Erc алексей Лук’янюк дебютує на ралі Акрополіс

ERC: Олексій Лук’янюк дебютує на Ралі Акрополіс

Олексій Лук’янюк та Олексій Арнаутов готуються до свого дебюту в Ралі Акрополіс, яке відбудеться в цей уїк-енд. Ця гонка багато років проходила в статусі етапу чемпіонату світу з ралі і лише в останні два роки перейшла в «молодший» клас — європейський чемпіонат.

Гоночний кілометраж в ERC набагато коротше і укладається в два гоночних дня. За суботу та неділю гонщикам належить подолати дев’ять спецділянок загальною протяжністю в 202,6 бойових кілометра по гірській місцевості Пелопонесса. Забійна і складність трас Греції відома кожному, хто стикався з поняттям ралі, а слово «Акрополіс» в ралійному сленгу вже давно стало синонімом складної і кам’янистій траси.

На старт в Греції зібрався весь цвіт гоночного сезону-2015 року, проте боротьба за подіум буде найбільш яскравою між французом Робертом Консані, шотландцем Крегом Бріном і росіянином Олексієм Лук’янюк. У той час як поляк Каєтан Каєтанович намагатиметься здобути очки і достроково оформити титул чемпіона Європи, три вищеназваних екіпажу будуть виборювати право на друге і третє місця на подіумі за підсумками сезону. Що з цього вийде, ми дізнаємося в неділю, але варто відзначити, що простий ця боротьба не буде.

Ралі стартує в другій половині дня в суботу в центрі Афін: греки пишаються історією країни, і урочистий старт запланований прямо біля підніжжя грецького Акрополя — в серці столиці.

«Дуже цікаві спецділянки, є і широкі і швидкі, тривимірність присутня, — поділився своїми очікуваннями Олексій Лук’янюк. — Але стан дороги викликає безліч питань — наскільки сильно можна, що називається, «дубасити». Так як межа міцності автомобіля не нескінченний, і треба буде знайти той максимум, коли і швидкість буде хороша, і зберегти машину вийде.

Тут можна легко пробити колеса і зламати елементи підвіски навіть не виїжджаючи за межі траси. Важливо знайти той баланс швидкості і акуратності, щоб не втратити час: почнеш бути обережним — будуть втрати за часом великі, перегнешь — втрати будуть іншого характеру. Тут дуже багато штурманської роботи, так як велика кількість щільних зв’язок, і правильна подача інформації як ніколи важлива.

Багато уваги буде приділятися роботі з машиною, аналізу дорожнього покриття і пошуку оптимальної траєкторії — є почищені ділянки, є кам’янисті, з щебенем, з піском. Треба шукати і розуміти, де машина краще буде розганятися, тому від штурмана тут багато що залежить ».

Олексій Лук’янюк: траса ралі Кіпру на 90% нова для нас

До ралі на Кіпрі два претендента підійшли з невеликою різницею в окулярах: Кріс Інгрем з Великобританії має в активі 108 очок, в той час як росіянин Олексій Лук’янюк зберіг в «скарбничці» досягнень 107 очок.

І без того непросте за характером кіпрське ралі лідерам чемпіонату обіцяють ускладнити конкуренти з числа не самих повільних гонщиків планети: Нассер Аль-Аттія, дворазовий чемпіон світу з ралі і переможець всіляких престижних змагань в дисципліні ралі-рейди, в цьому сезоні пішов на новий рекорд і планує завоювати 15-й титул чемпіона FIA Middle East Rally Championship, етап якого пройде в рамках ралі Кіпру. Тримати в тонусі Інгрема і «Лукаса» також буде Лукаш хаба — поляк ще зовсім недавно сам очолював класифікацію серії, але в даний момент знаходиться на третій позиції табелі про ранги чемпіонату старого Світу. Крім цього, на острів приїхав Мікко Хірвонен — ​​багаторазовий переможець етапів світової ралійної серії не раз ставав бронзовим і срібним призером за підсумками чемпіонату світу з ралі. У списку екіпажів зі стартовими номерами значна кількість автомобілів групи R5 — 17 гоночних машин. На гонку приїхали не тільки представники арабського ралійного світу, але і гонщики з Південної Америки — бразилець Паулу Нобре і чилієць Еміліо Фернандес.

Олексій Лук’янюк: «Ми на Кіпрі вже в четвертий раз, але вперше бачимо саме ці спецділянки — траса на 90% нова для нас. І, в основному, нас чекають гори, а значить будуть «шпильки» і постійні повороти. Найпротяжніші «прямик» не більше ста метрів, все інше — дуже закручена траса. Буде кам’янисте покриття, пилова, вузько. Середня швидкість ознайомлення у нас була 30 км / год на підготовленій машині. Наш знайомий Димитрій «Діми» Морозов, який живе тут на Кіпрі, виручив нас і дав цілих дві свої «великі» машини Suzuki. «Діми» давно захоплюється ралі і займається цим серйозно, у нього два «бойових» Suzuki і два для прописки трас. На жаль, він сам цю гонку не їде, але допоміг нам з машиною на спортивній підвісці, обладнаної спортивними сидіннями, гравійними колесами — це нам дуже полегшило життя, так як наша прокатна машина такого ознайомлення не витримала. Але ралі Кіпру явно буде цікавим: жарко, спецділянки довгі, три з них — це близько 20 кілометрів звивистого серпантину ».

У п’ятницю вранці пройшли вільні заїзди, відразу після яких пілоти проїхали кваліфікаційний ділянку. Тут, на Кіпрі бути кращим за підсумком кваліфікаційного СУ — як ніколи важливо, адже переможець може визначити на якій позиції він має стартувати завтра, що на даній трасі грає велику роль. Перші п’ятнадцять фінішерів удостоїлися честі брати участь у церемонії виборат стартових позицій, а вибирати першому довелося катарському пілотові Нассеру Аль-Аттіе. Катарець вибрав 15-ю з 15-ти запропонованих варіантів: до його часу старту трасу вже почистять від каменів і гравію проїхали екіпажі і пілотувати буде на порядок комфортніше. Олексій Лук’янюк вибрав 14-ю позицію.

Маршрут гонки налічує 683 кілометри по грунтових, гравійним і асфальтовим дорогах в околицях міст Нікосія і Ларнака, при цьому 200 кілометрів припадуть на швидкісні ділянки. Сервіс-парк і штаб ралі розташувалися в Нікосії, а ось старт і фініш пройдуть на узбережжі, в Ларнаці.

Posted on