Ford; вчить; свої безпілотники їздити без фар у темряві

Американські дослідники розчаровані тестуванням фар

А. Ніконов

Ford; вчить; свої безпілотники їздити без фар у темряві

Американський автовиробник вирішив ускладнити завдання для своїх автомобілів, оснащених технологіями автономного водіння. Тепер безпілотним машинам належить навчитися їздити в повній темряві, не включаючи при цьому фари.

Вони проходять в штаті Арізона на пустельних дорогах, там, де транспортний засіб не може нікому заподіяти шкоди. Для експерименту використовуються не тільки докладні 3D картографічну інформацію, завантажену в пам’ять бортового комп’ютера, але і нова технологія, що отримала назву LiDAR . Випробування вже почалися на моделі Ford Fusion Hybrid.

На думку інженерів Ford, поєднання камер, радарів і технології LiDAR допоможе зробити «автопілот» ще безпечніше і ефективніше. Більш того, технологія вже зробила можливим рух в темряві з нормальною швидкістю навіть по звивистих дорогах. За допомогою особливих імпульсів автомобіль отримує можливість «орієнтуватися» на місцевості і при цьому їхати так само ефективно, як і при денному світлі або в променях фар, що не залежачи при цьому навіть від розмітки на асфальті.

Для наочної демонстрації можливостей нових опцій безпілотника інженери Ford використовують спеціальні окуляри нічного бачення. Вони дозволяють візуалізувати технологію LiDAR. Сітка з лазерних променів «розсіює» темряву навколо автомобіля і робить видимими всі об’єкти навколо; при цьому навколишнє середовище сканується досить точно, оскільки кількість лазерних імпульсів, що випускаються датчиками кожну секунду, досягає 2,8 мільйона.

Тестування, в яких візьмуть участь кілька десятків автономних Ford Fusion Hybrid, пройдуть відразу в декількох штатах. В цьому році компанія Ford, як і багато інших світових автовиробникам, має намір влаштувати масштабні випробування своїх безпілотників на дорогах загального користування.

Тим часом, дослідники в США виявилися розчаровані тестуванням фар. Американський страховий інститут дорожньої безпеки вперше провів масштабний тест автомобільної оптики. Випробування проводилися в нічний час, і лише поодинокі моделі отримали хорошу оцінку.

Американські військові хочуть «невидимі» автомобільні фари

Для навігації вночі або під землею автономні і напівавтономні системи потребують активного освітленні простору і дороги. Будь активний джерело випромінювання, будь то звичайні фари, лазер або радар, видадуть противнику активність на місцевості. Для усунення цієї небезпеки агентство DARPA запускає програму «Невидимі фари». Програма повинна привести до технологій пасивного сканування в абсолютній темряві.

Програма «Invisible Headlights» передбачає значні фундаментальні дослідження питання. Науковий підхід до проблеми повинен допомогти виявити і виявити кількісні характеристики обсягів інформації в теплових викидах в навколишнє середовище в самих різних умовах, включаючи рух в умовах туману безлунной вночі і без зірок на небі. На виході досліджень військові сподіваються отримати нові пасивні 3D-датчики зображень і необхідні для їх роботи алгоритми.

Дослідники розраховують, що якась кількість теплової енергії буде виділятися живими і неживими предметами практично в будь-яких умовах. Мета програми полягає в тому, щоб зрозуміти, яку інформацію можна отримати навіть від дуже невеликої кількості теплового випромінювання, а потім розробити нові алгоритми і пасивні датчики для перетворення цієї інформації в тривимірну сцену для навігації.

Програма «Невидимі фари» включає три етапи. На першому етапі необхідно буде зрозуміти, чи показують теплові викиди достатню інформацію для автономного водіння вночі або під землею. На другому етапі передбачено створення експериментальних проектів для уточнення розроблених моделей. Нічне пасивне бачення буде вивчатися як на русі зі швидкістю до 25 миль в годину (40 км / ч), так і в діапазоні швидкостей понад цієї позначки.

На останньому третьому етапі військові очікують створення пасивних демонстраційних систем, які конкурують з активними датчиками. Цікаво, що засновники програми розраховують також на роботу технології в Арктиці, де з пасивним тепловим випромінювання неживих предметів дуже і дуже непросто.

«Фундаментальне розуміння того, яка інформація доступна в тепловому випромінюванні навколишнього середовища, може привести до досягнень в інших областях, таких як хімічна зондування, мультиспектральні системи бачення і інші функції, які залежать інфрачервоне світло».

Американські дослідники розчаровані тестуванням фар

А. Ніконов

З’явилися подробиці про найпотужнішою версією кросовера GLC. Передбачається, що новинку представлять в кінці 2016- го або на початку 2017 року.

Двигун буде поєднуватися з девятідіапазонним «автоматом». «Гарячий» вседорожник Mercedes-AMG GLC 63 отримає битурбо двигун V8 об’ємом 4,0 літра потужністю близько 600 л.з. Таким же силовим агрегатом оснастять і седан Mercedes-AMG E 63. і 800 Нм крутного моменту, повідомляє Car Advice з посиланням на главу Mercedes-AMG Тобіаса Моерса.

На фото: Mercedes-AMG GLC 43 4Matic. Поки це найпотужніша версія GLC — її віддача становить 367 л.з.

Моерс також зазначив, що для «ешки» готують якусь абсолютно нову систему повного приводу. За його словами, седан вже проходить фінальні випробування.

Кросовер Mercedes-AMG GLC 63 і його купеобразного версію GLC 63 Coupe, швидше за все, покажуть в кінці 2016- го або початку 2017 го. За попередніми даними, 600-сильний Mercedes-AMG E 63 дебютує восени поточного року на Паризькому мотор-шоу.

На фото: Mercedes-AMG GLC 43 4Matic

З місця до «сотні» такий кросовер розженеться за 4,9 секунди, а його максимальна швидкість обмежена електронікою на позначці 250 км / ч. На даний момент найпотужнішої модифікацією GLC є Mercedes-AMG GLC 43 4Matic, яку розсекретили в середині березня. Під капотом цієї моделі розташований бензиновий шестициліндровий двигун V6 3,0 літра, що видає 367 л.з.

Нещодавно стало відомо про те, що в цьому році тюнінг-ательє Mercedes-AMG представить як мінімум 10 «заряджених» новинок.

Posted on