Another one bites the dust засновник faraday future подав заяву про банкрутство

Another one bites the dust: засновник Faraday Future подав заяву про банкрутство

Another one bites the dust засновник faraday future подав заяву про банкрутство

Відомий китайський підприємець і колишній мільярдер Цзя Юетін просить американський уряд захистити його від кредиторів, щоб американський електромобільні стартап Faraday Future продовжив існування.

Faraday Future — одна з перших компаній, дерзнули кинути виклик Tesla: вона заснована в 2014 році, і в 2017-м показала свій перший серійний електромобіль — 1050-сильний кросовер FF 91, оснащений батареєю LG Chem ємністю 130 кВт · год і здатний проїхати на одній зарядці 600 км. Почати виробництво планувалося в 2018 році на власному заводі в Неваді, але вже на момент січневої прем’єри FF 91 компанія генерувала погані новини, обумовлені перебоями з фінансуванням.

Грошима Faraday Future постачав її головний акціонер — Цзя Юетін, амбітний підприємець з Китаю, який мріяв про власну глобальної високотехнологічної імперії. Він же заснував компанію, що прогоріла згодом компанію LeEco, що займалася медіа-контентом, смартфонами і планувала випускати власний електромобіль LeSee (ще один потенційний конкурент Tesla). До того ж Цзя Юетін трудився допомагати компанії Aston Martin з випуском першого електромобіля, але толку від нього було мало — британці впоралися самі: серійний електричний Rapide E був представлений в квітні цього року.

Про китайському електрокарі LeSee все давно забули, а ось Faraday Future ще жива. Від будівництва великого заводу в Неваді довелося відмовитися, замість нього підібрали майданчик скромніше в Каліфорнії, планова потужність була знижена з 150 тисяч в рік до 10 тисяч. За свою коротку історію Faraday Future змінила кілька генеральних директорів — цей пост займав в тому числі сам Юетін, а зараз компанією рулить Карстен Брайтфельд, перш два десятка років пропрацював в BMW, де курирував в тому числі розробку гібридного спорткара i8. До Брайтфельда американським стартапом керував інший виходець з ВMW, Ульріх Кранц, який тепер працює в іншому електромобільні стартапі — каліфорнійському Canoo. На інших відповідальних постах Faraday Future так само спостерігалася постійна чехарда, що зовсім вселяло впевненість в інвесторів.

У минулому році проте інтерес до Faraday Future проявив китайський холдинг Evergrande Group, який пообіцяв 2 млрд доларів в обмін на акції, але зволікати з виплатами з метою домогтися банкрутства Faraday Future і його повного поглинання за зниженою ціною. Американське уряд захистив Faraday Future від такого наїзду, поглинання не сталося, але потрібної суми стартап так і не отримав, а Evergrande Group перемкнула свою увагу на NEVS (колишній Saab), в якій купила контрольний пакет акцій. Станом на вересень цього року холдинг Evergrande Group сам був в боргах, як у шовках, і його майбутнє, так само як і майбутнє NEVS виглядає дуже туманним.

Faraday Future тим часом продовжує роботу, і в наступному році повинна таки запустити FF 91 в серію. Утриматися на плаву їй допомогла досить скромна по галузевим мірками 600-мільйонна підживлення від китайського виробника ігор The9, з якої Юетіну вдалося створити СП для випуску електромобілів на платформі FF 91. Для нормального функціонування Faraday Future потрібна куди більша сума, її планується зібрати за рахунок первинного розміщення акцій, тобто IPO, а до цього Юетін вирішив розправитися з особистими боргами, щоб вони не тяжіла над Faraday Future. За різними відомостями, мова йде про суму в розмірах від 2 до 3,6 млрд доларів. Після обнулення боргу головного акціонера Faraday Future в теорії зможе зітхнути вільно, отримати гроші на IPO і увійти режим нормального життя, але, чесно кажучи, слабо віриться, що продукт буде затребуваний ринком.

