Хіміки жартують альтернативний land rover defender будуть випускати на заводі ford — «land rover»;

Хіміки жартують: альтернативний Land Rover Defender будуть випускати на заводі Ford — «Land Rover»

Написано: 07 лютий 2020

Хіміки жартують альтернативний land rover defender будуть випускати на заводі ford - «land rover»;

Британська нафтохімічна компанія Ineos веде переговори з Ford про покупку моторного заводу в Брідженді (Юний Уельс). На ньому планується налагодити випуск оригінального позашляховика Grenadier з незграбним дизайном в дусі класичного Land Rover Defender.

Автомобільний світ дізнався про компанію Ineos влітку 2016 року, коли її засновник Джим Реткліфф (йому в жовтні виповнилося 66) заявив про намір відродити випуск знятого з виробництва позашляховика Land Rover Defender. Останній екземпляр класика зійшов з конвеєра заводу в Соліхаллі 29 січня 2016 року, хоча згодом Land Rover все-таки зібрав ще кілька ексклюзивних екземплярів (Works V8) з решти в запасі машинокомплектів. Реткліфф — великий фанат цієї моделі, він дуже переживав, що її випуск завершено і захотів викупити у JLR права на класичний Defender разом з усією виробничої оснащенням, але отримав категоричну відмову.

Після цього хімік-мільярдер вирішив розробити нову машину за мотивами Дефендер, у якій був би схожий незграбний дизайн, але більш сучасна технічна начинка. Заради цього амбіційного завдання Реткліфф заснував власну автомобільну фірму Ineos Automotive, але оскільки досвіду розробки машин у неї немає, то конструкторські роботи були доручені компаніям MBTech і Magna, добре відомим на ринку інжинірингових послуг.

Робота закипіла. Прототип позашляховика, якому дали ім’я Grenadier, планувалося показати в кінці цього року і запустити у виробництво в 2020-м. Прототипу поки так ніхто і не побачив, зате, здається, прояснюється питання з виробничим майданчиком: на цьому тижні газета Financial Times повідомила, що Ineos хоче купити у Форда завод з випуску двигунів в британському Брідженді. Це досить велике підприємство зараз постачає бензиновими агрегатами Jaguar Land Rover, але в 2020 році британська компанія планує відмовитися від його послуг, а Форду без такого великого клієнта завод не дуже-то і потрібен, тим більше що на носі Брексил, і знайти нових покупців на обкладені митом движки за межами Великобританії буде непросто. Загалом, велика ймовірність, що саме в Брідженді кине якір молода Ineos Automotive і буде тут випускати свої схожі на Land Rover Defender позашляховики тиражем 25 тисяч штук на рік.

Цікаво, що в 2020-м на світовий ринок вийде і Land Rover Defender нового покоління, але з культовим предком ця машина буде мати мало спільного: у неї несучий кузов і незалежна підвіска всіх коліс. Реткліфф ж обіцяє показати світу рамний позашляховик, що, безумовно, приверне увагу ортодоксальних прихильників Дефендер.

У свою чергу Ford, у якого Ineos хоче викупити завод, в 2020 році обіцяє почати продажі позашляховика Bronco нового покоління, з рамою, нерозрізними мостами і відмінною геометричній прохідністю, тобто його концепція багато в чому схожа з тією, що вибрала для свого першої моделі Grenadier фірма Реткліфф.

Загалом, приблизно через два роки ми побачимо три серйозних нових позашляховика від різних виробників, які будуть змагатися один з одним за гаманці любителів безкомпромісного оффроуда. У Росії таких дуже багато, так що кожна машина знайде своїх поціновувачів.

Jaguar Land Rover буде сама виробляти бензинові мотори V8, але недовго — «Jaguar»

Збірка 5,0-літрових компресорних V8 cерии AJ переміститься з закривається заводу Ford у Брідженді (Юний Уельс) на власні потужності JLR в Вулвергемптоні (Уест-Мідлендс), але вже в наступному році на зміну цим моторам з фордовськімі генами прийдуть агрегати BMW.

Моторний завод Ford у Брідженді був запущений в кінці 70-х років минулого століття і в кращі часи давав по 700 тисяч агрегатів в рік. Тепер це завод закривають в рамках глобальної програми реструктуризації компанії Ford, останні двигуни тут зберуть у вересні, після чого переформатуванням підприємства під свої потреби займеться молода британська компанія Ineos Automotive.

