Дизельне паливо в Україні може подорожчати експерт розповів, чого варто очікувати — Україна.

В Україні може зрости акциз на паливо: будь варто очікувати цін

Народні депутати мають намір збільшити ставку акцизного податку на дизельне паливо до 239,5 євро за 1000 літрів.

Як повідомив директор «УкрАвтономГаз» Андрій Дорофєєв на своїй сторінці в Facebook, зростання буде прописаний в новому законопроекті, який розробляється за участю представників ринку екологічних видів транспорту. Зараз акциз становить 139,5 євро / 1000л.

«Чекаємо законопроект про збільшення акцизного податку на дизельне паливо на 100 євро за 1 тисячу літрів», — зазначив Дорофєєв.

також читайте
В Україні може істотно зменшитися ціна на бензин — експерт

Примітно, що учасники ринку скрапленого газу анонсували свіжий законопроект з новими ставками акцизу, але подробиці обіцяють в кінці цього тижня.

За словами директора компанії «УкрАвтономГаз», цей документ вирішить три таких питання:

  • Надходження до бюджету перевищать 29 млрд грн на рік. Враховується, що споживання дизельного палива в 2019-му перевищив 86,2 млн куб. м, або 6,99 млн т.
  • Додатковий 1 млрд доларів надходжень можна направити на екологічні проекти, зокрема, комунальний дизельний транспорт перевести на метан або закупити нові електроавтобуси.
  • У найближчі кілька років зменшиться число дизельних автомобілів в Україні. Збільшення вартості ДТ призведе до зниження кількості імпортних легковиків з дизельними двигунами.
також читайте
Водіям назвали кілька прийомів зменшення витрати палива в авто

Разом з тим, дизельне паливо в Україні може подорожчати до 4 грн / л. Це збільшення можна обмежити 2 грн / л, прийнявши закон про обмеження середньомісячної маржі АЗС до 20%. Примітно, зараз на дизелі і бензині продавці накручують більше 30%, а зрідженому газі — до 20%.

В уряді вирішили підвищити акцизи на бензин з 1 січня 2019 годаzwj;

Дизельне паливо в Україні може подорожчати експерт розповів, чого варто очікувати - Україна.

Уряд у своєму розпорядженні достатній інструментарієм, щоб не допустити зростання цін на паливо, в разі необхідності президент Росії Володимир Путін дасть доручення уникнути підвищення цін, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

«Що стосується позиції Кремля, то, ви знаєте, президент завжди доручає уряду вжити відповідних заходів, щоб уникнути якогось стрибкоподібного підвищення цін, в тому числі і на паливо», — заявив Пєсков журналістам, відповідаючи на питання про можливе підвищення цін на бензин в разі, якщо уряд прийме рішення підвищити акцизи.

Він зазначив, що поки ситуація не потребує будь-якого втручання.

Уряд вирішив підвищити з 1 січня 2019-го акцизи на бензин і дизельне паливо на 3,7 тисячі рублів за тонну і на 2,7 тисячі рублів за тонну відповідно, заявив до цього в інтерв’ю газеті РБК віце-прем’єр Дмитро Козак, який курирує ПЕК.

«Рішення прийнято. Акцизи будуть відновлені в тих обсягах, які планувалися з 1 липня 2018 року »,

— сказав Дмитро Козак.

При цьому він одночасно запевнив, що підвищення акцизів не призведе до різкого зростання цін на паливо.

«Стрибків не буде. У всякому разі, будемо застосовувати весь той набір інструментів, який є в уряду, щоб цього не сталося », — додав він. За його словами, це допоможе «утримати ціни на роздрібних ринках, скажімо так, в районі інфляції».

Зокрема, влада має намір завершити податковий маневр в нафтовій галузі. Він має на увазі поступово зниження мит з відповідним підвищенням ПВКК. Крім того, для нафтопереробних заводів передбачається негативний акциз. Такий захід, як передбачається, допоможе стабілізувати ціни на паливо на внутрішньому ринку.

Крім того, в уряді продумали і додаткові заходи стримування зростання цін на бензин. Кабмін може ввести експортне мито на нафту і нафтопродукти. Це тимчасовий вихід, який дозволить стримати ціни всередині країни.

Аномальне подорожчання бензину почалося цієї весни. До травня підвищення склало вісім рублів за літр. При цьому після прийнятих владою заходів ціни стабілізувалися.

Через різке зростання цін на бензин в уряді ухвалили рішення відкласти підвищення акцизів, яке вже було передбачено в бюджеті РФ з 1 липня 2018 року. При цьому нафтовики обіцяли стримувати роздрібні ціни, а також збільшити поставки нафтопродуктів на внутрішній ринок.

За словами Дмитра Козака, на даний момент домовленості між урядом і нафтовими компаніями в цілому дотримуються, хоча «є за останній тиждень деякий незначний — на копійки — сплеск роздрібних цін на дизпаливо».

