Анонсовано новий бюджетний паркетник citroen модель буде глобальної — — автомобільний журнал

Анонсовано новий бюджетний паркетник Citroen: модель буде глобальної

Анонсовано новий бюджетний паркетник citroen модель буде глобальної - - автомобільний журнал

Компактну «пятидверку» вироблятимуть як мінімум на двох майданчиках. За попередніми даними, в основі моделі лежить спрощена версія «візки» CMP.

За Мережі вже давно гуляє інформація про те, що марка Citroen готує ціле сімейство недорогих компактів, призначених для ринків, що розвиваються. А c 2020 го в Індії і Бразилії стали ловити замасковані тестові прототипи, адже саме в цих країнах і налагодять виробництво. Більш того, минулої весни з’явилися фото якогось іграшкового автомобіля — вважається, що це масштабна модель однієї з майбутніх новинок. І ось перший бюджетник анонсований офіційно: тизер одночасно поширили індійське, бразильське і аргентинське підрозділу бренду. Аргентинці, до речі, ще й розсекретили ім’я на своїх сторінках в соцмережах, правда, потім вони виправилися і прибрали назву. Але, як відомо, Інтернет все пам’ятає: в Південній Америці моделі присвоїли індекс C3 (не плутати з актуальних еврохетчем). Прем’єру проведуть вже завтра 16 вересня.

Іграшкова модель Citroen: передбачається, що так буде виглядати серійний паркетник. Фото: Rushlane

Передбачається, що Citroen буде позиціонувати новинку як паркетника, хоча він більше схожий на хетчбек. Передню частину оформили в нинішньому стилі марки: «пятідверка» отримала двоярусну головну оптику, до того ж кожна з частин фірмового подвійного шеврони закінчується світлодіодним смужкою. На даху є рейлінги, а якщо засвічена раніше іграшка дійсно повторює серійну машину, то новому Ситроену ще дістався незабарвлений пластиковий обвіс.

Деякі бразильські ЗМІ пишуть, що в основі кросу лежить платформа CMP (Common Modular Platform), на якій також базуються останні Citroen C4, Peugeot 208 (для Південної Америки його виробляють в Аргентині) і Opel Mokka. Аргентинські і індійські профільні медіа уточнюють — це спрощена версія глобальної «візки». Аналогічним чином концерн Volkswagen надійшов з платформою MQB-A0: її спростили спеціально для Індії, перетворивши в MQB-A0-IN (первістками цієї «візки» стали паркетники Skoda Kushaq і VW Taigun). Ну і відзначимо, що європейський хетчбек Citroen C3 побудований на старій платформі PF1.

У Бразилії новинці Citroen пророкують «атмосферник» 1.6, знайомий по іншим місцевим моделям колишнього концерну PSA (разом з FCA ця компанія злилася в альянс Stellantis), і бензинову «турботройку» 1.0 від кросовера Fiat Pulse. В Індії ж роблять ставку на бензинову «трійку» 1.2 ( «атмосферник» і турбоверсия). Привід в будь-якому випадку тільки передній.

Паркетники, зібрані в Бразилії, ймовірно, будуть поставляти не тільки в Аргентину, а й в інші країни Південної Америки, а кроси індійського виробництва можуть з’явитися, наприклад, в ПАР. Що ж стосується інших нових компактів Citroen, то, за неофіційними даними, ще заплановані седан і хетчбек, проте подробиць про ці моделі поки немає. Втім, до Росії бюджетники все одно навряд чи доберуться.

Fiat калузької збірки з’явиться через рік, але росіяни його можуть не побачити

Концерн Stellantis намір збільшити обсяг виробництва автомобілів Peugeot, Citroen і Opel на російському заводі в вісім разів для збуту на експорт. Фактично голландський концерн (в який увійшли Fiat Chrysler Automobiles (FCA) і Groupe PSA) першим з іноземців створює в російському автопромі локальний експортний хаб. Крім іншого в Калузі будуть виробляти для зовнішніх ринків комерційні моделі Fiat. Експерти сумніваються, що заявлених обсягів поставок вдасться досягти найближчим часом.

На заводі «ПСМА Рус» в Калузі будуть випускати автомобілі Fiat, повідомив у вівторок 20 липня старший віце-президент і директор регіону Євразія альянсу Stellantis Ксав’є Дюшман. У 2022 році на конвеєр російського складального заводу встане комерційний автомобіль Fiat Scudo.

«Ми плануємо збільшити виробництво Stellantis у вісім разів в межах двох років на цьому заводі і потребуємо того, щоб використовувати його по максимуму — і для експорту, і для локального ринку», — розповів «Газеті.Ru »Ксавьє Дюшман.

Машини калузької збірки планується поставляти на експорт в обсязі до 30-35 тис. штук на рік. Експортний хаб також передбачає відвантаження двигунів російського виробництва в Європу, Латинську Америку і Північну Африку. Зараз в Калузі збираються дизельні мотори робочим об’ємом 1,6 л., блоки циліндрів для заводу поставляє нижегородський постачальник.

У 2020 році «ПСМА Рус» випустив всього 22 тис. автомобілів — на 45% більше, ніж за підсумками 2019 го. Причому до цього числа входять і моделі марки Mitsubishi (японська компанія володіє 30% заводу і має право задіяти третину його потужностей).

