розслідування.

Приводом для розслідування стосовно сервісу таксі Uber стало використання компанією програмного забезпечення, яке допомагало водіям ідентифікувати і уникати чиновників регулюючих служб в тих країнах і на тих територіях, де діяльність сервісу була обмежена.

Раніше американські ЗМІ викрили Uber у використанні програми під назвою Greyball, яка займалася збором даних про клієнтів і попереджала водіїв про передбачувані поліцейських або співробітників уряду.

Згідно з інформацією New York Times, одним із способів виявити чиновників є позначення на карті геозон навколо урядових будівель. Так, компанія стежила за тими, хто часто відкриває і закриває додаток Uber поруч з цими будинками, і позначала їх як потенційних працівників правоохоронних органів.

У підсумку в число потрапляли прості люди, які багато часу проводили в поліцейських ділянках або урядових будівлях. Клієнтам з цього списку замість замовлення приходило повідомлення: «Вільні автомобілі не знайдені». Uber підтверджувала, що ПО Greyball було використано, наприклад, в Портленді (Орегон), де робота сервісу була остаточно вирішена тільки з квітня 2015 р.

Джерела Reuters серед колишніх і діючих співробітників сервісу уточнили, що Greyball перевіряє дані замовника, включаючи номер його кредитки, ідентифікаційні дані його гаджета, його координати в просторі, і в результаті можна оцінити, наскільки легітимний замовлення.

Програмне забезпечення імовірно працювало в США, Франції, Австралії, Китаї, Південній Кореї, Італії. За інформацією The New York Times, про існування Greyball в Uber знали від 50 до 60 осіб.

Зараз розслідування перебуває на ранній стадії, поки неясно, чи будуть будь-кому пред’явлені звинувачення і виявлені порушення законодавства, кажуть джерела агентства Reuters. Першим про розслідування щодо сервісу минулого тижня повідомив Bloomberg, але не вказувалося, що мова йде саме про кримінальне розслідування.

Два джерела Reuters повідомили, що Uber отримав запит від великого слідчого журі Північної Каліфорнії на документи про Greyball, що означає, що відносно сервісу йде кримінальне розслідування, але не передбачає неодмінного пред’явлення звинувачень.

Posted on