Американська трагедія (1980-1981) — amerikoni; koji tragedija — серіал — інформація про фільм —

Американська трагедія (1980-1981)

У голосуванні можуть брати участь тільки зареєстровані відвідувачі сайту.

Якщо ви вже зареєстровані — Увійдіть.

Ви хочете зареєструватися?

інформація про фільм

Маріонас Гедріс
Пранас Моркус
Альгімантас Моцкус
Лайміс Вілкончюс
Альгімантас Шюгжда
Гедімінас Сторпірштіс, Анна Алексахина, Аїда Зара, Регімантас Адомайтіс, Альгірдас Шемешкявічюс, Рімантас Сіпаріс, Едгарс Лиепиньш, Антра Ліедскалниня, Алексас Бурніцкас, Едіта Сагатаускайте, Ремігіюс Сабуліс, Рута Сталілюнайте, Арунас Сторпірштіс, Вітаутас Шапранаускас, Едмундас Мікульскіс, Альгімантас Масюліс, Тимофій Співак

Телесеріал за мотивами однойменного роману Теодора Драйзера.

Клайд Гріффітс мріє піти вгору по кар’єрних сходах і пробитися у вищі кола суспільства. Для того щоб здійснити свою найзаповітнішу мрію, Клайд готовий абсолютно на все, він навіть не зупиниться перед вчиненням страшного і безглуздого злочину.

американська трагедія

/ 40×40 / d41d / userpic.jpg» alt =»тимчасовий профіль» width =»100%» height =»100%» /gt;

більше рецензій

alt =»Viksa_» width =»100%» height =»100%» /gt; Viksa_ Viksa_ написала рецензію

17 вересня 2021 р. 11:16

5 Спойлер Як американська мрія здатна перетворитися на трагедію

Твори Теодора Драйзер в чималій мірі носять автобіографічний характер, наприклад, «Сестра Керрі» і «Дженні Герхардт», в яких образи головних героїнь були списані з сестер Теодора. Сюжет «Американської трагедії» заснований на разі вбивства в 1906 році Честером Джілетта своєї дівчини Грейс Браун і схожому випадку з Карлайлом Харрісом і Кларенсом Річесоном. Після виходу роман мав великий успіх у читачів. Видавець роману Хорес Ліврайт виступив продюсером театральної версії роману в 1926 році.

В даному романі, як і в інших роботах автора, чітко простежується традиційний для американського автора мотив грошей, культ долара для американців.

Розповідь починається в місті Канзас-Сіті. Головний герой — дванадцятирічний Клайд Грифитс народився в сім’ї вуличних проповідників і змушений все своє дитинство виспівувати на вулицях псалми зі своїми рідними. З перших же рядків, ми розуміємо, що хлопчик тяготиться своїм становищем. Його батьки — Ейса і Ельвіра Грифитс живуть бідно. Клайд мріє вирватися зі світу бідності і похмурого існування. Його рідний дядько по батьківській лінії, Семюел Грифитс — власник фабрики комірців і сорочок — викликає у хлопчика почуття заздрості. Клайд зростає, а життя його сім’ї залишається незмінною. Юний Грифитс досить складно знайти роботу в одному з розкішних готелів, де нові «друзі» вводять його в світ розпусти, алкоголю і повій. На додаток до всього він закохується в розважливу красуню Гортензію, яка лише прикидається закоханої і водить його за ніс, використовуючи в своїх корисливих цілях. Трагедія, яка відбувається в одну з поїздок з друзями, змушує Клайда покинути рідних і бігти в Чикаго, де він випадково зустрічається з дядьком Семюелом, і той пропонує йому роботу на своїй фабриці. У цей момент головний герой розуміє, що перед ним той самий щасливий квиток в розкішну, а значить і щасливе життя. Він переїжджає в Лікург, штат Нью-Йорк, де живе його дядько. Незабаром на фабриці Клайда як родича призначають начальником в штампувальну, де той знайомиться з Робертою Олден — гарненькою робітницею, яка на два роки старший за Клайда. Між ними зав’язуються любовні відносини. Незважаючи на те, що Роберта, вихована в строгих правилах, відмовляється вступити в зв’язок з Клайдом, він чинить опір, і дівчина, боячись втратити уваги і розташування молодої людини, поступається і стає його коханкою. І в той самий момент, коли Клайд робить успіхи в роботі і переживає бурхливий роман з Робертою, на його горизонті з’являється 17-річна Сондра Фінчлі — дочка іншого місцевого фабриканта, що займає чільне становище в суспільстві. Сондра вводить його в коло місцевої «золотої молоді». Поступово її захоплення переростає у закоханість, і Сондра подумує про весілля, незважаючи на різницю в соціальному статусі. Клайд зачарований Сондріо ​​і закохується в неї буквально з першої зустрічі. На тлі Сондри, Роберта меркне, і Клайд подумає про розрив з останньої, але життя вносить свої корективи — Роберта дізнається, що вона в положенні.

