Dsg — експлуатація, проблеми, плюси і мінуси

DSG — експлуатація, проблеми, плюси і мінуси

Вважається, що ідея створення трансмісії DSG (Direct-Shift Gearbox — безпосереднім перемиканням коробки передач) належить французу Адольфу Кегресса, що служив, до речі, деякий час водієм останнього імператора Росії Миколи II. Однак Кегресс помер, так і не довівши свою ідею до розробки. Але сама ідея залишилася жити і на початку 1980-х з’явилися діючі прототипи подібної трансмісії. Перші кроки Automotive Products були гладкими і трансмісія вимагала ґрунтовної доробки. Цим впритул зайнялася компанія Porsche розробивши перші «преселективна» коробки передач для своєї гоночної команди на легендарні автомобілі Porsche 956 і 962. Однією з перших підхопила ідею Audi встановивши подібну трансмісію на свою ралійну Audi Sport Quattro S1. Потім кілька десятиліть тривала пауза, яка завершилася вибухом популярності. У 2003 році DSG вперше в світі з’явилася на цивільних машинах, а саме на версії Golf четвертого покоління від концерну Volkswagen. Дебют поєднувався з виходом ще й ефектного купе Audi TT об’ємом 3.2л. Це послужило сигналом і багато виробників стали встановлювати аналоги DSG під своїми іменами: PDK, S-Tronic (Audi) і ін.

Переваги та недоліки DSG

Швидкість перемикання передач близько 8 мс

Практично нерозривний потік потужності

Економія палива до 10%

Можливість ручного управління

Значне зростання ціни. Автомобілі Volkswagen для приклади стоять в середньому на 60 000 руб дорожче

Дорога операція заміни масла (на DSG-6)

Через складність конструкції практично не ремонтопригодна, що вимагає її заміни в зборі (іноді лише блоку електроніки)

Пауза перед різким прискоренням при русі на середній швидкості (наприклад обгін), що пов’язано з її конструкцією. Наприклад, при русі на 7 передачі, вже за замовчуванням включена 6, але для різкого розгону потрібно спочатку вимкнути 6 передачу і включити 4 або 2 передачу

Варто зауважити, що при комплектації зі «слабкими» моторами DSG не дає виграшу в економії палива, порівнюючи її з «механу». Проблема в тому, що насос обслуговуючий потужні гідравлічні приводи, постійно забирає частину потужності у двигуна. Друге, це «мокрі» фрікціони, коефіцієнт корисної дії яких значно нижче, ніж у «сухого» зчеплення. Тому 6-ступінчасту DSG комплектують тільки з потужними моторами. Тут постає питання бюджетних машин, де економія також актуальна?

Інженери концерну Volkswagen вирішили це питання, створивши нову 7-ступінчасту коробку з «сухим» зчепленням, замінивши пакет «мокрих» фрикційних. Нова коробка має спеціальний двомасових маховик з плитою, яку «обіймають» два зчеплення. Даний вузол обслуговуються і розроблений трансмісійної фірмою Luk.

Іншим доповненням став маслонасосів з електроприводом, включав лише при падінні тиску нижче критичного мінімуму. Тепер він не забирає кінські сили у мотора без потреби, як це було раніше. Створення 7-ступінчастою DSG з «сухими» зчепленнями дало можливість знизити витрату палива в порівнянні з колишньою DSG на 6,5%. Крім цього коробка важить лише 70 кг проти 93 кг у «шестиступкой», що легше аж на 23 кг. Однак межа семиступінчастою DSG, це лише 250 Нм максимального моменту, що на 100 Нм менше ніж у «шестиступкой» з «мокрими» фрікціонами. Тому її ареол це «маленькі» двигуни. скажімо 105л.з дизель 1.9 TDI або двухнаддувний 1,4 TSI, потужністю 122 сил.

В «сухому» зчепленні була збільшена товщина накладок, що допускає знос на 3,5 мм замість 1,5 мм у звичайних дисків. Подібного запасу повинно вистачати на пробіг 300 тис. кілометрів, що і буде служить точкою ресурсу DSG.

Проблеми 7 DSG (автомобілі групи Volkswagen 2008-11 г.в.)

Тремтіння / вібрація на 2 передачі під час розгону

Ривки / вібрація при розгоні на 2 передачі протягом близько 1-2 сек (при об’їзді перешкоди або відновлення розгону між 5 і 10 км / год)

Те ж при переході з 1 на 2 передачу на низькій швидкості (кілька поштовхів)

Тремтіння / ривки при рушанні заднім ходом

У більшості випадків викликано короткочасним провалом коефіцієнта тертя многодіскогого зчеплення. Потрібна заміна зчеплення.

