Дослідження вич у чарли шина підвищив попит на експрес-тести.

Дослідження: ВІЛ у Чарлі Шина підвищив попит на експрес-тести

Дослідження вич у чарли шина підвищив попит на експрес-тести.

17 листопада 2015 американський актор Чарлі Шин повідомив на телешоу, що у нього був виявлений ВІЛ. Група вчених на чолі з професором Джоном Айерсом з Вищої школи суспільної охорони здоров‘я Університету штату Сан-Дієго задалася питанням: як подібні публічні заяви з боку знаменитостей можуть вплинути на ставлення до власного здоров’я у громадян? Вони провели дослідження, в якому з’ясували, що після висловлювання Шина мільйони людей шукали в інтернеті інформацію про ВІЛ, хоча ні діячі в галузі суспільної охорони здоров’я, ні сам Шин до цього не закликали.

Тепер же Айерс і колеги з’ясували, що заява Шина призвело не тільки до підвищення інтересу людей до теми ВІЛ, а й рекордного зростання продажів домашніх експрес-тестів для визначення вірусу.

Результати були опубліковані в журналі Prevention Science.

Дослідники зібрали дані про щотижневі продажах OraQuick, єдиного експрес-тесту на ВІЛ, який продається у Великобританії, і вивчили, як часто зростання пошукових запитів, що містять слова «тест», «тести», «тестування» і «ВІЛ», збігається з більш частим тестуванням.

«Наша стратегія дозволила нам оцінити« ефект Чарлі Шина »і зіставити отримані дані з результатами нашого минулого дослідження», — пояснив Ерік Лис, один з членів команди.

На тому ж тижні, на якій Шин зробив заяву про ВІЛ-позитивний статус, кількість проданих тестів зросла вдвічі і зберігалося на такому рівні протягом ще трьох тижнів.

«Складно оцінити наданий ефект в абсолютних значеннях, — говорить Бенджамін Альтхаус, науковий співробітник Інституту моделювання захворювань. — Але коли ми порівняли результати заяви Шина з результатами кампаній, покликаних підвищити обізнаність населення про ВІЛ, то були порядком здивовані ».

Продажі OraQuick за розглянутий в дослідженні період були майже у вісім разів вище, ніж у Всесвітній день боротьби зі СНІДом — одне з найвідоміших і тривалих заходів з профілактики ВІЛ.

«Представники громадської охорони здоров’я часто виявляють обережність, чекаючи, поки у них на руках будуть дані, отримані більш традиційними шляхами. Але замість цього вони могли б працювати з інформацією про пошукові запити в інтернеті, — ділиться Айерс. — Наші результати підкреслюють цінність масивів медійних даних для швидкого отримання потрібної інформації, що може зробити практику охорони здоров‘я більш дієвим і чуйним до потреб людей, яким воно служить ».

Співавтор дослідження Марк Дредз з Університету Джонса Хопкінса також додає, що

«Практику охорони здоров‘я має бути готове до наступної події, такої заяви Шина, і використовувати більше мультимедійних файлів для прийняття рішень».

«Наші висновки засновані на більш ранніх дослідженнях, які припускають, що емпатія може бути хорошим інструментом для мотивації тоді, коли вона пов’язана з окремою людиною, а не групою, — зазначає ще один член команди, Джон Патрік Аллем. — Один чоловік, такий як Шин, що розповідає про свій ВІЛ-позитивний статус, буде більш привабливим і мотивуючим для людей, ніж безіменна маса людей або лекція представників громадської охорони здоров‘я ».

Це не перший випадок, коли розповіді знаменитостей про своє здоров’я впливають на громадськість.

Так, операція Анджеліни Джолі з видалення молочних залоз у 2013 році привела до зростання попиту на генетичну діагностику раку грудей серед американських жінок.

Боротьба співачки Кайлі Міноуг з раком грудей в 2005 році також привернула увагу фанатів. Співачці вдалося впоратися з хворобою — в минулому році вона відзначила десятиліття життя без раку. Британська підприємниця і учасниця реаліті-шоу Джейд Гуді протягом семи років намагалася впоратися з раком шийки матки, але безуспішно — в 2009 році вона померла. При цьому в 2005ndash; 2010 роках жінки Великобританії більш ніж в два рази частіше проходили гінекологічний огляд. А рак кишечника президента США Рональда Рейгана збільшив кількість проведених колоноскопий до 1987 року на 38%.

Більше третини перехворілих COVID-19 можуть не мати антитіл — дослідження

Люди, які перенесли COVID-19, найчастіше переконані, що вони надійно захищені від повторного зараження і не потребують вакцинації. Це дуже небезпечна ілюзія, попереджають автори нового дослідження.

Група американських вчених зібрала зразки крові 72 осіб, у яких коронавірус підтвердився ПЛР-тестуванням. Тільки двоє учасників дослідження перенесли інфекцію безсимптомно, у 18% було легкий перебіг COVID-19, у 67% — помірне, ще 12% хворіли важко і потребували госпіталізації.

Всі зразки крові були перевірені на наявність імунної відповіді за допомогою різних тест-систем не менше ніж через три тижні після того, як у пацієнтів зникли всі симптоми захворювання. Результати показали, що лише у 46 осіб з 72 виробилися нейтралізуючі антитіла IgG і IgA до коронавірус. Кількість антитіл було дуже різним, у деяких учасників вони були трохи вище референсних значень, у кого-то була максимальна концентрація. Аналогічні результати були, коли вчені окремо визначили антитіла до рецептор-зв’язує домену (RBD) і нуклеокапсид (N) коронавируса.

Розбираємося з результатами тесту і з’ясовуємо його підводні камені, а також розповідаємо, з яким рівнем антитіл все-таки потрібно робити щеплення і навіщо.

Автори дослідження також виявили, що люди, у яких не виробився імунну відповідь, були в середньому на 10 років молодше учасників з антитілами, і у всіх була дуже низьке вірусне навантаження в носоглотці, що показало ПЛР-тестування.

«Це говорить про те, що пацієнти з низьким вірусним навантаженням SARS-CoV-2 в дихальних шляхах з меншою ймовірністю вироблять системну відповідь антитіл. Люди, які перенесли COVID-19, можуть вважати, що їм не потрібна вакцинація, оскільки вони захищені, але наші результати застерігають від цього припущення », — написали вчені.

Дослідження проводилося на обмеженою когорти людей і його результати поки не можна інтерпретувати для широкої популяції, проте вони узгоджуються з висновками інших наукових робіт, які показали, що далеко не у всіх перехворілих пацієнтів виробляються антитіла. Так, в ізраїльському дослідженні за участю 698 осіб серонегативними залишалися 5%. Цей показник був ще вище під час тестування жителів Нью-Йорка — 20%. У ще одному дослідженні, проведеному в Німеччині, антитіл не було у 85% безсимптомних пацієнтів.

Posted on