Apple анонсувала нові версії tvos, watchos і macos

Apple анонсувала нові версії tvOS, watchOS і macOS

В ході конференції WWDC 2017, яка відкрилася сьогодні в Сан-Хосе (штат Каліфорнія), компанія Apple представила оновлені версії операційних систем tvOS, watchOS і macOS.

Apple анонсувала нові версії tvos, watchos і macos

Фото: copy; AP / EAST NEWS

В першу чергу Apple заявила про початок співпраці з Amazon. Тепер всі користувачі Apple TV зможуть переглядати програми, доступні через сервіс Amazon Prime Video. Про інші нововведення в tvOS нічого не відомо.

Компанія Apple представила прийдешні версії операційних систем tvOS, watchOS і macOS

Фото: © AP / EAST NEWS

Разом з тим четверте покоління watchOS для «розумних» годин компанії отримає оновлену версію програми «музика»: Тепер нові треки будуть довантажувати на пристрій автоматично. Ще одна особливість майбутньої збірки — новий інтелектуальний циферблат, який динамічно відображає всю важливу для користувача інформацію.

Крім того, оновлені годинник зможуть підрахувати, скільки часу людина провів в басейні, і дізнатися, коли він виліз з води, щоб перепочити. Четверте покоління watchOS буде офіційно оприлюднено восени, проте розробники отримають доступ вже сьогодні.

Представники компанії також розповіли про наступну версію macOS, що отримала назву High Sierra. За їх словами, операційна система отримає нову файлову систему Apple File System (APFS), яка пристосована для роботи з великими обсягами інформації та значно прискорює передачу файлів.

В оновленій macOS з’явиться вбудована підтримка кодека H.265, що дозволяє стискати відеоролики на 40% ефективніше. Не обійшлося і без змін в Safari: робота браузера була оптимізована, в результаті чого він став «на 80% швидше, ніж Chrome». Також в додатку з’являться блокувальник автозапуску роликів і опція відключення збору даних для таргетированной реклами.

Однак найцікавіше нововведення в macOS — підтримка гарнітур віртуальної реальності і движка Unity на комп’ютерах Mac. Також в операційній системі з’явиться новий API для роботи з графікою — Metal 2. Він відрізняється більшою ефективністю використання ресурсів і підтримкою зовнішніх GPU. Як і у випадку з watchOS, тестова зборка macOS для розробників вийде вже сьогодні, а фінальну версію слід очікувати восени.

Posted on