За даними Thomson Reuters Kortes, роздрібні ціни на бензин марки Аі-92 в Росії з 20 по 24 серпня 2018 року в середньому по країні знизилися на 1 копійку до 41,49 руб. за л. Середні ціни на бензин Аі-95 і дизельне паливо не змінилися.

Тим часом, як зазначав нещодавно президент Російського паливного союзу (РТС) Євген Аркуша в листі до адміністрації президента (АП), літр бензину найближчим часом може подорожчати на 4,4 рубля. Це зв’язано з тим що

експорт палива знову стає більш вигідним, ніж продаж на внутрішній ринок, адже зростання цін на ньому обмежується урядом.

До подорожчання палива, на думку Євгена Аркуша, може привести підвищення акцизів на бензин і ПДВ з 18 до 20 відсотків і ослаблення курсу рубля.

«Підвищення акцизу на бензин з 1 січня 2019 року на 3700 рублів було очікуваним, оскільки раніше для купірування зростання цін на бензин уряд відмовився від підвищення акцизу на 700 рублів і замість цього знизило його на 3000 рублів», — коментує Анастасія Соснова, аналітик ІК « Фрідом Фінанс ».

Запропоновані урядом заходи дійсно можуть стримати зростання цін на бензин, а то й станеться дуже різкого зростання вартості нафти на зовнішньому ринку, наприклад, через ембарго відносно Ірану або різкої девальвації рубля через санкції відносно держбанків або суверенного боргу, каже Артем Дєєв , провідний аналітик Amarkets.

Це призведе до різкого збільшення експортного диференціала, тобто зробить експорт набагато вигідніше, пояснює він.

Бензин і дизельне паливо в базовому сценарії, що не передбачає різкої девальвації та інших негативних подій, до кінця року подорожчають темпами трохи вище, ніж інфляція. Зокрема, на думку аналітика, до грудня вартість Аі-92 може виявитися в районі 43 рублів за літр.

«На російському паливному ринку зараз все досить неоднозначно, хоча чиновники поспішають заспокоїти учасників ринку і обіцяють, що через грамотного проведення реформи в нафтовій галузі нафтовики з нового року будуть отримувати компенсацію у вигляді так званого« негативного акцизу », який« підсолодить »зростаючу податкове навантаження, однак робити прогнози про те, як це буде, досить небезпечно, оскільки не дуже зрозуміло, як ринок буде вести себе восени і на початку зими. На поточний момент на підвищення ціни може чинити тиск істотне перевищення експортного паритету внутрішніх цін на паливо, а також планові ремонти нафтопереробних заводів », — вважає аналітик ІК» Алор «Олексій Антонов.

В Україні можуть збільшити акциз на дизпаливо: яку ціну отримають автомобілісти

Народні депутати мають намір збільшити ставку акцизного податку на дизельне паливо до € 239,5 за 1 тис. л. Зростання буде прописаний в новому законопроекті, який розробляється за участю представників ринку екологічних видів транспорту. При тому зараз акциз становить € 139,5. Про це повідомив в Facebook директор «УкрАвтономГаз» Андрій Дорофєєв.

«Чекаємо законопроект щодо збільшення акцизного податку на дизельне паливо на € 100 на 1 тис. літрів», — зазначив бізнесмен.

Примітно, що учасники ринку скрапленого газу анонсували свіжий законопроект з новими ставками акцизу, але подробиці обіцяють в кінці цього тижня.

За словами директора компанії «УкрАвтономГаз», даний документ вирішить три таких питання:

  1. Надходження до бюджету перевищать 29 млрд грн на рік. Враховується, що споживання дизельного палива в 2019-м перевищило 8,62 млн куб. м, або 6,99 млн т.
  2. Додатковий $ 1 млрд надходжень можна направити на екологічні проекти, зокрема, комунальний дизельний транспорт перевести на метан або закупити нові електроавтобуси.
  3. У найближчі кілька років зменшиться число дизельних автомобілів в Україні. Збільшення вартості ДТ призведе до зниження кількості імпортних легковиків з дизельними двигунами.

При цьому дизельне паливо в Україні може подорожчати до 4 грн / л. Це збільшення можна обмежити 2 грн / л, прийнявши закон про обмеження середньомісячної маржі АЗС до 20%. Примітно, зараз на дизелі і бензині продавці накручують більше 30%, а зрідженому газі — до 20%.

Нагадаємо, в кінці вересня в Україні оновили технічний регламент про вимоги до автомобільних бензинів, дизельного, суднового та котельного палива. Відповідну постанову прийняв уряд.

Хочете першими отримувати важливу і корисну інформацію про ГРОШІ і БІЗНЕСІ? Підписуйтесь на наші акаунти в месенджерах і соціальних мережах: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Posted on