Американські експерти визначили кращі і гірші оновлення існуючих моделей в 2012 році.

Американські експерти визначили кращі і гірші оновлення існуючих моделей в 2012 році

Авторитетний інформаційний сайт cars.com з США опублікував рейтинг рестайлінг і оновлень популярних на ринку Сполучених Штатів моделей в останні роки.

«Автовиробники часто розраховують простимулювати продажі за рахунок рестайлінгу», — сказав аналітик cars.com Келсі Мейс. «Не дивлячись на те що такий процес досить витратний, віддача від нього зазвичай досить велика. Ми ознайомилися з низкою оновлених для 2012 року моделей і простежили, які з них перевершили своїх попередників і кому це майже вдалося », — розповів Мейс.

Рейтинг містить 61 модель автомобіля, вони оновлені в період з 2009-го по 2012 роки. В рамках дослідження фахівці cars.com порівняли продажу рестайлінгових і повністю нових поколінь ряду моделей в перші шість місяців після виходу з даними про реалізацію минулій версії моделі.

За підсумками проведеного дослідження найбільш успішними оновленнями моделей в 2012 році визнані новий седан Toyota Camry і кросовер Honda CR-V.

Після дебюту оновлених версій в 2011 році ці моделі змогли підвищити свої продажі на 22,3% і 24,3% відповідно. При цьому Camry і CR-V традиційно є популярними моделями на ринку США і зазвичай демонструють високий рівень продажів.

«Не всі оновлення моделей виявилися однаково добре сприйняті публікою, але Camry і CR-V показали вкрай високий результат серед інших бестселерів, — сказав Мейс, — Camry отримала масу уваги покупців, CR-V був не менше популярний і на додаток до всього став кращим компактним кросовером року за версією сайту cars.com і видання USA Today ».

Крім того, додаткову популярність Camry в США забезпечила версія моделі з гібридною силовою установкою з високим показником економічності — 41 миля на одному галоні бензину (5,73 літра на 100 кілометрів).

Примітно, що редакція cars.com і раніше відзначала видатні споживчі властивості Toyota Camry: попередні інкарнації цієї моделі двічі були названі «самим американським автомобілем» за версією сайту — в 2010 і 2011 роках.

Проте новим поколінням Toyota Camry і Honda CR-V не вдалося перевершити результат, який показали Hyundai Sonata 2011-го модельного року і Ford Fusion 2010-го модельного року. Вихід цих версій раніше привів до зростання продажів моделей на 64,6% і 55,1% відповідно.

У свою чергу, провалом стало нове покоління Honda Civic: зазвичай популярну в США модель стали купувати на 35% менше в порівнянні з попереднім поколінням.

Частково такий результат викликаний землетрусом в Японії, яке позначилося на логістичних ланцюжках постачальників «Хонди», а іншою причиною стали суперечливі відгуки про модель в американській пресі.

Редакція cars.com також виділила окрему категорію, в яку потрапили оновлені версії автомобілів, які не змогли досягти середніх показників зростання продажів аналогічних моделей за чотири роки, але при цьому були реалізовані в більшій кількості, ніж попереднє покоління даного автомобіля. Серед таких машин виявилася третя інкарнація Ford Focus: продажі моделі збільшилися на 2,3% в порівнянні з попереднім поколінням. Популярність «Фокуса» постраждала через логістичних недоліків постачальників «Форда» і низької надійності самих машин.

Крім того, продажі нових версій компактних моделей Hyundai Accent і Chevrolet Sonic не виправдали очікувань, оскільки виробники підвищили ціни на модель з виходом нового покоління. Accent стали купувати на 5,5% відсотка частіше. Продажі Sonic значно збільшилися (55,9%), але все одно не досягли середніх показників.

Ще одним «невдахою» стала Toyota Yaris: модель стали купувати частіше на 51,4%, але цього виявилося недостатньо. Причиною тому стали незадовільні показники паливної економічності Yaris: конкуренти моделі мають більш привабливими характеристиками витрати пального.

Крім того, очікувань не виправдав мінівен Mazda5, виконаний в розробленої дизайнерами марки стилістиці Nagare, яка не отримала широкого поширення в модельного ряду Mazda, продажі моделі виросли на 27,7%, але також не дотягли до середніх показників.