І ось перед Клайдом встає нелегкий вибір. З одного боку, життя з Робертою і їхньою дитиною, але життя бідна, нудна і жалюгідна. Однак так він повинен надійти, як порядна молода людина, що вступила в зв’язок поза шлюбом. Ситуацію ще загострює і той факт, що Роберта ніяк не хоче відпускати Клайда, бо боїться зганьбити родину. З іншого, чарівна, життєрадісна Сондра, яка відкриє йому двері у вищий світ, наділить багатством, і у нього буде саме таке життя, про яку він мріяв. Непростий вибір між моральним обов’язком і американською мрією.

Увесь твір розбито на 3 книги. У першій нам розповідається про життя Клайда зі своєю бідною сім’єю в Канзас-Сіті до трагедії, що послужила причиною втечі головного героя, в другій — життя в Ликурге, робота на фабриці Семюела Грифитса, шанс на гарне становище в суспільстві, зустріч з двома жінками, які і привели його до фатального результату, а в третій книзі Драйзер показує нам розслідування справи Клайда і суд.

Окремо хочеться сказати про стиль автора. Драйзер — художник-натураліст. Він будує свої твори на колосальному матеріалі спостережень і досвіду. Він передає побут у всіх його найдрібніших подробицях: вводить документи, іноді майже цілком взяті з дійсності (листи Роберти наводяться майже цілком), цитує пресу і т.д.

Американська трагедія — роман, який розповість про те, як американська мрія може перетворитися на трагедію. Цікаво, що в оригінальній назві «An American Tragedy» присутній артикль an замість the, що підкреслює поширеність такого роду подій і не робить злочин Клайда унікальним і єдиним. Також помітно вплив Ф. Достоєвського на Драйзера, особливо в 3 книзі роману.

американська трагедія

«Американська трагедія» — це 4-серійний фільм, знятий Литовської студією за однойменним романом, написаним в 1925 році, американським письменником Теодором Драйзером. Роман знайшов інший зміст при знятті цієї картини. «Американська трагедія» це сукупність блискучого акторського складу і мало кому відомої, на той момент, американського життя. Ця історія про те, як схиблений на прагненні побудувати кар’єру і потрапити у вищі верстви суспільства, молода людина Клайд Гріффітс, не зупиняється ні перед чим. У фільмі у всій красі представлена ​​американське життя, побудована на брехні, багатство-за всяку ціну, неважливо яким способом ти розбагатів, тебе в будь-якому випадку поставлять на п’єдестал пошани. Кар’єра — так само будь-яку ціну, сім’я і діти — на 2 план. Релігія напоказ- релігійні вірування, фальшива благодійність, а всередині порожнеча. Сім’я головного героя — барвистий приклад цьому. Догмати релігії, напоказ розвішані на стінах, а в родині немає ні Бога, ні віри.

Зустрівши красиву дівчину Роберту Олден, перед красою якої важко встояти, юнак Клайд втрачає голову. Вони починають зустрічатися. Не дивлячись на любов, Клайда запрошують на вечір з танцями, на якому присутній багата спадкоємиця Сондра. Вона виявляє до нього інтерес, і під напливом нових вражень, бувала краса Роберти починає згасати в очах Клайда. Сондра демонструє йому своє оточення і привабливі перспективи пробитися у вищий світ кружляють йому голову ..

Герой «Американської трагедії» це лише приклад того, чим закінчується життєвий шлях слабкої, як фізично так і духовно, людини в суспільстві таких низьких життєвих цінностей або ідеалів, особливо якщо ці ідеали він вважає істиною. Сам роман Драйзера включає в себе безліч сюжетних і смислових ліній, що в фільмі, ясна річ, все охопити неможливо, з цього твору можна взяти безліч життєвих уроків. Завантажити серіал kinotorz.com

Перегляд кінострічки «Американська трагедія» онлайн- це цікаве проведення часу для людей різного віку.

Posted on