Американський автопром встав з колін

Американський автопром встав з колін

Дві найближчі тижні пройдуть в Детройті під знаком щорічного міжнародного автосалону. Американська автоіндустрія, як і саме місто, пережила за останні роки і період занепаду, і процес відродження. Але новий сезон, судячи з даних статистики, американські корпорації починають досить оптимістично. Про те, що вивело автопром з піке і з чим йому доведеться рахуватися в найближчому майбутньому — репортаж Справжнього Часу

У 2009 році, коли щойно обраний президент Барак Обама приймав справи в Білому домі, справи в американському автопромі йшли, м’яко кажучи, неважливо. На тлі економічної кризи один за іншим закривалися заводи, залишаючи на вулиці сотні тисяч робочих. Але, незважаючи на звинувачення в «соціалістичному» ухилі, нова адміністрація все-таки зважилася на радикальні заходи з порятунку галузі.

«Ми заявили, що автоіндустрія повинна змінюватися на ділі, а не просто створювати видимість. Ми зажадали від працівників і управлінців врегулювати розбіжності і провели докорінну реструктуризацію галузі», — нагадав президент США.

Сім років по тому, підбиваючи попередні підсумки свого президентства, Обама вирішив особисто упевнитися в тому, що автопром дійсно встає з колін. 20 січня президент відвідає Детройтський автосалон — найбільшу світову ярмарок автомобільного марнославства.

Ринкові показники галузі дійсно вселяють оптимізм. У минулому році американські автоконцерни продали 17,5 мільйона машин — більше, ніж в будь-який інший рік за всю історію.

Але чи той це результат, якого всі ці роки добивалися в Білому домі?

Ще під час передвиборної кампанії Обама зробив одним з пріоритетів своєї політики впровадження екологічних автомобілів з гібридними і електричними двигунами. Всі пам’ятають його заклик випустити до 2015 року на дороги країни мільйон електромобілів. На ділі ж реалізувати вдалося менше півмільйона, і темпи продажів в цьому секторі далекі від бажаних. В той же час «детройтськая трійка», отримала фінансове підживлення з бюджету, досягла небувалого успіху за рахунок зрослого попиту на позашляховики, їздити на яких знову стало вигідно завдяки дешевшає бензину.

Як би там не було, уряд не збирається відмовлятися від заявленого курсу на «озеленення» галузі, і великим корпораціям доведеться з цим рахуватися. Крім того, на ринку як гриби після дощу з’являються незалежні компанії, які загрожують перехопити ініціативу в освоєнні нових трендів. На п’яти Детройту настає Лас-Вегас, де, здавалося б, абсолютно неавтомобільних виставка споживчої електроніки рясніла концептами електромобілів, начинених гаджетами, дисплеями і автопілотами. Лідери ринку змушені підтягуватися.

На думку Майкла Коуділла, автомобільного експерта, «кожна компанія намагається представити на цьому шоу якусь круту технологію, будь то адаптивний круїз-контроль, технологія смарт-стоп або навіть 3-D принтер, на якому можна створити автомобільний інтер’єр на свій смак».

Закони конкуренції ставлять автовиробників перед вибором: або йти второваним шляхом і експлуатувати дідівські технології півстолітньої давності, поки цьому сприяє кон’юнктура. Або — прийняти виклик в гонці нових екологічних розробок. Переможець, як водиться, забирає всі.

Основні фондові індекси США виросли в п’ятницю на закритті біржі, показавши нові рекорди

ВАШИНГТОН 27 серпня — ПРАЙМ. Основні фондові індекси США виросли в п’ятницю на закритті біржі, показавши нові рекорди, свідчать дані торгів.

Рубль впевнено зростає на «голубиних» сигналах глави ФРС

За даними на закритті біржі, промисловий індекс Dow Jones (DJIA) виріс на 0,69% — до 35455,8 пункту. Індекс високотехнологічних компаній NASDAQ піднявся на 1,23% — до рекордного максимуму в 15129,50 пункту. Індекс широкого ринку S P 500 ріс на 0,88%, до 4509,37 пункту, що теж стало рекордним показником.

