Dax падає, акції багатьох компаній ростуть економіка в германии і світі новини та аналітика dw

DAX падає, акції багатьох компаній ростуть

Падіння курсу акцій концерну VW в середу позбавила змоги німецькому індексу DAX вийти в зону позитивного зростання. Незважаючи на це, цінні папери половини з 30 найбільших компаній Німеччини зросли більш ніж на 10 відсотків.

На біржі у Франкфурті-на-Майні

Різке падіння курсу акцій автомобільного концерну Volkswagen в середу, 29 жовтня, призвело до того, що основний німецький індекс DAX за підсумками торгів на франкфуртської біржі скоротився на 0,31 відсотка до 4808 пунктів. Без урахування котирувань компанії VW DAX в середу додав би близько 5 відсотків. Через різких коливань курсу акцій концерну Volkswagen керівництво компанії Deutsche Börse, що управляє Франкфуртської біржею, прийняло рішення огранувати 10 відсотками вага акцій VW в німецькому біржовому індексі DAX.

MDAX і TecDAX продемонстрували значне зростання

Акції автоконцерну з Вольфсбурга в останні кілька днів подорожчали майже в 4 рази і у вівторок на короткий час перевищили планку в 1000 євро за штуку. 29 жовтня цінні папери концерну впали в ціні на 41 відсоток. Сталося це після того, як основний акціонер VW, Штутгартська компанія Porsche оголосила про готовність виставити на продаж до 5 відсотків акцій Volkswagen.

Інші німецькі індекси, навпаки, продемонстрували значне зростання. Індекс MDAX, що відображає показники німецьких компаній середнього бізнесу та іноземних фірм, що працюють в Німеччині, виріс на 7,65 відсотка до 5242 пункту. Індекс високотехнологічних компаній TecDAX додав на 4,9 відсотка до 485 пунктів.

«Мисливці за дешевими акціями»

Із зібраних в DAX 30 провідних компаній Німеччини цінні папери більше половини з них виросли на більш ніж 10 відсотків. Найкраще торги закінчилися для промислових компаній, таких як Siemens (+24 відсотка), Daimler (+21,4 відсотка) і BASF (+19,2 відсотка). Котирування акцій страхової компанії Allianz виросли на 26 відсотків, торгового концерну Metro — на 24,2 відсотка.

Як зауважив один із співробітників франкфуртської біржі агентству Reuters, більшість покупців були «мисливцями за акціями, які можна схопити за низькою ціною», а не довгостроковими інвесторами. Цінні папери ряду компаній, як, наприклад, Daimler, не були такими дешевими в останні два десятиліття, тому знайшлося чимало людей, які вирішили, що гірше вже навряд чи буде, сказав експерт.

ФРС знизила ставку рефінансування

Як і очікувалося, в середу Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення про зниження облікової ставки за кредитами на 50 пунктів до 1 відсотка, повідомило агентство dpa. Це найнижчий рівень з середини 2004 року. Нью-Йоркська біржа негативно відреагувала на це крок. Через кілька хвилин після оголошення індекс Dow Jones впав на 0,5 відсотка до 9015 пунктів.

Подібний крок ФРС спільно з п’ятьма провідними центробанками світу зробила на початку жовтня. З метою подолання фінансової кризи тоді вони також знизили ставки рефінансування на половину процентного пункту. За даними агентства Reuters, експерти дотримуються думки, що в найближчі дні наприклад ФРС знову підуть Європейський центральний банк, Банк Англії і центробанк Японії. (сг)

Другий скандал за два роки: Volkswagen, BMW і Daimler звинуватили в картельній змові

Компанія BMW припинила переговори про співпрацю з одним зі своїх основних конкурентів — інших провідним німецьким автовиробником Daimler, який напередодні зізнався Єврокомісії в картельній змові з Volkswagen, Audi, Porsche і BMW. Про це повідомила в середу, 26 липня, газета Süddeutsche Zeitung з посиланням на джерела в BMW.

Вони розповіли виданню, що до подальшої співпраці з Daimler компанія ставиться критично. Йдеться про проекти по спільній закупівлі запчастин у постачальників, створення спільної мережі електричних і бензинових АЗС, об’єднанні дочірніх фірм Car 2 Go (Daimler) і Drive Now (BMW). «Довіра повністю підірвана», — повідомив виданню представник BMW.

24 липня газета повідомила, що Daimler став першим, хто зізнався в тому, що п’ять найбільших автовиробників Німеччини, серед них Volkswagen і «дочки» концерну Audi і Porsche, BMW і Daimler перебували в картельній змові. За даними видання, в Daimler розраховують добровільним визнанням обмежити юридичні наслідки від кризи, що вибухнула в зв’язку зі звинуваченнями в картельній змові скандалу. Пізніше в порушенні антимонопольного законодавства зізнався також Volkswagen. За даними видання, опинившись другим визнав Volkswagen може сподіватися лише на 50% послаблення в прийдешніх штрафні санкції.

Німецький тижневик Der Spiegel розповів, що п’ять найбільших німецьких автовиробників протягом більш ніж 20 років узгоджували свої дії. Всього з 1990-х років було проведено близько 60 робочих зустрічей, в яких брали участь більше 200 співробітників автоконцернів. На цих зустрічах координувалася розробка технологій, управління витратами, відносини з постачальниками, а також загальні стратегії компаній.

