Через зміни клімату в Європі макарони можуть подорожчати на 50%

Британців попередили про сильному подорожчанні популярного продукту

Через зміни клімату в Європі макарони можуть подорожчати на 50%

Покупців з Великобританії попередили, що в найближчі місяці макарони можуть подорожчати через брак основного інгредієнта після катастрофічного вегетаційного періоду, передає The Guardian.

Через боротьбу за тверду пшеницю цього літа ціни зросли майже на 90% після того, як посуха і високі температури вдарили по фермам в Канаді, одному з найбільших виробників.

В Італії також є проблеми з поставками: один експерт з харчової промисловості пророкує, що пачка спагетті може в кінцевому підсумку коштуватиме на 50% дорожче.

Висока ціна може спричинити дефіцит макаронних виробів в супермаркетах, сказав Джейсон Булл, директор компанії Eurostar Commodities, яка щорічно імпортує понад 10 тисяч тонн харчових інгредієнтів. Він додав, що масштаби збільшення витрат означають, що їх доведеться передати споживачам. Він підрахував, що пачка спагетті вагою 500 г може подорожчати на 60 г, або на 50%, до 1,80 фунта стерлінгів.

Він зазначив, що подорожчання макаронних виробів може початися в наступному місяці, оскільки більш високі витрати вже досягли заводу.

Тверда пшениця є ключовим інгредієнтом макаронних виробів і перемелюється в манну крупу для виготовлення різних продуктів, включаючи спагетті, пенне і макарони.

Як повідомляли Vesti.ua:

  • Якщо люди не докладуть зусиль щодо стримування змін клімату на Землі, літо в Північній півкулі може збільшитися до шести місяців вже через 70 років. Такі прогнози зробили китайські вчені.
  • Підписання указу про захист здоров’я населення та навколишнього середовища президентом США Джо Байденом залишило незадоволеними влади Міссурі і ще 11 штатів — вони подали позов щодо глави держави.
  • Британія знайшла спосіб, як боротися з глобальним потеплінням

Підпишіться на щоденну еmail-розсилку від творців газети номер 1 в Україні. Щовечора у вашій пошті найважливіше, ексклюзивне і корисне. Підписатися.

Зростання цін на паливо на АЗС в Молдові: НАРЕ встановило максимальну вартість нафтопродуктів на п’ятницю, 17 вересня 2021

Національне агентство з регулювання в енергетиці опублікувало максимальні ціни на паливо в Молдові на 17 вересня 2021.

Бензин з октановим числом A95 буде коштувати 20,98 леїв за літр, що на 6 банів більше, ніж 16 вересня, а дизельне паливо буде коштувати 16,81 лей за літр, що на 7 банів більше.

Нагадаємо, після внесення змін за ініціативою ПДС в методологію формування цін пальне щодня дорожчає. Фракція Блоку комуністів і соціалістів зажадала проведення в парламенті слухань за участю представників НАРЕ з питання щоденного зростання вартості палива.

Ще більше новин — на нашому телеграм-каналі!

Коронавірус в Молдові, останні новини на ранок 16 вересня 2021 року: Ковід особливо небезпечний для тих, у кого високий цукор — вмирають насамперед діабетики

Публікуємо останні новини по COVID-19 на 16 вересня 2021 роки (далі. )

Жителі Молдови просто не вміють економити: Як провести тиждень на море вдвох за 200 євро з комфортом в оксамитовий сезон — розповідаємо, що почім

Путівки вийдуть набагато дорожче (далі. )

Без відриву від виробництва новин: Як часто до молдавських журналістам-дівчатам підкочують політики, і як рідко вони відмовляють

У наших журналістських колах завжди ходили байки про романах колег і високопоставленими чиновниками (далі. )

цей «Шахтар» зламався, давайте «Реал»: Тираспольський «Шериф» впевнено обіграв донецький клуб в Лізі чемпіонів з рахунком 2: 0

Тираспільці не дали навіть шансу, щоб хтось засумнівався в їх майстерності (далі. )

В Молдові «хороші люди» без конкурсу займають гарні посади: Набрали вірних, а запитують, як з розумних

Колишня заступник глави Національного антикорупційного центру адвокат Христина Церне прокоментувала перші дії нової влади в області заявлених реформ в юстиції (далі. )

Костін: долар не повинен коштувати дорожче 70 рублів

Андрій Костін. Фото: Сергій Фадеічев / ТАСС —gt;

Скільки компаній отримали державну допомогу? Наскільки впали споживчі кредити і як це може відбитися на банківському секторі? І чому курс валют не повинен опускатися нижче 70 рублів за долар? Про це та багато іншого президент — голова правління банку ВТБ Андрій Костін розповів в інтерв’ю головному редактору Business FM Іллі Копелевічу.

