Аналог російського renault kaptur покинув Індію через два роки після дебюту — не беруть

Аналог російського Renault Kaptur покинув Індію через два роки після дебюту — не беруть

Аналог російського renault kaptur покинув Індію через два роки після дебюту - не беруть

На даний момент індійська лінійка Renault складається з трьох моделей. Втім, в майбутньому гаму поповнить інший паркетник — він виявиться менше і дешевше Дастера.

У Росії кросовер Renault Kaptur на платформі B0 стартував в 2016-м, в тому ж році аналогічна модель прописалася в Бразилії (звідти її постачають і в інші країни Південної Америки), а в 2017-му вона також стала на конвеєр заводу в Індії (продажу там стартували в листопаді). Причому американська і індійська версії звуться європейським ім’ям Captur ( «старосвітський» крос і в колишньому, і в новому поколінні ділить «візок» з хетч Clio). І ось, через два з невеликим роки після прем’єри, крос покинув Індію. Основна причина — слабкий попит.

Так, в 2018-м, в свій перший повний рік на ринку, Captur розійшовся тиражем всього в 3490 екземплярів, а в 2019-му продаж впали вдвічі (тисяча сімсот вісімдесят дві одиниць). Для порівняння, Hyundai Creta в Індії в 2018-2019 рр. знайшла 120 905 і 99 736 власників відповідно. Навіть споріднений моделі Renault паркетник Nissan Kicks (для Індії його теж перевели на платформу B0), що не виправдав надій компанії, популярнішим Captur: в минулому році на Ніссані вибір зупинили 4776 клієнтів.

Індійський Renault Captur

Індійський Renault Captur

Деякі індійські ЗМІ вважають, що крос Renault програв конкурентам в плані дизайну і доступного устаткування. При цьому на старті продажів він коштував дорожче головних суперників (в 2019-му початкову ціну знизили, але було вже пізно). Ну а останньою краплею стало введення в Індії нових еконорм BS6 (аналог Євро-6): в Renault відмовилися від дизеля, вирішивши, що його модернізація виявиться занадто затратною.

Таким чином, сьогодні в індійській лінійці марки залишилися три моделі: кросовер Duster попереднього покоління (у місцевій версії свій дизайн, не такий, як в РФ), хетч Kwid і споріднений йому компактвен Triber. В кінці цього — початку наступного року індійцям запропонують абсолютно новий паркетник, це буде дешева модель довжиною менше чотирьох метрів, вона спробує переманити покупців у Hyundai Venue.

Індійський Renault Captur

У Бразилії виробництво Captur згортати не збираються, навпаки, в 2021-м там модель оновлять за зразком нашого свіжого Kaptur: американський крос також отримає турбомотор 1.3, створений Renault разом з Daimler. До речі, минулий рік Renault Captur закінчив на бразильському ринку в «плюсі» — реалізовано 28 660 одиниць (+ 8% в порівнянні з 2018-м). У Росії ж в минулому році продано 25 799 автомобілів Kaptur (-14%).

Уникнути сплати податків і штрафів більше не вийде: ГИБДД зняла з обліку понад 460 тисяч машин

Відомство припинило реєстрацію тих автомобілів, власники яких померли. Моніторинг і «зачистку» провели по всій Росії.

У РФ нерідкі випадки, коли машини померлих автовласників отримують спадкоємці, які не поспішають оформляти ТЗ на себе. В результаті недобросовісні водії отримують можливість їздити, не боячись штрафів з дорожніх камер і не оплачуючи транспортний податок — адже все «листи щастя» і повідомлення з податкової приходять людині, якого вже немає. Однак в ГИБДД вирішили покласти край такій практиці і анулювали реєстрацію тих автомобілів, які числяться за померлими власниками.

До масової перевірці призвело ДТП зі смертельними наслідками, що сталася в російській столиці. Виявилося, що власнику машини винуватця виписали понад 650 штрафів; при цьому в ГИБДД з’ясували, що всі «листи щастя» відправлялися на ім’я померлої людини, а той, хто сидів за кермом, їздив, ігноруючи ПДР, і не оплачував стягнення.

У відомстві почали масову перевірку і скасування реєстрації автомобілів померли власників в березні поточного року. Для цього було налагоджено взаємодію між ГИБДД, регіональними органами реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) та Федеральною податковою службою (ФПС), яка надала відомості про померлих автовласників.

За підсумками моніторингу відомство в цілому припинило реєстрацію понад 460 тис. автомобілів, які значилися за померлими власниками. Причому відомство має право знімати транспорт з обліку без попередження спадкоємців. Надалі ГИБДД продовжить стежити за ситуацією: спадкоємців, які їздять на автомобілях і не реєструють їх на себе, продовжать штрафувати (згідно поточної версії КпАП, штраф за перше порушення складає від 500 до 800 рублів), номери з таких машин — знімати, а самі ТС — відправляти на штрафмайданчик.

Варто нагадати, що після смерті автовласника, спадкоємець не має користуватися машиною до моменту вступу в спадщину, навіть у випадку, якщо у нього є діюча довіреність і ОСАГО. Поліс «автоцивілки» припиняє діяти відразу після смерті власника. Новому власникові доведеться оформляти новий поліс і реєструвати ТЗ на себе, щоб сідати за кермо за законом.

У разі, якщо водій зі страховкою, оформленої на який помер людини (навіть якщо він вписаний в поліс!), Стане винуватцем аварії, страховик виплатить компенсацію постраждалій стороні. Однак також компанія пред’явить цьому водієві регресний позов, тобто йому доведеться повертати страхової виплату в повному обсязі зі своєї кишені.

Нагадаємо, з початку 2020 го від стягнень за порушення ПДР більше не можуть йти і ті водії, які раніше реєстрували автомобілі на дітей (за законом на тих, кому менше 16 років, не можна виписувати штрафи). Крім того, згідно з нинішніми правилами, ставити машину на облік можна буде тільки на одну людину (раніше допускалося кілька, у випадках якщо ТЗ знаходиться у спільній власності. В результаті було неясно, кому відправляти «листи щастя»).

Posted on