Відзначено також і несправності блоку «мехатронік»: часткові або повні відмови, а також спорадичне (з’являється час від часу) розмикання зчеплення під час їзди. Подібна ситуація вкрай небезпечна, оскільки може привести до непередбачуваних наслідків.

Перше, що потрібно при експулатаціі преселективной коробки, це дбайливе до неї ставлення. Вона просто не переносить смикати стилю їзди. Нехай це буде або спокійний і розмірений стиль, або агресивний, коробка «сама» адаптується під нього. Їзда ж «за настроєм» на DSG навряд чи здасться власнику надійної, так як незабаром можливо відмовить мехатронік, що виллється в 50 000 кровно зароблених (або якось інакше), рублів.

Завжди потрібно пам’ятати, що це не звичайний «автомат», а все ж «механіка», хоч і роботизована. Тому краще не забувати ставити нейтраль «N» на частих міських світлофорах. Просте дію, а в підсумку ви збережете зчеплення і позбудетеся від перегріву.

Шоу-мітинг-група переносить свій дебют в Хосту

Як відомо, мер Сочі Анатолій Пахомов славиться харизмою політика і умінням довго говорити про свої досягнення на славу міста та його логістичному світле майбутнє. Що і довів в черговий раз з властивим йому блиском.

Dsg - експлуатація, проблеми, плюси і мінуси

Запрошену для конструктивного діалогу шоу-мітинг-групу «За і Пор» мер буквально з перших слів взяв під своє могутнє крило, по-батьківськи обласканий продає надії її ватажка-юриста. Несподівано настільки райдужного прийому і купається в променях своєї раптово виросла значущості ватажок-юрист злегка злякався, але відразу розтанув як сніжна панянка на сонці. В результаті з резолюції шоу-мітинг-програми миттєво зникли два пункти: гучне вимога відставки раптово став рідним і близьким мера, а також щось про свавілля з беззаконням правоохоронних органів.

Та й сам шоу-мітинг мирно перекочував в тихий куточок Хости замість заявленої людній площі перед Зимовим театром. Що й казати, у мера Сочі дійсно величезний досвід в бесідах з різного роду правозахисниками і правозахисницями. В рамках відбувся конструктивного діалогу Анатолій Пахомов дав ватажку групи «За і Пор» дуже серйозний доручення: підготувати програму наступного концерту і по-батьківськи благословив «запорщіков» на проведення дебютної шоу-програми в Хості. Доручення було з благоговінням і поясними поклонами прийнято.

Як мало людині потрібно для щастя, прямо як у пісні лисиці Аліси та кота Базиліо про жаднюг, хвальків і дурнів. Крекс, Пекс, фекс — і баламутить народ ватажок-юрист більше не хоче йти на барикади. Тепер він жадає все нових і нових зустрічей з ласкавим і ніжним мером, на яких буде шукати консенсус і плюралізм.

Поки окрилений райдужними надіями дурненький лох-юрист запрошує на своє шоу музичні і танцювальні колективи, друкує 50.000 листівок і розклад транспорту для незліченних кількох глядачів, інші учасники групи «За і Пор», придавлені променями слави, пустилися в усі тяжкі. Один, вже вважаючи себе майбутнім мером, видає в інтернеті вердикти про притягнення до важкої праці тих, що провинилися в мережі блогерів і безрозмірному грошову винагороду якогось головного і тому єдиного редактора якогось сайту.

Інший, цей якийсь редактор, похмуро і прилюдно страждає. Такого раптово спалахнула юридичної плюралізму, таких бурхливих потоків нічних віршів про раптово накрила юриста любові, головний редактор від свого юридичного одного ніяк не очікував … Адже він, редактор, був у мера першим, називав того Богом посланим — а тут настільки груба і підступна зрада від буквально тільки що духовно і тілесно близького юриста з його «сотнями виграних справ» ..

«Ти продався!»- закочуючи в горі очі вигукує редактор юристу. «Від політичного флюгера і повії чую!»- збуджено і радісно парирує загордився про себе шоу-юрист. Вирішив було редактор показати вискочки, хто в інтернеті господар … Та з сумом згадав, що юрист йому — не хто-то, а єдиний рекламодавець-годувальник. А сам редактор — тепер уже не настільки перш близький друг і співзасновник шоу-руху «За і Пор», а лише рядовий статист на бек-завивання. І що все «численні» кілька квитків на дебютний виступ в Хості вже розподілені.

І застиг в черговий раз «кинутий» редактор в скоцюрблений позі навіть не лотоса, але неодноразово покористуватися за призначенням кошти. У сенсі кошти хоч і зовсім не масовою, але дезінформації.

Posted on