Apple збирає таланти для створення системи автономного водіння

Apple збирає таланти для створення системи автономного водіння

А. Ніконов

Apple збирає таланти для створення системи автономного водіння

Творець операційної системи QNX і однойменної компанії Ден Додж приєднався до роботи над системою автономного водіння Apple.

Ден Додж став частиною команди на чолі з Бобом Менсфілд, яка займається створенням електрокара і автопілота. В умовах, коли продажі iPhone знижуються, новий напрямок діяльності може допомогти компанії зберегти високі фінансові показники.Згідно з повідомленням видання Bloomberg, Apple найняла гуру програмного забезпечення ще на початку цього року. Причому пріоритетом так званого «Project Titan» стала саме система автономного водіння, хоча компанія не відмовляється від планів випуску власного автомобіля.

Ескіз Project Titan

В даний час більше 50 мільйонів автомобілів використовують цей софт в інформаційно-розважальних системах і різних сервісах, включаючи телематику.Ден Додж випустив першу версію операційної системи QNX в 1982 році. З тих пір програмне забезпечення QNX застосовується в багатьох сферах діяльності людини, включаючи автомобільну промисловість. У 2010 році QNX Software придбала канадська телекомунікаційна компанія Research In Motion, яка тепер носить ім’я BlackBerry.

Нагадаємо, компанія з Купертіно готує пакет оновлень для системи CarPlay, що дозволяє підключати «яблучні пристрою» до мультимедійної системи автомобіля.

«Це удар»: який відповідав за розробку електромобіля Apple топ-менеджер перейшов в Ford

Віце-президент Apple за спеціальними проектами Дуг Філд покинув компанію і перейшов в автоконцерн Ford Motor. Про це повідомляє прес-служба автомобільного виробника.

У Ford Філд очолить напрямок передових технологій і вбудованих систем. Він буде перебувати в прямому підпорядкуванні президенту і генеральному директору концерну Джима Фарлі, йдеться в релізі.

«Для мене буде великою честю допомогти Ford створити нове покоління продуктів, заснованих на переході до електрифікації, програмного забезпечення, цифрових технологій та автономності», — зазначив Дуг Філд.

Він приєднався до Apple в 2018 році після роботи в компанії Tesla, де зіграв важливу роль у запуску електроседана Model 3, пише Bloomberg. За даними агентства, в Apple Філд керував командою, яка займалася розробкою електромобіля.

Про те, що Філд був керівником «секретного проекту» Apple по створенню електрокара, також повідомляє Financial Times. За інформацією видання, топ-менеджер керував повсякденною діяльністю команди і підкорявся керівнику відділу штучного інтелекту і машинного навчання Apple Джону Джаннандреа.

Як пише FT, догляд Філда може означати захід автомобільних амбіцій компанії. «Це удар по амбіціях Apple на автомобільному фронті. Для Ford це велика удача », — зазначив у розмові з газетою аналітик Wedbush Ден Айвз.

Раніше команду Apple покинули ще три важливих співробітника: один із засновників електромобільного проекту Бенджамін Ліон, фахівець з автономного управління Хайме Вайда і Дейв Скотт, який керував напрямком робототехніки. За даними FT, всі троє були в підпорядкуванні Дуга Філда.

Над розробкою власного безпілотного електромобіля Apple працює з 2014 року, повідомляло раніше Reuters. За даними джерел агентства, виробництво машин може початися вже в 2024 році. Bloomberg з посиланням на джерела повідомляв, що проект IT-гіганта з розробки електрокара знаходиться на початковій стадії і Apple знадобиться не менше п’яти років, щоб випустити першу модель. Компанія відкрито тестує своє апаратне і програмне забезпечення для автономного водіння на дорогах в Каліфорнії, але ніколи публічно не заявляла про плани випустити електрокар, відзначає FT.

Тім Кук: Apple розробляє системи автономного управління не тільки для автомобілів

Вже ні для кого не є секретом той факт, що компанія Apple займається розробкою автомобільної системи автономного управління. Але, за словами глави компанії Тіма Кука, Apple створює автономну систему не тільки для автомобілів.

«[Автономні] системи можуть використовуватися різними способами», — сказав Кук під час конференції з інвесторами.

Така відповідь однозначно дає зрозуміти, що Apple не має наміру обмежувати сферу застосування своєї системи штучного інтелекту тільки автомобільним транспортом. Але Тім Кук не захотів вдаватися в деталі.

Крім автомобілів, автономні системи управління можуть застосовуватися для дронів, служб доставки, роботів, складського обладнання та ін. Причому, Apple не єдина компанія, що зацікавилася цим напрямом. Уже існують прототипи самоврядних дронів і автономних заводських роботів. Також розробляються самоврядні роботи для служб доставки.

Разом з тим, вихід за межі автомобільних транспортних засобів відкриває перед Apple додаткові можливості, так як штучний інтелект зможе підкорити додаткові ринки. З огляду на, що на сьогоднішній день багато компаній інвестують кошти в розробку самоврядних автомобільних технологій, такий крок з боку Apple виглядає правильною ідеєю, навіть якщо автомобілі будуть залишатися основною метою компанії.

«Ми дуже зосереджені на автономних системах, — сказав Кук. — «У нас великий проект, і ми вкладаємо великі інвестиції в нього. З нашої точки зору, автономне управління є свого роду матір’ю для всіх проектів штучного інтелекту ».

  • Влітку минулого року Bloomberg повідомив, що Apple відмовилася від ідеї випуску власного автомобіля на користь розробки відповідного програмного забезпечення для автономного водіння.
  • 5 грудня 2016 року в листі до Національного агентства з безпеки дорожнього руху в США (NHTSA) Apple вперше публічно визнала факт розробки систем автономного водіння. Тоді компанія заявила, що «інвестує значні кошти в вивчення машинного навчання і систем автоматизації та натхнена потенціалом систем у багатьох галузях промисловості, включаючи транспорт».
  • У квітні 2017 року Apple отримала дозвіл на тестування гібридних автомобілів Lexus RX450h на дорогах Каліфорнії і незабаром після цього один з таких автомобілів був помічений в Кремнієвій долині.
  • У червні 2017 року Тім Кук вперше підтвердив, що Apple працює над технологіями автономного водіння.

Рекомендований контент

А тут же ж міг бути рекомендований контент від гугла 🙂 Для відображення рекомендованого контенту необхідно в браузері дозволити виконання JavaScript скриптів, включаючи скрипти з доменів googlesyndication.com і doubleclick.net

Ви не любите рекламу!? даремно!:) На нашому сайті вона зовсім ненав’язлива, а тому для нашого сайту можете повністю відключити AdBlock (uBlock / uBlock Origin / NoScript) та інші блокувальники реклами! AdBlock / uBlock може перешкоджати нормальній роботі системи пошуку по сайту, відображенню рекомендованого контенту та інших сервісів Google. Рекомендуємо повністю вимкнути функцію блокування реклами і скриптів, а також дозволити фрейми (aka iframe).

Posted on