Раптове згортання електромобільного проекту Dyson і фінансові проблеми компанії Nio, що вже почала в Китаї випуск і продаж дорогих електричних кросоверів, показують, що місця на поки ще досить тісному глобальному ринку електромобілів на всіх не вистачить, при тому що кількість стартапів весь час зростає, а провідні автоконцерни перепрофілюють бізнес на випуск масових «електричок». Китайський ринок електромобілів у вересні зовсім звалився на 34% — позначається зниження держпідтримки і загальне гальмування китайської економіки. FF 91 виглядає досить конкурентоспроможним в плані конструкції, але погана репутація марки і висока ціна (близько 150 тисяч доларів за екземпляр) навряд чи будуть сприяти високому попиту, а якщо його не буде, то не буде і компанії Faraday Future.

Faraday Future заморозила будівництво заводу — «Faraday Future»

Написано: 06 лютий 2020

Схоже, що молода, але амбітна компанія Faraday Future відчуває серйозні труднощі, подолати які буде не так-то просто. Сьогодні стало відомо, що керівництво компанії через серйозні труднощі прийняло рішення радикально змінити стратегію.

Як пише портал Motortrend, керівники Faraday Future обговорюють нову бізнес-стратегію, яка передбачає більш швидкий перехід від стадії розробки автомобілів до їх виробництва. Яке рішення буде прийнято — поки невідомо. У наприкінці 2015 року компанія заявляла, що побудує в Неваді завод площею в 3 мільйони квадратних футів (близько 278 000 м2), в 2016 році плани стали скромнішими, і компанія зменшила площу забудови до 650 000 квадратних футів (близько 60 386 м2), тепер ж будівництво, по суті, заморожено. Можливо, що Faraday Future займається пошуком партнера, з яким буде будувати свої автомобілі.

За інформацією порталу Carscoops, така ситуація склалася через проблеми з фінансами, які спостерігаються у головного інвестора Цзя Юетіна, відомого по компанії LeEco.

Компанія Faraday Future представила 1050-сильний електричний кросовер FF 91, який повинен був до 2019 року перетворитися на серійну модель. Марка кілька разів «дражнила» автомобільну громадськість з відеозаписами, на яких FF 91 обганяв Tesla Model S і Ferrari 488 GTB, і саме на заводі в Неваді ця модель повинна була випускатися.

Замовлення на електричний крос марка почала приймати ще в січні поточного року, і кожен з автомобілів оцінюється приблизно в 200 000 доларів США, тому замовникам є про що хвилюватися.

раніше Колеса.ру повідомляли, що Faraday Future отримав більше 64 тисяч замовлень.

Яким може бути в другому поколінні LADA XRAY — «LADA»

На російському ринку кросовер LADA XRAY присутній вже більше 4 років. Багато моделей з таким терміном життя зазнають зміну покоління. Але АВТОВАЗ якщо про це і думає, то свої плани не розкриває. А ось незалежні дизайнери вже почали працювати в цьому напрямку і представили своє бачення другого покоління кросовера Лада Ікс Рей.

Фантазії на тему «Як міг би виглядати кросовер LADA XRAY другого покоління?»Представив дизайнер Олександр Шторм спільно з порталом iReactor. Зовні його автомобіль вийшов крупніше існуючої версії LADA XRAY. Цього дизайнер домігся за рахунок збільшення колісної бази. Також Олександр Шторм вирішив, що у автомобіля буде збільшений кліренс. Ще одним нововведенням став сучасний обвіс для максимального захисту емалі на легкому бездоріжжі. Обвіс включає накладки на нижню частину дверей, колісні арки, пороги і бампери.

Фірмовий «ІКС» в передній частині кросовера дизайнер обіграв по-новому. По-перше, було використано двокольорове рішення: «Ікс» виконаний в контрастному до відтінку кузова білому кольорі. Сам же «Ікс» сформований від нижньої частини решітки радіатора до передньої оптики і протитуманних фар.

Доповнюють картину LADA XRAY другого покоління стильні рейлінги на даху і оригінальні колісні диски. А ось від бічних виштамповок в формі «Ікса» дизайнер вирішив відмовитися. Тепер збоку красуються виштамповки якійсь абстрактній форми. І на нашу думку, вони зовсім не прикрашають автомобіль.

Posted on