Європейські ринки акцій зростають на тлі збільшення економічної діяльності — МОФТ новини

Європейські ринки акцій зростають на тлі збільшення економічної діяльності

Європейські ринки акцій зростають на тлі збільшення економічної діяльності - МОФТ новини

Апетит інвесторів до ризику виріс після того, як Сенат США завершив роботу над своїм двопартійним законопроектом про інфраструктуру обсягом 1 трлн доларів.

За даними IHS Markit, опублікованими в понеділок, зростання виробничого сектора єврозони в липні знизився, при цьому темпи залишилися досить високими. Індекс виробничої активності в липні впав до 62,8 з 63,4 у червні.

Зростання роздрібних продажів в Німеччині в червні перевищив очікування, оскільки ослаблення обмежень, пов’язаних з пандемією, підтримало споживчий попит, як показали дані Destatis, опубліковані сьогодні.

У червні роздрібні продажі збільшилися на 4,2% в місячному вираженні, що набагато швидше, ніж прогноз експертів в 2%.

Основний європейський фондовий індекс Stoxx 600 виріс на 0,6% до 464,64. Німецький DAX піднявся на 0,3%, французький індекс CAC 40 додав 0,9%, а британський FTSE 100 збільшився на 1,1%.

Цінні папери авіакосмічної компанії Meggitt злетіли на 57% після того, як вона погодилася на пропозицію про поглинання від Parker-Hannifin Corp.

Фінансові активи компанії-постачальника реактивних літаків і автозапчастин Senior Plc додали 6,2% після підвищення річного прогнозу.

Акції HSBC Holdings подорожчали на 1% після того, як найбільший кредитор Азії, повідомив, що його прибуток в першому півріччі збільшився більш ніж удвічі.

Папери NatWest Group виросли на 2,4% після оголошення планів щодо розподілу капіталу серед акціонерів.

Акції Axa піднялися на 3,7%, оскільки компанія повідомила про зростання виручки від свого страхового бізнесу, обумовленого поліпшенням цін і ринкової кон’юнктури.

Фінансові активи автовиробників ростуть: акції BMW, Daimler, Volkswagen і Renault виросли від 2% до 3%.

Цінні папери Heineken, найбільшої пивоварної компанії в світі, додали 0,9% після повідомлення про високий прибуток за перше півріччя.

Volkswagen стала найдорожчою компанією Німеччини

Volkswagen стала найдорожчою публічною німецькою компанією, обійшовши виробника програмного забезпечення SAP SE, пише Bloomberg.

На торгах в середу звичайні акції Volkswagen виросли на 15,83%, привілейовані — на 11,04%, а її капіталізація досягла euro; 140 млрд. У той же час ринкова вартість SAP впала до euro; 127 млрд.

Компанія подорожчала на тлі зростання впевненості інвесторів у тому, що німецький концерн зможе обійти Tesla, ставши світовим лідером на ринку електромобілів.

В останній раз Volkswagen очолювала німецький індекс DAX шість років тому, незадовго до того, як компанія зіткнулася з «дізельгейтом» — сканадалом через заниження даних про шкідливі викиди в атмосферу автомобілями концерну.

Tesla залишається найдорожчим автовиробником в світі з капіталізацією понад $ 640 млрд. Але зростання Volkswagen показує, що інвестори почали віддавати належне тому агресивному просуванню на ринку електромобілів, якого дотримується ця традиційна автомобільна компанія, відзначає Bloomberg. У поточному році звичайні акції Volkswagen виросли на 80%, а привілейовані — на 50%.

Генеральний директор Volkswagen Герберт Дисс на цьому тижні повідомив про плани по перетворенню концерну в світового лідера з виробництва електромобілів. Компанія також має намір інвестувати в заводи по виробництву батарей для електрокарів.

Volkswagen збільшить кількість співробітників в напрямку розробки програмного забезпечення до 10 тис. людина. Це зробить автовиробника однієї з найбільших технологічних компаній Європи після SAP.

У середу про амбіції на ринку електромобілів заявив ще один німецький автовиробник — BMW. Компанія розраховує, що до кінця десятиліття електромобілі будуть становити не менше половини від обсягу продажів BMW. Після цієї заяви акції компанії виросли до максимумів, досягнутих у вересні 2018 року.

Біржова ціна газу в Європі оновило історичний максимум

Вартість природного газу на торгах на біржі ICE встановила новий історичний рекорд — жовтневий ф’ючерс торгувався вище $ 710 за 1 тис. кубометрів, повідомляє «РІА Новини».

На піку за 1 МВт на годину з поставкою в жовтні на біржі давали euro; 58, що в перерахунку на ціну в доларах за тисячу кубометрів перевищило позначку $ 710.

Біржові ціни на газ в Європі традиційно падають влітку в період зниження попиту і ростуть взимку в опалювальний сезон. Однак в цьому році навесні і влітку тривав безпрецедентний в історії газового ринку зростання біржових цін, вартість одного кубометра виросла в кілька разів.

Позначку в $ 700 за кубометр газу біржові ціни в Європі вперше подолали напередодні, 9 вересня, рівень $ 600 за кубометр був пройде в кінці серпня.

Ціна на біржі не відображає реальної вартості газу для споживачів, оскільки через біржу проходить тільки частина газу. Інша надходить за довгостроковими контрактами, умови яких не розкриваються. У деяких з них біржові ціни входять в формулу ціни, проте не повністю визначають її.

Як говорила 20 травня голова «Газпром експорту» і заступник глави «Газпрому» Олена Бурмістрова, 56,1% в структурі експортних продажів газу «Газпрому» прив’язаний до спотових індексах, а 30,9% — до форвардними контрактами.

Ще 13% поставляється з прив’язкою ціни до вартості нафтового кошика. Компанія навесні підвищила оцінку середньої вартості свого експорту в далеке зарубіжжя з $ 170 за 1 тис. куб. м, закладених до річного бюджету 2021 року, до $ 240 за 1 тис. куб. м.

Акції «Газпрому» 2. вересня подорожчали на Московській біржі до ₽314 за папір. При цьому капіталізація компанії досягла ₽7,43 трлн, або $ 102,12 млрд. Історичний максимум по паперах «Газпрому» на Мосбірже був зафіксований 22 травня 2008 року на рівні ₽369,5 за акцію. На той момент, з урахуванням тодішнього курсу валют (₽23 за долар), капіталізація компанії становила близько $ 360 млрд.

Posted on