Audi A6 і її «заряджена» версія S6 також продемонстрували середні рівні продажів. Багато в чому це пов’язано з тим, що потенційні покупці моделі часто віддавали перевагу «чотирьохдверне купе» A7. Проте продажу A6 і S6 виросли на 58%.

Американці визначили гірші моделі року

Опубліковано рейтинг найгірших автомобілів 2014 модельного року за версією авторитетного журналу Consumer Reports, що випускається організацією Consumers Union (Союз споживачів).

Скласти список виданню Consumer Reports допомогли його читачі, до яких редакція звернулася з пропозицією вибрати найгірші машини в дев’яти різних сегментах. З’ясувалося, що найбільша кількість нарікань у автолюбителів викликає продукція північноамериканського концерну Chrysler, чиї моделі представлені відразу в чотирьох категоріях: «компактні автомобілі», «середньорозмірні седани», «компактні позашляховики», «Середньорозмірні і повнорозмірні позашляховики».

Чи не занадто високо читачі Consumer Reports оцінили і моделі Ford, включивши машини бренду відразу в три категорії, в двох з яких — «великі седани» і «Середньорозмірні і великі позашляховики» — автомобілі «блакитного овалу» святкували «перемоги». Поряд з північноамериканськими машинами в антирейтингу згадуються також моделі з Європи і Японії, в той час як продукція південнокорейських компаній Hyundai і Kia в ньому відсутня.

Субкомпактні автомобілі:

Smart ForTwo

Scion IQ

Chevrolet Spark

Компактні автомобілі:

Scion Tc

Mitsubishi Lancer

Dodge Dart

Середньорозмірні седани:

Chrysler 200 / Dodge Avenger

Великі седани:

Ford Taurus

Розкішні седани:

Lexus IS

Lincoln MKS

BMW 7-ї серії

Універсали і мінівени:

Honda Crosstour

Невеликі позашляховики:

Jeep Compass

Jeep Patriot

Jeep Cherokee з 2.4-літровим двигуном

Mitsubishi Outlander

Середньорозмірні і великі позашляховики:

Ford Edge

Nissan Armada

Dodge Journey

Розкішні позашляховики:

Volvo XC90

Lincoln MKX

Range Rover Evoque.

DataLife Engine — Softnews Media Group

За аналогією з щорічним конкурсом «Кращий автомобіль року» американське видання Consumer Reports щороку складає своєрідний рейтинг автомобільних «антигероїв», які заслужили найменшу довіру і популярність серед жителів США. З думкою видання доводиться рахуватися: журнал є офіційним друкованим «рупором» вельми авторитетного Союзу споживачів США (Consumer Union).

При складанні «антирейтингу» журналісти Consumer Reports керувалися думкою своїх читачів, здобутим в ході кількох опитувань. Всупереч давно усталеній думці про найчастіше безпідставної патріотичності рядових американців, на цей раз список найгірших виробників очолив за підсумками року їх «рідний», доморощений бренд Chrysler. Його соплатформенние моделі Chrysler 200 і Dodge Avenger названі читачами найбільш непопулярними машинами в класі середньорозмірних седанів. Chrysler, до речі, вже оперативно відреагував на потрапляння в рейтинг: седан Dodge Avenger вже в цьому році йде з конвеєра, а Chrysler 200 закінчує зміну покоління, так як досягти висот] Крайслер 300с в нинішньому варіанті, йому не вдалося.

Рейтинг Consumer Reports зовні оформлений як конкурс «Автомобіль року» — тут теж «номінанти» розбиті на класи. Найгіршим автомобілем в класі субкомпактних моделей несподівано визнаний трьохдверний сіті-кар Smart ForTwo, якому заодно склав компанію і вельми популярний в Європі Chevrolet Spark. У класі компактних автомобілів американці знову висловили неприязнь до творення концерну Chrysler — на цей раз до седану Dodge Dart.

Разом з ним «відзначилася» модель американського суббренда японської Toyota під назвою Scion Tc. У решті категорій «антигероями» стали моделі Honda Crosstour (клас мінівени), Ford Taurus (великі седани), Jeep Compass і Jeep Cherokee (компакт-кросовери), Dodge Journey (середні і великі кросовери) і Volvo XC90 (кросовери преміум-класу). Головною несподіванкою цьогорічного рейтингу стало повна відсутність в ньому двох корейських брендів Hyundai і KIA — переважна більшість американців, навпаки, назвало їх в числі кращих.

Posted on