Крім того, зазначив журнал, компанії узгоджували між собою технології очищення вихлопних газів в автомобілях з дизельними двигунами. Було вирішено, зокрема, зменшити розміри резервуарів для рідини AdBlue, необхідної для перетворення шкідливих вихлопів. На думку журналу, це рішення могло закласти основи майбутнього «дизельного скандалу».

BMW категорично відкинув ці звинувачення. «Транспортні засоби BMW Group не наражалися на маніпуляціям і відповідають відповідним законним вимогам. Зрозуміло, це відноситься і до транспортних засобів з дизельними двигунами. Це підтверджується результатами відповідних національних і міжнародних офіційних перевірок », — йдеться в заяві, опублікованій 23 липня на сайті автовиробника. Концерн нагадав, що використовувана BMW технологія відрізняється від конкурентів. На відміну від інших виробників BMW використовує комбінацію з декількох компонентів для очищення вихлопів, заявив автовиробник.

Відразу після появи перших звинувачень акції BMW на торгах 21 липня впали на 3,3%, Volkswagen — на 4,4%, Daimler — на 2,8%. Представник уряду Німеччини Ульріка Демме 24 липня повідомила, що антимонопольні органи ЄС перевіряють інформацію про можливе картельній змові п’яти німецьких автовиробників.

Претензії до німецьких концернам

Вибухнув в Німеччині скандал став другим за два роки, в якому замішані провідні німецькі автоконцерни. Перший вибухнув у вересні 2015 року, коли стало відомо, що регулюючі органи США виявили в випускаються Volkswagen AG автомобілях з дизельними двигунами наявність програмного забезпечення, що дозволяв занижувати показники вмісту шкідливих речовин у вихлопних газах в 30-40 разів. Це дозволяло компанії дотримуватися прийнятих в США екологічні норми. Подібних автомобілів в світі виявилося близько 11 млн.

У січні 2017 Федеральний суд в Сан-Франциско затвердив мирову угоду між Volkswagen і американськими автодилерами, за яким німецький автоконцерн виплатить 652 компаніями, які займалися реалізацією його продукції в США, $ 1,21 млрд через «дизельного скандалу». Кожен з автодилерів Volkswagen в США отримає компенсацію в розмірі $ 1,85 млн за збиток, нанесений їх репутації в результаті скандалу з приховуванням вмісту шкідливих речовин у вихлопних газах машин з дизельними двигунами.

Всього Volkswagen погодився виплатити $ 22 млрд через «дізельгейта». У тому числі $ 15,3 млрд за порушення екологічних норм в США, $ 2,7 млрд — на ліквідацію екологічного збитку і ще $ 2 млрд — на розробку автомобілів, які в меншій мірі забруднюють навколишнє середовище.

Акції виробників електромобілів отримають підтримку за рахунок субсидій ФРН — UBS

Нью Йорк. 13 липня. ІНТЕРФАКС — Продовження дії субсидій при купівлі електромобілів в Німеччині має сприяти зростанню котирувань акцій американської Tesla Inc. (SPB: TSLA) і європейських представників галузі, вважають аналітики UBS.

ФРН є одним з найважливіших світових ринків електромобілів. Уряд країни продовжило терміни надання до 9 тис. євро при купівлі автомобілів з електродвигунами (BEV) вартістю до 40 тис. євро до 2025 року. Покупцям гібридних машин надається знижка в розмірі 6,75 тис. євро. При покупці автомобілів дорожче 40 тис. євро ці субсидії становлять 7,5 тис. євро для BEV і 5,625 тис. євро для гібридів. Раніше планувалося завершити цю ініціативу в кінці поточного року.

Крім Tesla вигоду від цього отримають такі автовиробники, як Renault, BMW, Daimler і Stellantis, вважають експерти.

Показати більше

#LocarnoCloseup: кіноогляд Локарно крупним планом

Тут ви знайдете різноманітні сюжети з самого престижного швейцарського кінофестивалю.

Стимулювання споживачів, подібне до того, що існує в Німеччині, зіграло ключову роль у перетворенні Європи в дуже важливий ринок для компаній, що продають електромобілі. У 2020 році Європа обігнала Китай та стала найбільшим ринком електромобілів в світі на тлі цілей урядів європейських країн щодо переходу на чисті види транспорту.

«Ми як і раніше вважаємо, що нормативно-правова і політичне середовище на основних європейських ринках залишатиметься сприятливою для електромобілів в майбутні роки, — йдеться в повідомленні UBS. — Продовження на 4 роки споживчих субсидій в Німеччині є сильним сигналом і сприяє виробникам BEV».

Ціна акцій Renault знижується в ході торгів у вівторок на 1,6%, BMW — на 0,4%, Daimler — на 0,1%, Stellantis — на 0,2%. Тим часом котирування паперів Tesla ростуть на 1,2% в ході попередніх торгів на Nasdaq.

Показати більше

Підписатися на розсилку бюлетеня новин

Підпишіться на наш бюлетень новин та отримуйте регулярно на свою електронну адресу найцікавіші статті нашого сайту

Posted on