Hyundai їде в майбутнє на стартапи корейські машини отримають платформу canoo — «hyundai»; авто —

Hyundai їде в майбутнє на стартапи: корейські машини отримають платформу Canoo — «Hyundai»

Каліфорнійський електромобільні стартап Canoo, очолюваний вихідцями з BMW, поділиться своєю модульної платформою з майбутніми моделями Hyundai і Kia. Сьогодні компанії офіційно оголосили про співпрацю.

Hyundai Motor Group, як і будь-який великий автовиробник, вимушено пов’язує своє майбутнє з електромобілями і намагається диверсифікувати ризики в цьому ще відносно новому сегменті. У травні минулого року корейська компанія інвестувала 80 млн євро в хорватський стартап Rimac — його досвід стане в нагоді для будівництва спортивних автомобілів, тоді як Canoo допоможе з розробкою більш доступних і масових моделей на електротязі.

Про компанію Canoo ми детально розповідали у вересні минулого року, коли вона представила свою першу модель — електричний мінівен вагонного компонування з вельми цікавим дизайном. Стартап заснований зовсім недавно, в кінці 2017 року, але його перспективи оцінюються експертами досить високо, так як у Canoo міцна команда фахівців з величезним досвідом роботи в традиційній автоіндустрії. Ініціатором проекту є Ульріх Кранц, який раніше очолював підрозділ BMW i. Також з BMW в Canoo пішов Річард Кім, який працював над дизайном гібридів i3 і i8. Фінансовим директором значиться Штефан Крауз, ще один виходець з BMW. А в консультативну раду Canoo затесався Карл-Томас Нойманн, колишній глава Opel.

За досить короткий термін Canoo створила універсальну модульну платформу для цілого сімейства майбутніх електрокарів, які будуть поширюватися по підписці, і ця сама платформа зацікавила корейців — вони хочуть випускати на ній свої масові «електрички», в тому числі комерційного призначення.

В принципі нічого революційного в «візку» Canoo немає: це типова для всіх сучасних електрокарів седвіч-платформа, на яку можна насунути будь кузов, але у Canoo вона максимально спрощена і рухлива в плані компонування, що, звичайно, різко збільшує її інвестиційну привабливість. Підвіска — на подвійних поперечних важелях «по колу», причому верхні точки її кріплення практично не виступають за межі несучих лонжеронів. Блок силової електроніки теж не бовтається десь зверху, а знаходиться всередині платформи. Рульове колесо пов’язано з рульовим механізмом проводами, тобто кермо можна встановити куди завгодно, хоч по центру салону. Втім, «бублик» в перспективі електромобілів Canoo взагалі не знадобиться, так як всі вони стануть безпілотниками.

Поки невідомо, які саме моделі Hyundai і Kia посадять на платформу Canoo. Фінансові аспекти співробітництва теж тримаються в таємниці. Цілком ймовірно, що Canoo надасть свої напрацювання в обмін на контракт по збірці власних машин на потужностях Hyundai Motor Group, адже свого заводу у Canoo немає і не передбачається.

Додамо, що в рамках стратегії Clean Mobility корейська компанія планує до 2025 вивести на ринок близько півсотні найменувань дружніх до природи моделей і витратити на їх розробку аж 87 млрд американських доларів.

Posted on