Чи потрібно платити податок з продажу авто, якщо живеш за межами білорусі більше 183 дней_1

Чи потрібно платити податок з продажу авто, якщо живеш за межами Білорусі більше 183 днів

Чи потрібно платити податок з продажу авто, якщо живеш за межами білорусі більше 183 дней_1

Читач «КП» Євген близько двох років проживає в Австрії. У Білорусі у нього не залишилося жодного майна за винятком автомобіля. Нещодавно чоловік зібрався продати легковик і задався не найбільш очевидним, але слушно запитував себе: а чи потрібно платити прибутковий податок?

Відповідь «Комсомолка» знайшла в ролику на офіційному YouTube-каналі Міністерства з податків і зборів. Для початку, варто визначити свій статус: податковий резидент ви чи ні. Необхідно порахувати, скільки днів у календарному році (наприклад, з 1 січня по 31 грудня 2020 го) ви перебували або перебуваєте за кордоном. Якщо ви перебуваєте на території іншої держави (у випадку з Євгеном — в Австрії) більше 183 днів, то ви є податковим резидентом цієї країни. Відповідно, в Білорусі — немає. Однак, продаючи автомобіль в синьоокою, заплатити прибутковий податок все одно доведеться.

— Такий громадянин повинен подати до податкового органу до реалізації цього майна податкову декларацію, і з передбачуваного доходу сплатити податок. Після укладення договору (купівлі-продажу авто. — Ред) надається декларація вже про фактичне отриманий дохід і, відповідно, податковий орган при необхідності перераховує суму податку і розраховує ту суму, яка підлягає до сплати, — коментує начальник головного управління оподаткування фізичних Міністерства з податків і зборів Михайло Рассолько.

Як приклад в ролику наводиться така ситуація. Умовний громадянин Білорусі працює в Чехії. У Білорусі проводить в середньому близько місяця на рік. Очевидно, що він є чеським, а не білоруським податковим резидентом. Тим часом, чоловік збирається продати свій білоруський легковий автомобіль, яким фактично не користується. У цьому випадку він повинен подати декларацію у вітчизняний податковий орган ще до продажу із зазначенням очікуваного доходу і сплатити таксу. А вже за фактом угоди протягом п’яти робочих днів подати уточнений звіт. В іншому випадку, людині загрожують неприємності з податковою, а також при отриманні паспорта серії РР, які використовують білоруси при постійному проживанні в інших країнах.

Втім, всі нюанси кожного конкретного випадку варто уточнити у податкового інспектора, щоб уникнути спірних ситуацій.

НА ЗАМІТКУ

У яких ще випадках доведеться платити податок за продаж авто?

Загальні правила говорять: ви зобов’язані заповнити та подати декларацію, якщо в минулому календарному році продали два і більше автомобіля, технічна допустима маса яких становить не більше трьох з половиною тонн, а кількість сидячих місць, крім водія, не перевищує восьми. Це стосується легкових автомобілів.

Відзвітувати перед податковою необхідно в разі, якщо ви реалізували один транспортний засіб з технічно допустимою масою більше 3,5 тонн. Це, ймовірно, невелика вантажівка. Або з числом сидячих місць, крім водія, більше восьми. Наприклад, мікроавтобус.

Хороші новини для спадкоємців. Чи не доведеться платити прибутковий податок, якщо ви отримали дохід від реалізації будь-якого майна, одержаного у спадщину. Дана норма стосується і транспортних засобів. Наприклад, якщо ви протягом одного календарного року продали два легкових автомобілі і мікроавтобус (в цілому три) і два з цих транспортних засоби вам дісталися у спадок, то питань у податковій не буде. Не потрібно платити прибутковий і в разі, якщо покупець близький родич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Різниця в середніх зарплатах — в 8 раз, Мінськ лідирує, Могилевська область — в відстаючих: що сталося з зарплатами в Білорусі в липні 2021

Середня зарплата в Білорусі в липні 2021 року склала майже 1472 рубля (докладніше)

Читайте також

Вікова категорія сайту 18 +

Власник сайту www.kp.by — Закрите акціонерне товариство «БелКП-ПРЕСС»; (Юридична особа, на яку покладено функції редакції газети «Комсомольская правда» в Білорусії »). УНП 100742707

Коментарі читачів сайту розміщуються після попередньої модерації. Редакція залишає за собою право не розміщувати коментар чи відредагувати його, якщо в ньому міститься інформація, розміщення якої заборонено або обмежено згідно із законодавством або якщо вказаний коментар порушує права і (або) законні інтереси третіх осіб.

Американські автоконцерни продали більше очікуваного

Світова фінансова криза, що породив глобальний спад попиту, дійшов до азіатських автовиробників. Найбільший з них — Toyota Motor Corp. — оголосив, що вперше за всю історію компанії чекає збитків; про прийдешні масові звільнення повідомила Suzuki Motor Corp., а південнокорейська Hyundai Motor Co. має намір скоротити виробництво.