Біржі росли в п’ятницю на тлі виступу голови ФРС Джерома Пауелла, який зокрема, заявив, що учасники ринку вважають нинішній сплеск інфляції в США тимчасовим явищем і вірять в її повернення до 2%. За його словами, було б помилкою посилювати політику центробанку в якості реакції на явища, які можуть виявитися тимчасовими.

Глава ФРС заявив, що регулятор може в цьому році почати знижувати викуп активів з ринку, але не назвав точних термінів. За його словами, рішення про це, ймовірно, буде прийнято не раніше листопадового засідання ФРС.

Трейдери також звернули увагу на статистику по країні. Так, індекс споживчих настроїв Мічиганського університету, що відображає ступінь довіри домогосподарств до економіки США, в серпні, за остаточною оцінкою, знизився більше очікуваного — до 70,3 пункту з липневих 81,2 пункту. При цьому доходи населення США в липні виросли на 1,1% в порівнянні з червнем, у той час як очікувалося збільшення на 0,2%. Витрати американців зросли на 0,3%, як і вважали аналітики.

Американські автоконцерни продали більше очікуваного

— Завдяки зростанню акцій. Купили за 100 рублів # 8594; продали за 200 рублів.

— Завдяки дивідендах, коли компанія ділиться прибутком, тому що ви її інвестор.

У цьому пості пройдуся по основних моментах, пов’язаних з дивідендами.

Що таке дивіденди і хто їх платить?

Дивіденди — це частина прибутку організації, які вона розподіляє між акціонерами. Більшість компаній, які торгуються на біржі, платять дивіденди. Але є і ті, хто вважає за краще прибуток інвестувати в розвиток.

У всіх компаній є свій звід правил — Статут. У цьому документі прописано все про те, як організована компанія, і про дивіденди теж.

Компанія сама вибирає, скільки% від прибутку їй платити. І це закріплює в Статуті. Зазвичай пишуть так: «40% від чистого прибутку». Відповідно, чим більше компанія заробила, тим більше розмір дивідендів.

Як це працює на прикладі. Припустимо, якась «РусАгроПромхім» заробила за підсумком 2020 року 600 тис рублів. Рада директорів вирішує заплатити 60% акціонерам. Разом 360 тис рублів йдуть акціонерам. У кого більше акцій, отримує більше.

!Важливий момент.Розмір дивідендів і взагалі сам факт виплати може змінюватися. Все залежить від Ради директорів компанії, де великі акціонери вирішують, що робити з грошима.

Так що цілком можливо, що дивідендів і зовсім не буде … Як це було в 2020, коли через коронавируса навіть американські гіганти на кшталт Occidental Petroleum Corporation відмовилися від виплат.

А чи є компанії, які стабільно платять?

!Так є. Їм навіть придумали свою спеціальну назву — «дивідендні аристократи». І на заході, і в Росії це компанії, які стабільно діляться прибутком з інвесторами. Але вимоги до них в РФ і США різні.

Наприклад, в американському списку аристократів близько 60-ти компаній, які виконали наступні умови:

1. Знаходяться в індексі SP 500;

2. Коштують від $ 3 млрд;

3. Збільшують річні дивіденди від 25 років поспіль і більше.

У Росії вимоги набагато простіше: досить нарощувати дивіденди не менше 5 років поспіль і торгуватися на «Мосбірже».

А яка компанія у вас в фаворита по дивідендним виплат?

Хто приніс найбільше дивідендів?

нагадаю скоро дивідендна виплата по Російським акціям 2021р. і приємно вітати інвесторів з черговими дівами …

інвестуйте з Розумом!

Р.s. постійно бачу псевдо інвесторів, вклалися в черговий пірамідос, йде повернення їх же коштів, Але крічат- «платять!»І починають їхати до морів і показуючи як круто жити на пассівчег … Це тимчасово у них, вони витрачають як правило більше, ніж їх прибутковість, що не підкованістю в фінансово-інвестиційному плані, схильні до Хорошим ризиків, і … приречені на протязі часу на «не успіх» точно, як мінімум. Таких коллекціорнеров хайпопірамідальних структур багато інеті, просто подивіться, дохід за рахунок інших інвесторів — вони чесно пишуть в постах і просто сподіваються на Удачу, а по той бік пірамід так то теж розумні люди сидять ..

Posted on