Зараз в Брідженді Ford виробляє для власних потреб 1,5-літрові бензинові «турботройкі» Ecoboost (також відомі під внутризаводским ім’ям Dragon), старенькі «атмосферники» сімейства Sigma (їх зокрема купує фірма Caterham) і вищезгадані компресорні V8 cерии AJ для Jaguar Land Rover

Нагадаємо, що до 2008 року марки Jaguar і Land Rover входили до складу Ford після чого були продані індійської Tata Group, але моторні зв’язку з Фордом у британців, як бачимо, до сих пір збереглися. По суті, AJ-V8 — це фордовская Разрабока середини 90-х, «допіленная» згодом до сучасної кондиції фахівцями JLR. Контрактне складання цілком влаштовувала британців, але раптове згортання діяльності Ford в Брідженді змусило їх самим зайнятися складанням флагманських агрегатів, тобто купити у Ford все необхідне обладнання і перевезти в Вулвергемптон. Трансфер і монтаж, зрозуміло, займуть якийсь час, але Брідженд випустив достатній запас AJ-V8, щоб Jaguar Land Rover не зіткнулася з дефіцитом.

За даними журналу Autocar, мотори AJ-V8 в Вулвергемптоні будуть проводитися недовго — від трьох до п’яти років, протягом яких вони будуть заміщені під капотами Jaguar і Land Rover наддувними двигунами V8 від BMW, які легше вписати в перспективні екологічні норми і легше інтегрувати в гібридні схеми. Бензинові двигуни V8 важливі для Jaguar Land Rover c іміджевої точки зору для ринків, де екологічна повістка стоїть менш гостро, ніж в Європі, — це перш за все США, Близький Схід і Росія.

На зміну флагманському дизелю V8 недавно прийшов рядний 6-циліндровий агрегат сімейства Ingenium — він дебютував на оновлених Range Rover і Range Rover Sport. Бензиновий V8 від BMW ми, швидше за все, вперше побачимо під капотом Range Rover наступного покоління, дебют якого очікується в 2021 році.

У рідній для JLR Великобританії двигуни внутрішнього згоряння вже засуджені: в 2035 році (а може бути вже в 2032-м) вступить в силу заборона на продаж з ними нових легкових і легких комерційних автомобілів (заборона поширюється в тому числі на plug-in гібридні силові установки). В якості альтернативи бензину і дизелю Jaguar Land Rover нарівні з традиційними електромобілями всерйоз розглядає водень, про що ми докладно розповідали минулого тижня. Перші водневі моделі британці планують вивести на ринок в 2030 році.

Слабкий вітер поставив під загрозу енергобезпеку Великобританії

Штиль порушив роботу вітряків і поставив під загрозу енергобезпеку Великобританії. Як пише The Independent, слабкий вітер змусив країну заново запустити вугільні електростанції, щоб не залишити населення без світла.

Відсутність вітру і високі тарифи на електроенергію змусили National Grid ESO включити два вугільних блоку на електростанції West Burton A — однієї з двох, що залишилися в країні. Представник National Grid виправдав тимчасовий повернення до викопному паливу його меншою вартістю і безперебійної подачею електрики.

За даними британського енергооператора, за рахунок вугілля країна покриває лише близько трьох відсотків потреби в електриці. Викопне паливо використовується для підстраховки в разі перебоїв подачі енергії з відновлюваних джерел.

Глава Асоціації ядерної промисловості Том Грейтрекс скористався ситуацією і заявив про термінову необхідність наростити потужність атомних електростанцій — таких же стабільних, як вугільні, але менш шкідливих для планети.

Вчені-кліматологи і еко-активісти не схвалили компенсацію енергопостачання за рахунок вугілля. Вони вважають, що дії комунальних підприємств суперечать планам уряду перестати забруднювати атмосферу вуглекислим газом до 2050 року.

Великобританія активно відмовляється від викопного палива. Останні діють вугільні електростанції — West Burton і Ratcliffe-on-Soar Power Station — країна закриє в вересні 2024 року. Вугілля на території Сполученого королівства скоро теж ніде буде добувати. Кар’єр відкритого типу Bradley Mine закрили через провал планів з розширення, а невеликі шахти в Шотландії та Уельсі припинять роботу в жовтні 2022 року.

Posted on