На тлі потопаючих американських автоконцернів, на порятунок яких уряд США виділив $ 17 млрд, їх азіатські конкуренти до останнього були цілком собі на плаву. Але катастрофічне падіння продажів на європейському і американському ринках (гірші за 26 років продаж) повинно було неминуче позначитися і на азіатських флагмани автомобільної індустрії.

«Ми не знаємо, коли досягнемо дна»

Сьогодні Toyota Motor Corp., другий за величиною світовий автовиробник і перший в Азії, який залишався прибутковим навіть в найважчі часи, оголосив, що очікує за підсумками поточного фінансового року, який завершиться в березні 2009 року, значних операційних збитків — перше за всю історію компанії. Причина — в одночасному падінні попиту на машини і зміцненні ієни.

Операційний збиток може скласти 150 млрд ієн ($ 1,7 млрд) замість прогнозованих операційного прибутку 600 млрд ієн. У минулому році компанія отримала рекордний прибуток 2,27 трлн ієн. Президент компанії Кацуаки Ватанабе зізнався, що Toyota виявилася «в безпрецедентною за своєю надзвичайності ситуації», повідомляє Bloomberg. «На жаль, — зауважив він, — ми не знаємо, коли досягнемо дна».

Автоконцерн знизив прогноз по чистому доходу на 91% — до 50 млрд ієн. Останній раз операційний збиток компанія понесла в 1938 р., повідомила Toyota. У відповідь на цю заяву агентство Moody’s повідомило, що розглядає можливість зниження рейтингу компанії по $ 19 млрд боргу. Поки це ААА, але Fitch вже знизило рейтинг компанії в листопаді. Для зниження витрат Toyota скорочує робочі місця, обсяги виробництва, виплати бонусів членам ради директорів компанії.

Продажі Toyota в США, традиційно найбільш прибутковому ринку, впали в листопаді на 34%. На стільки ж знизилися продажі Toyota в листопаді і в Європі, повідомляє Bloomberg з посиланням на Асоціацію європейських автовиробників. На початку року Toyota збиралася стати першим виробником, що випустив 10 млн машин за один рік, але пізніше знизила прогноз на поточний рік, який закінчується в березні, всього до 7,46 млн машин (у порівнянні з 8,9 млн в минулому році). Компанія розраховує отримувати прибуток при рівні продажів 7 млн ​​автомобілів.

Азіати переглядають плани

Найбільший японський конкурент Toyota, Honda Motor, на минулому тижні знизив прогноз по прибутку на 81% — до 180 млрд ієн — після того, як японська ієна зміцнилася до долара США на 25% за останні 11 місяців. Компанія оголосила про додаткове скорочення виробництва на 30 тис. автомобілів для внутрішнього ринку до 1,16 млн штук. до 31 березня.

А японська корпорація Suzuki Motor Corp. оголосила сьогодні про плани звільнення всіх тимчасових робочих на своїх заводах в Японії і додаткові скорочення виробництва. На підприємствах корпорації по всій країні працюють близько 960 тимчасових співробітників, 90% з них втратять роботу вже до кінця поточного місяця, решта — до кінця травня наступного року.

Suzuki Motor вже неодноразово заявляла про зниження обсягу виробництва в цьому фінансовому році. Сьогодні Suzuki збільшила масштаби скорочення ще на 29 тис. автомобілів, довівши його в цілому до 107 тис. машин. Минулого тижня Suzuki оголосила також про припинення на невизначений термін участі в Чемпіонаті світу з ралі Міжнародної автомобільної федерації.

Японський експорт впав в минулому місяці на 26,7% до листопада 2007 р. Поставки в США скоротилися на безпрецедентні 34%, повідомив японський мінфін. І Японія, чия економіка багато в чому спиралася на експорт, ніяк не готувалася до колапсу закордонного попиту, говорить Кірбі Делі, головний стратег Newedge Group. В цілому продажі автомобілів в США впали в цьому році на 16%, що поставило американські автоконцерни на грань банкрутства. Щоб уникнути цього вони планують в січні 2009 р. зупинити конвеєри на 59 заводах в США.

Про «заморожування» зарплати адміністративним працівникам і скорочення виробництва оголосили також найбільший автовиробник Південної Кореї Hyundai Motor Co. і афільована з ним компанія Kia Motors Corp. Робітники зміни в грудні скорочуються на чотири години на день. «Світова фінансова криза лише збільшив невизначеність щодо General Motors Corp., яка була змушена звернутися до уряду за допомогою, — вважає Канг Сангмін з Tong Yang Securities в Сеулі. — Hyundai Motor має вжити попереджувальні заходи, щоб вистояти в умовах цієї невизначеності ».

2009 р. для автовиробників нічого доброго не обіцяє. За прогнозами PwC, продажу в Західній Європі і США впадуть до 10-20-річного мінімуму: в США до 11,8 млн штук. (Мінус 30% до 2007 р.), В Західній Європі — до 12,1 млн штук. (Мінус 20% до 2007 р.). Причини однакові — недоступність кредитів (незважаючи на різке зниження базових ставок центробанками) і зниження споживчої впевненості.

Posted on