Aptera paradigma триколісний електромобіль з сонячною батареєю, запасом ходу в 1600 км і цінником

Aptera Paradigma: триколісний електромобіль з сонячною батареєю, запасом ходу в 1600 км і цінником від $ 25 000

Американська стартап-компанія Aptera представила свій новий електричний автомобіль.

Машину назвали Paradigma. Вона отримала футуристичний дизайн у вигляді капсули, три колеса, компактні габарити і коефіцієнт лобового опору 0.13. Для порівняння, у Tesla Model 3 цей показник дорівнює 0.23.

З цікавого, новинку оснастили сонячними батареями. Їх розмістили на даху. За словами компанії, Aptera Paradigma здатна проїжджати за допомогою сонячної енергії близько 70 км. Крім цього машина має кілька варіантів звичайних батарей: 25 кВтг, 40 кВтг, 60 кВтг або 100 кВтч. Топова версія, якщо вірити прес-релізу виробника, має запас ходу в 1600 км. Заявлений розгін до 100 км / год — 3.5 сек.

Новинку вже можна попередньо замовити на офіційному сайті Aptera. За машину просять від 25 900 до 46 000 доларів США. Перші покупці отримають її вже в наступному році.

До речі, Paradigma — це не перша машина виробника. Свого часу компанія вже намагалася випустити на ринок електромобіль, але через проблеми з фінансуванням проект довелося закрити.

Aptera обіцяє побудувати електромобіль з запасом ходу 1600 км

Інженери збанкрутілої десять років тому компанії Aptera зібралися знову, щоб втілити свою мрію — випустити найефективніший електромобіль. Проект уже готовий, залишилося знайти фінансування.

Десять років тому компанія Aptera хотіла випускати триколісні електромобілі з запасом ходу до 160 км і корпусом, більше нагадує фюзеляж літака. У електрокара з’явилися свої фанати, але в 2011 компанія збанкрутувала, і її засновники зайнялися іншими проектами. Однак недавно вони возз’єдналися, викупили інтелектуальну власність і приготувалися до перезапуску Aptera.

Початковий задум засновників Aptera не змінився — випустити найефективніший електромобіль. За одним винятком: при наявності двигуна на 67 л. з. на цей раз Aptera хоче запропонувати запас ходу в 1600 км. Це майже в три рази більше, ніж у самих витривалих сучасних автомобілів з акумуляторами, пише Spectrum.

Домогтися таких неймовірних показників ефективності витрати енергії дозволить скорочення маси — Aptera з батареєю на 60 кВт * год буде важити близько 800 кг. Для порівняння: найбільш ефективний Nissan Leaf Plus з батареєю 62 кВт * год важить в два рази більше.

Корпус буде виконаний з просоченого смолою пластикового композиту. Такий матеріал, крім невеликої маси, дає можливість уникнути дорогої штампування. Невеликі металеві деталі складної форми будуть надруковані на 3D-принтері і максимально полегшені.

При цьому компанія стверджує, що пасажир буде захищений краще, ніж в будь-якому іншому транспортному засобі на сучасних дорогах. Це повинні будуть підтвердити стандартні аварійні випробування.

Прогрес у комп’ютерній гідроеродінаміке дозволив інженерам компанії провести моделювання за два — три години, а не за чотири дні, як це було 10 років тому. В результаті з’явилася друга версія корпусу — гладка, лаконічна і мало чим нагадує електромобіль з 2009.

Незалежно від ємності акумулятор буде знаходитися на підлозі, в хвостовій частині автомобіля. У нього буде рідинне охолодження, але не звичайне, за допомогою радіаторів і насосів, а якесь інше — поки деталі тримають в таємниці.

Стартап сподівається залучити $ 2,5 млн, щоб побудувати прототип до кінця цього року і показати його публіці в 2020. Надалі є плани по виробництву шестимісній моделі Aptera.

Триколісний електричний мотоцикл Acrimoto можна купити вже зараз, заплативши $ 12 000. Він розганяється до 130 км / год, а проїхати на ньому можна до 200 км. Призначений такий баггі швидше для розваг.

Aptera EV: самолётоподобний електрокар з запасом ходу в 1600 км

Вже одного разу збанкрутілий стартап Aptera Motors з Каліфорнії відродився, щоб знову спробувати випустити на ринок найбільш енергоефективний електромобіль в світі, що радикально відрізняється від усіх існуючих аналогів. Старт виробництва запланований на 2022 рік.

Aptera paradigma триколісний електромобіль з сонячною батареєю, запасом ходу в 1600 км і цінником

Компанія Aptera Motors була заснована більше десяти років тому і в 2009-му представила прототип максимально енергоефективного (на думку розробників) електромобіля Aptera 2e з самолётоподобним пластиковим двомісний кузовом і трьома колесами. Його технічні характеристики за нинішніми мірками були більш ніж скромними (запас ходу на одній зарядці — 160 км), проте 20 000 чоловік зробили попередні замовлення на незвичайну новинку. На жаль, як це часто буває з стартапами, щось пішло не так, компанія прогавити всі обіцяні терміни і в 2011 році збанкрутувала.

Далекобійність планується забезпечити за рахунок легкої конструкції (споряджена маса — 800 кг) і гранично низького аеродинамічного опору: сх буде на рівні 0,11, звідси така незвичайна форма кузова. Сам кузова виготовлений з композитного полімеру, який позбавить Aptera Motors від покупки дорогого штампового і зварювального устаткування. Деталі підвіски будуть виточують на 3D-принтерах, які, як відомо, дозволяють робити максимально тонкі, ажурні, але при цьому дуже міцні конструкції. Зверніть увагу на витончену задню маятникову підвіску мотоциклетного типу.

При цьому розробники обіцяють відповідність всім сучасним автомобільним вимогам пасивної і активної безпеки — мовляв, при ударі пластикова шкаралупа Аптера врятує і захистить.

Акумуляторна батарея, як видно з фірмових картинок, розташована в нижній частині кабіни і нагадує розкладену софу. Ємність — від 40 до 100 кВт · год. Електродвигуни вбудовані в три розташовані за межами кузова колеса, кожен видає 50 кВт (68 л.з.). Сукупної потужності в 150 кВт (204 л.з.) Досить, щоб розігнати легку машинку з місця до 100 км / год всього за 3 секунди.

Інтер’єр вирішено в типовому для сучасних електрокарів мінімалістичному ключі з великим сенсорним екраном на центральній консолі. Роль дзеркал заднього виду виконують камери.

Зараз Aptera Motors шукає інвесторів, щоб побудувати ходової прототип свого електромобіля і приступити до його випробувань. В інтерв’ю журналу IEEE Spectrum засновники компанії повідомили, що приплив капіталу є, так як багатьом набридли сучасні нудно виглядають електромобілі, практично неможливо відрізнити зовні від своїх бензинових і дизельних побратимів. Aptera сповідує принципово новий підхід в плані компонування і дизайну, і людям це подобається.

У 2022 році Aptera планує випустити перші 10 тисяч примірників EV і продавати їх за ціною від 34 тисяч до 59 тисяч доларів в залежності від модифікації. До 2024 року щорічний тираж повинен досягти 40 тисяч штук, але не більше — конкурувати з Теслой Aptera не збирається. Після успішного (будемо сподіватися) запуску в виробництва двомісної Аптера її розробники планують зайняти другий шестимісній моделлю, яка зможе їздити в повністю безпілотному режимі.

Posted on