Fiat Scudo, виробництво якого Stellantis планує запустити в Росії, конструктивно близький до фургонів і мікроавтобусів Peugeot Expert, Citroen Jumpy і Opel Vivaro — вони побудовані на загальній платформі K-Zero. Ці машини крупніше «каблучків» Peugeot Partner і Citroen Berlingo (побудованих на іншій платформі B9), але менше Fiat Ducato — однокласника російської «Газелі».

Але купити в Росії Fiat Scudo російської збірки не вийде — принаймні найближчим часом. Інші представники сімейства K-Zero під марками Peugeot, Citroen і Opel вже випускаються і продаються в нашій країні.

Остаточного рішення з приводу продажів Fiat Scudo російського складання на території Росії поки не прийнято, уточнив Дюшман. Однак пріоритетом для Stellantis стало розвиток виробництва цих машин в Росії саме для експорту — і плани компанії в цьому напрямку виглядають дуже сміливими.

За словами топ-менеджера, з урахуванням перерахованих вище моделей концерн ставлять для себе амбіції по досягненню першого місця серед експортерів машин в Європу з Росії.

При цьому компанія буде прагнути до максимальної локалізації виробництва в Росії — не дивлячись на труднощі з пошуками постачальників. Не виключено, що в нашій країні буде проводитися і штампування кузовних деталей. Однак конкретних термінів впровадження цієї операції представник альянсу не назвав.

Те, що Stellantis робить ставку на легкий комерційний транспорт (LCV) — правильне рішення: в Росії цей сегмент затребуваний і не так волатильним за ціною, як пасажирський транспорт, відзначає незалежний консультант по автопрому Сергій Бургазлиев. Крім того, сегмент LCV не так насичений конкурентами, вважає він.

Якщо забезпечити для таких автомобілів в Росії привабливу ціну, вони цілком можуть знайти свою нішу, вважає експерт. При цьому зробити машини цього сімейства недорогими цілком можливо — з огляду на популярність в Європі і великі тиражі. Збірка в Росії також не дуже дорога, вказує Бургазлиев. Разом з тим, цифра в 30 тисяч машин на рік для експортних поставок видається надто оптимістичною.

«Це дуже великі обсяги для експорту, просто колосальні. У короткостроковій і середньостроковій перспективі в досягнення цих показників я не дуже вірю », — сумнівається Бургазлиев.

Від успіху на ринку комерційного транспорту залежить і перспектива локалізації в Росії легкових автомобілів Opel. Німецька марка, придбана концерном Peugeot-Citroen, зараз також входить в Stellantis.

«Серед інших ідей ми також розглядаємо для себе можливість локалізувати якісь моделі Opel тут, в Росії, — підкреслив Дюшман — Ми переконані, що Opel в Росії має дуже хороший потенціал».

Альянс Peugeot-Citroen може організувати поставки автомобілів в РФ з Казахстану і Білорусії

Поки керівництво альянсу ще не прийняло рішення про імпорт автомобілів Peugeot і Citroen в Росію, але топ-менеджери вже розглядають таку можливість в якості реакції на девальвацію рубля. Раніше необхідності в поставках автомобілів в РФ з країн Митного Союзу не було, так як у Peugeot-Citroen досить виробничих потужностей в Росії, крім того, автомобілі обох марок поставлялися в РФ з Європи. Але в нинішніх умовах локальне виробництво стає економічно менш доцільно, ніж поставки з сусідніх країн. Бізнес групи PSA Peugeot-Citroen в Росії занадто залежимо від курсу рубля по відношенню до євро. У жовтні поточного року Генеральний директор заводу «ПСМА Рус» Жан-Крістоф сказав, що підприємство зазнає значних збитків через падіння рубля.

Курс рубля за ці два місяці знизився ще більше, а за останні кілька днів відбулася справжня девальвація. В таких умовах оцінити витрати на імпорт машин в РФ стає все складніше, а попит на автомобілі Peugeot і Citroen падає. За підсумками періоду з січня по листопад в Росії було продано 18980 автомобілів Peugeot (на 39% менше, ніж в минулому році) і 17738 машин Citroen (на 33% менше, ніж роком раніше). Поставки автомобілів з Європи скоро стануть неймовірно дороги, а запаси вже ввезених в країну машин закінчуються.

Моделі, що випускаються в РФ, з ринку не підуть: седани Citroen C4 і Peugeot 408 в російські дилерські центри будуть надходити з заводу «ПСМА Рус» в Калузі. А ось місце автомобілів, що імпортуються в Європи, можуть зайняти машини з Казахстану і Білорусії. В першу чергу це пов’язано з тим, що поставки автомобілів з країн Митного Союзу не обкладаються митом, крім того, їх собівартість менше залежить від курсу рубля.

Нагадаємо, що на казахстанському заводі альянсу в Костанай методом великовузлового складання виробляються моделі Peugeot 301, 3008, 408 і 508, в 2016 році планується організувати випуск цих моделей в режимі повного циклу. На білоруському заводі «Юнисон» найближчим часом має стартувати виробництво моделей марок Peugeot і Citroen.

Posted on