Є критерії, в рамках яких банки повинні діяти. Погані вони чи хороші, розумієте, я думаю, що уряд, в общем-то, правильно робить, йдучи поетапно, поступово, тому що видно сьогодні вже, що перші прогнози, найпесимістичніші, що ось ця криза, Велика депресія, гірше, ніж в 1920-і роки в Америці, не виправдалися. Власне, я ніколи не вважав, що це буде настільки серйозна річ, тому що проблеми кризи викликали не в самій економіці, вони виключно були пов’язані з тими заходами щодо закриття економік, які брали держави. І тому, відповідаючи відразу вперед, можу сказати, що я бачу досить швидкий відскік цієї теми в міру того, як всі країни [відкривають економіку]: Китай почав, далі Європа, Америка, та й Росія, я думаю, в червні серйозно відкриє свою економіку і пересування людей. Звичайно, відскік, мені здається, буде досить швидкий. Інша справа, що це наклалося на кризу нафтової галузі, там теж зараз процеси дуже важливі. Мені здається, тільки поступальні, тому що відступати вже нікуди.

На сьогодні, як ми бачимо, рівень, коли вже все зрозуміли і принципи, і механізм цього, робота йде злагоджено, і ми дуже багато даємо сьогодні кредитів. Припустимо, зарплату ми вже видали понад 5,5 тисячі компаній на загальну суму понад 31 млрд рублів. У нас з 1 червня тільки запущена нова програма пільгового кредиту під 2% на цілі відновлення бізнесу, вона найбільш приваблива, тому що ці гроші компанії можна не повертати, якщо вони не скорочують свою чисельність. Вже на 3 червня ми схвалили понад тисячу заявок на 20 млрд рублів. А якщо брати іпотеку під 6,5%, то ми вже видали 8,5 тисячі кредитів на суму 25 млрд, приблизно половину всієї пільгової іпотеки, яка сьогодні видається в країні.

Я думаю, сьогодні немає такої кричущої ситуації. Більш того, ми помічаємо, що в травні у нас йде скорочення звернень по кредитних канікул. Ми бачимо, що велика частина компаній і громадян, які хотіли отримати відстрочення різного роду, канікули або якісь пільгові кредити, вони в значній мірі їх вже отримали. Хоча з’являються нові інструменти, і можна сперечатися про розмір, про обсяг допомоги, більше або менше. Мені здається, правильно, що це поетапний процес, тому що гроші у нас лімітовані. Ми не Америка все-таки, у нас немає такої економіки. І вони в міру необхідності надходять в систему, у міру того як з’являються ці проблеми. Проблеми ще будуть виявлятися, я думаю, допомога буде продовжуватися і будуть з’являтися нові інструменти, розширюються сфери. Зокрема, сфера ЗМІ потрапила в постраждалі, спочатку вона не потрапила. Ми, до речі, активно лобіювали цю тему, наш банк, у нас є клієнти дуже хороші серед ЗМІ, і ми хотіли б, ми вважаємо, що ЗМІ теж сильно постраждали, перш за все по частині рекламних доходів і так далі. Тому процес буде йти, я думаю, що держава в змозі надати адекватну допомогу. Але я думаю, що уряд в цілому виважено сьогодні робить, і ми бачимо, як і розмір допомоги збільшується.

Я не згоден повною мірою з Олексієм [Кудріним] в тому плані, що буде у нас криза фінансова, тому що за ці роки банківський сектор сильно зміцнів, сильно капіталізований. Але те, що це дуже сильно б’є по доходах банку, і те, що у нас, припустимо, цифри за останні місяці вже по другому кварталу пішли, за квітень прибуток скорочується буквально в шість разів — це в цілому по банківському сектору і по банку з -за зростаючих резервів, через недоотриманих доходів. У нас, скажімо, споживчі кредити і кредити з автокредитування, зрозуміло, що закриті були і дилерські мережі, і так далі, найприбутковіші споживчі кредити впали на 70% і на 50% в порівнянні з минулим роком, це видно. А це теж серйозне недоотримання доходів і збільшення резервів. Тому не можна виключати, що за підсумками року, особливо в другому і третьому кварталах, прибуток банківського сектора може істотно скоротитися або навіть бути нульовою. Але я не думаю, що ми отримаємо в цілому по банківському сектору збитки.

Інша справа проблеми капіталу. У нашого банку хороші показники, але капітал, з урахуванням того, що за останні роки змушені були серйозно докапіталізувати банк через введення Базеля III, це спожило у нас більше, ніж 0,5 трлн рублів. І в зв’язку з цим є багато заходів, які можна вжити. У всякому разі, по всьому світу і в Європі банки сьогодні не платять дивіденди або платять їх зовсім в незначній частині. Ось такий ресурс банківський сектор може задіяти, ЦБ рекомендував його всім банкам, використовувати саме прибуток минулого року на те, щоб докапіталізувати банки і так, щоб пройти ось цей складний період без будь-яких проблем. Я думаю, така можливість є. Я вважаю, що в цілому ми не будемо мати банківську кризу, безумовно, але ми будемо мати в цьому році, звичайно, набагато нижчі результати прибутковості банківського сектора, ніж він був у минулому році. Повторюю, аж до нуля.

Posted on