Erc Лук’янюк почав сезон з перемоги; автомобільний портал

ERC: Лук’янюк почав сезон з перемоги

Олексій Лук’янюк (# 2) здобув перемогу в Ралі Азорських островів і очолив класифікацію Чемпіона та Європи 2018 роки після першого етапу.

Російський екіпаж Ford Fiesta R5 команди Russian Performance Motorsport в складі пілота Олексія Лук’янюк і штурмана Олексія Арнаутова здобув перемогу на першому етапі Чемпіонату Європи з класичним ралі ERC 2018, що проходив в 22-24 березня на острові Сан-Мігел — найбільшому з групи Азорських островів. Росіяни захопили лідерство після другого допа і зберегли його до самого фінішу, вигравши в цілому 6 з 15 спецділянок ралі.

Перед фінальним 22-кілометровим спецділянок перевага Лук’янюк перед головним переслідувачем в особі португальця Рікардо Моур становило 47.9 секунди. Однак проблеми з гальмами серйозно ускладнили життя лідеру гонки. Проте, гальмуючи лише трьома колеса, російський гонщик зумів доїхати до фінішу і фінішувати першим з відривом в 16.4 секунди над другим призером гонки.

«Остання секція — найскладніша, бо треба доробити справу і довести гонку до логічного кінця. А це складніше часом, ніж створити відрив, іноді його втримати не так просто, — коментує Олексій Лук’янюк. — Ми дуже акуратно їхали заключну секцію, берегли гальма, берегли колеса і машину. Я придушував свої емоції настільки довго і так довго чекав на цю перемогу, що трошки збожеволів і під фініш спецділянки спробував накрутити «бубликів». Нічого не вийшло правда, мабуть, це були самі потворні «бублики» в моєму житті. Але мої емоції вже насправді зашкалювали через край, я розумів, що ми не тільки доїхали — ми перемогли! І це найголовніше! Я дуже-дуже радий! Спасибі команді H-Racing за машину, всім нашим партнерам сьогоденням і майбутнім за віру і підтримку, окреме спасибі моєму штурману, медіа за увагу і допомогу, і всім уболівальникам!!»

Другий екіпаж російському команди Russian Performance Motorsport в складі Сергія Ременников і Марка Розіна на Mitsubishi Lancer Evo X (# 38) зайняв в абсолютному заліку 24-е місце, але зате зумів піднятися на другу сходинку призового подіуму в заліку ERC2.

Російський пілот втримав «срібло» на Ралі Азорських островів

Erc Лук'янюк почав сезон з перемоги; автомобільний портал

Олексій Лук’янюк зміг заробити важливі залікові очки на четвертому етапі ERC.

Вкрай непросто і досить нервово склалася гонка на Азорських островах для всіх її фаворитів. Головна інтрига, в якій була прикута увага уболівальників всієї Європи, розгорнулася між чинним чемпіоном ERC, поляком Каєтаном Каєтанович, і російським екіпажем Олексія Лук’янюк та Олексія Арнаутова. Як це часто буває в автомобільному спорті, понервувати довелося обом суперникам — перемога вислизнула і від одного, і від другого.

Олексій Лук’янюк провів дуже складну гонку, але втримав за собою друге місце

За підсумками трьох змагальних днів Лук’янюк посів друге місце на четвертому етапі чемпіонату Європи з ралі, подолавши 16 спецділянок і більше 300 бойових кілометрів. Перший день пройшов для російського екіпажу досить нервово — вони пошкодили машину від удару об цегельну стіну, на пошкодженій підвісці завершили весь день, налаштувавши рульову тягу, петербуржці змогли виграти третій спецділянку — і всі ці героїчні зусилля принести їм третю позицію в проміжній класифікації.

Каетану Каєтанович довелося випробувати гіркоту технічного (самого прикрого!) поразки

Каєтан Каєтанович, який очолював гонку на той момент, прекрасно розумів небезпеку — і вона не змусила себе довго чекати. На кожному кілометрі між Кайто і Лукасом розгорнулася справжня дуель, розмінювати між суперниками буквально по секунді. Лук’янюк ще в перший бойовий день зазначив, що Азори виявилися вкрай вимогливі до шинної стратегії, і тому тут не можна допустити помилку. Вдала тактика вибору шин принесла Олексію перемогу у другій день і надію на «золото» Азорських островів.

Ралі Азорських островів отримало таку інтригу, якої можуть позаздрити і інші гонки

Тим більше що в фінальний день Каєтанович «допоміг» супернику — у нього виникли проблеми з трансмісією, і він одним махом втратив свою перевагу, та ще й скотився вниз по турнірній таблиці. Ральфс Сірмаціс, ще один претендент на подіум, теж зустрів свій камінь і пошкодив рульове управління. Лук’янюк не обійшовся без помилки і втратив 20 секунд, проте, головні неприємності тільки почалися. На другому колі проблеми з турбіною відсунули Лукаса на друге місце, подарувавши лідерство уродженцю Азорських островів Рікарду Мору.

Ріккардо Моура отримав свою перемогу частиною через проблеми у основних лідерів — але це все-таки перемога!

Звичайно, такого подарунка долі він вже не упустив, і блискуче виграв гонку. Але для головних суперників року — Каєтанович і Лук’янюк — ситуація досить стабільно. Кайто лідирує в загальному заліку, Лук’янюк займає другий рядок, а третю утримує за собою молодий Сірмаціс.