Для латинської америки готується інший jeep commander — Авторевю

Для Латинської Америки готується інший Jeep Commander

Для латинської америки готується інший jeep commander - Авторевю

Ігор Володимирський

Які автомобілі під назвою Jeep Commander ми знаємо? Великий позашляховик вже давно канув у Лету, не добившись ринкового успіху: ці машини випускали з 2005 по 2010 рік. Але з 2018 року в строю інший Jeep Commander — великий кросовер на базі Cherokee, створений спеціально для Китаю і випускається спільним підприємством GAC-FCA. А скоро з’явиться ще один Jeep Commander: теж кросовер, але вже для Латинської Америки. Сьогодні розсекречена його зовнішність.

Це не різновид китайського Коммандера, і навіть не його родич. Новий кросовер розроблений бразильським підрозділом альянсу Stellantis, причому це перша модель Jeep місцевого розливу, хоча інженерний підрозділ вже набило руку на створенні автомобілів Fiat.

Бразильський Commander розроблений на основі компактного кросовера Jeep Compass, який локалізований в цій країні. Новачок помітно більший і має трьохрядовий салон, проте точні характеристики поки не оприлюднені. Кузов оригінальний і не має загальних панелей з Компасом, причому формою даху і задніх стійок він скоріше нагадує новий Grand Cherokee. Фари повністю світлодіодні.

А ось інтер’єр Коммандера, судячи з перших зображень, такий же, як у оновленого Компаса. Передня панель — з віртуальними приладами (екран діагоналлю 10,25 дюйма) і стирчить зверху планшетом медіасистеми (10,1 дюйма). Топ-версія Overland матиме багате оснащення, включаючи адаптивний круїз-контроль і систему автоматичного гальмування.

Технічних подробиць поки немає. За попередньою інформацією, Commander матиме ті ж мотори, що і бразильський Compass, — це бензинова турбочетверка 1.3 (185 л.з.) З шестиступінчастим «автоматом» і турбодизель 2.0 (близько 200 л.з.) З дев’ятиступеневою «автоматом». Привід — передній або повний.

Повноцінна презентація нового кроссовера намічена на 26 серпня. Випускати Jeep Commander будуть в бразильській Гояні — на одному конвеєрі з Компасом. Експорт планується тільки в країни Латинської Америки, так що очікувати такої кросовер на європейському континенті не варто.

Власник Jeep готовий відмовитися від назви Cherokee на тлі критики з боку індіанців

Американська автомобільна марка Jeep готова відмовитися від використання назви Cherokee після недавньої критики з боку вождя племені індіанців черокі.

Генеральний директор транснаціональної автомобільної корпорації Stellantis Карлос Таварес заявив, що компанія обговорює це питання з народом черокі. У Jeep є дві моделі — компактний спортивний автомобіль Cherokee і більший Grand Cherokee, які компанія продає в США та інших країнах.

«Ми готові піти на будь-який крок, ми готові вирішити цю проблему з відповідними людьми і без посередників. Поки я не знаю, криється в цьому серйозна проблема. Але якщо вона існує, то, зрозуміло, ми її вирішимо», — заявив Таварес, додавши, що особисто він в переговорах участі не брав.

Спори з приводу використання назви Cherokee — одна з декількох проблем, з якими зіткнувся Таварес, який очолив Stellantis. Корпорація була утворена раніше в цьому році в результаті злиття італо-американського автовиробника Fiat Chrysler Automobiles NV і французької автомобілебудівної компанії Groupe PSA.

В інтерв’ю газеті The Wall Street Journal Таварес також обговорив плани просування на китайському ринку і питання про те, чи варто зменшувати кількість брендів компанії, щоб підвищити конкурентоспроможність заводів Fiat.

Черокі — найбільше індіанське плем’я в США, що налічує близько 370 тис. корінних жителів Америки. Jeep продала мільйони автомобілів з назвою Cherokee.

Вождь черокі Чак Хоскін-молодший недавно заявив, що хотів би, щоб марка перестала використовувати назву його племені на своїх позашляховиках. За його словами, у компанії, можливо, благі наміри на цей рахунок, але «нам не робить честі те, що назва нашого племені наклеєно на дверцята автомобіля».

Позашляховики Cherokee і Grand Cherokee — одні з найбільш продаваних автомобілів компанії в США, на частку яких припадає 43% від усіх продажів Jeep на найбільшому для марки ринку, згідно з даними Jeep. В кінці цього року Stellantis приступить до модернізації Grand Cherokee.

«Я не бачу нічого, що могло б бути неприємним. Я думаю, що це лише те, як ми висловлюємо нашу пристрасть до творчості», — заявив Таварес.

Jeep, як і інші бренди — Ram в США і Peugeot в Європі, приносить корпорації прибуток. Але, за словами Тавареса, кільком з 14 брендів ще належить підтвердити свою значимість. Він попросив кожного з глав брендів розробити 10-річний план розвитку.

З труднощами зіткнулися такі бренди корпорації, як Alfa Romeo і Maserati, а також DS.

Таварес повідомив, що нова корпорація може досягти своїх цілей по економії коштів в Європі, не вдаючись до закриття заводів.

У Китаї сукупні продажі Peugeot і Fiat Chrysler склали менше 1% ринку, на якому було продано 20 млн автомобілів в 2020 році, згідно з галузевими даними. Незважаючи на це, Stellantis не замислюється про те, щоб покинути китайський ринок. «Ми не можемо триматися віддалік від найбільшого автомобільного ринку», — заявив Таварес.

Американський старшокласник отримав першу нагороду від Stellantis за крутий дизайн Jeep Grand Teton

Конкурс Stellantis Drive for Design почали проводити ще дев’ять років тому в США. Компан продовжує традицію FCA, яка заохочує старшокласників займатися автомобільним дизайном, пропонуючи їм малювати футуристичні автомобілі.

Цього року організатори конкурсу попросили учасників намалювати електрифікований позашляховик, і тепер стали відомі імена переможців конкурсу. Кращим визнали роботу двенадцатіклассніка Вінсента Пясковським з Мічигану.

Школяр вже двічі входив до трійки кращих, зупиняючись за крок від першого місця. Вищої нагороди він удостоївся за свій Jeep Grand Teton.

Друге місце зайняв Рокко Моралес, учень 10 класу з Мічигану, а третє — 12-класник Алекс Ван з Каліфорнії. Роботи надходили з усієї країни, а оцінювали їх члени північноамериканської команди дизайнерів Stellantis.

Переможець отримає в якості призу Wacom MobileStudio Pro 16, а також індивідуальний огляд портфоліо з головним дизайнером Ральфом Жилле і главою Ram Trucks і Mopar Design Марком Тростлом.

Для тих, хто посів друге і третє місце, теж підготували подарунки. Вони отримають круті гаджети для творчості, а також індивідуальний огляд портфоліо з професіоналами.

Крім того, всі три переможці отримають живу віртуальну демонстрацію від команди дизайнерів Stellantis і стипендію на чотиритижневу віртуальну річну програму Коледжу творчих досліджень.

Переміг в цьому році незвичайний проект. На рендера з’явився позашляховик з різкими лініями і культової гратами радіатора Jeep з сімома прорізами. Корми авто отримала незвичайну трапецієподібну форму, а бічний профіль SUV прикрашають глибокі виштамповки і контрастний захисний обвіс.

Кузов Jeep Grand Teton став довшим, ширшим і нижче, що надає великому позашляховику спортивний зовнішній вигляд. Володар другого місця розробив двомісний баггі Crazy Horse з відкривається лобовим склом, великими шинами і великим дорожнім просвітом, а третього — показав експедиційний пікап з просторою кабіною і місткою вантажною платформою.

Posted on