Ifc і альянс renault-nissan сприяють розвитку російських постачальників автокомпонентів і зростання

IFC І АЛЬЯНС Renault-NISSAN СПРИЯЮТЬ РОЗВИТКУ РОСІЙСЬКИХ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ автокомпонентів і ЗРОСТАННЯ ЕКОНОМІКИ

Москва, Росія, 25 листопада 2013 р. — IFC, входить до Групи Світового банку, і Альянс Renault-Nissan об’єднують зусилля для консультаційної та технічної підтримки постачальників автокомпонентів в Росії в рамках загальних заходів щодо стимулювання економічного зростання в країні.

FC і Альянс Renault-Nissan сприятимуть постачальникам в поліпшенні внутрішнього управління, модернізації їх виробничих потужностей і збереженні ресурсів. В результаті виробники автокомпонентів вийдуть на міжнародні стандарти виробництва, а їх підприємства надовго збережуть життєздатність. Спільні дії IFC та Альянсу Renault-Nissan також сприяють диверсифікації економічної діяльності в Росії; виробники запчастин є великими роботодавцями, і багато хто з них працюють в найвіддаленіших регіонах країни.

«Росія є стратегічно важливою країною для Альянсу Renault-Nissan, що володіє глобальним досвідом підвищення стандартів і конкурентоспроможності локальних постачальників до загальносвітового рівня», — зазначив від імені Альянсу Бруно Анселен, Старший віце-президент Renault, керівник регіону Євразія та генеральний директор Renault в Росії. «Дана угода — необхідний крок, який допоможе як надати новий імпульс російської автомобільної промисловості, так і виконати наші стратегічні плани».

Проект є частиною програми IFC щодо підтримки розвитку автомобільної промисловості Росії, в тому числі, постачальників автокомпонентів і виробників. Також IFC працює над розвитком мереж дистрибуції і вдосконаленням нормативної бази.

«Метою IFC в Росії є підтримка диверсифікації економіки і забезпечення стабільного зростання», — підкреслив Джеспер Кьяер, регіональний керівник консультаційних послуг департаменту Європи та Центральної Азії IFC. «Наша співпраця з Альянсом Renault-Nissan допоможе російським постачальникам швидко зростаючого сектора автомобільної промисловості країни досягти більшої конкурентоспроможності і інтегруватися в глобальну мережу автопоставщіка».

Закупівельна організація Renault Nissan Purchasing Organization — дочірня компанія Альянсу — буде відігравати основну роль в даній угоді. Вона охоплює закупівельну діяльність Renault і Nissan у всьому світі і допомагає локальним постачальникам поліпшити свою конкурентоспроможність. Росія стала членом і акціонером IFC в 1993 році. З тих пір IFC інвестувала в Росії більше $ 11 мільярдів, в тому числі $ 3,3 мільярда у вигляді синдикованих кредитів та інших видів мобілізацій в 294 проекту в різних секторах економіки. Інвестиційний портфель IFC в Росії становить $ 2,2 мільярда.

Альянс Renault-Nissan допоможе Smart в створенні новинок

АвтоВАЗ в Wikipedia

«Ніссан» може купити акції «АвтоВАЗу

Nissan Motor Co., Ltd. в Wikipedia

Японський автоконцерн Nissan ухвалив рішення придбати близько 10% акцій АвтоВАЗу. З огляду на, що Renault вже володіє 25% акцій тольяттінського автозаводу, альянс Renault-Nissan стане володарем пакету, що перевищує третину акцій. Загальні вкладення альянсу Renault-Nissan в Волзький автозавод наближаються до 1,5 млрд доларів.

привела ієна

На думку аналітиків, така розстановка сил дозволить франко-японського альянсу досить ефективно впливати на комерційну діяльність АвтоВАЗу напередодні спільного масового випуску малолітражного автомобіля.

Захід японців на ринок російського автопрому пов’язаний насамперед зі зростанням курсу ієни по відношенню до долара. У той час як витрати Nissan обчислюються в японській валюті, виручка доводиться здебільшого на долари, і, таким чином, виникає істотний дисбаланс. В результаті Nissan був змушений приступити до заморожування своїх планів з розвитку потужностей на батьківщині і перенести частину виробництва до країн доларової зони.

За інформацією, розміщеною на офіційному сайті японського автовиробника, про скорочення обсягів або закриття виробництв в Японії не йдеться, питання стоїть лише про припинення подальшого розвитку на батьківщині Nissan. Найбільші виробничі потужності японського концерну сьогодні знаходяться в Мексиці: до 2012 року обсяг виробництва там має подвоїтися і вирости до 700 тис. автомобілів в рік. Тепер топ-менеджери Nissan вирішили розвивати свої потужності і на АвтоВАЗі.

Ціна угоди

Близько місяця тому в офіційній заяві глава альянсу Renault-Nissan Карлос Гон повідомив, що компанія розглядає можливість довести свій пакет на АвтоВАЗі до контрольного. І вже на минулому тижні гендиректор «Ростехнологій» пан Чемезов підтвердив інформацію про те, що два мажоритарних акціонера АвтоВАЗу — «Ростехнології» (володіють 18,8% капіталу компанії) і «Трійка Діалог» (24,8%) — готові продати Nissan 4 і 6% акцій АвтоВАЗу відповідно. Причому угода може відбутися вже в першому-другому кварталі 2011 року відразу після того, як АвтоВАЗ проведе додаткову емісію (вона проходить зараз, і в її рамках завод отримує гроші на покупку нового обладнання).

У результаті додаткової емісії «Ростехнології» наростять свою частку в АвтоВАЗі до 29%, а «Трійка Діалог» скоротить свій пакет до 20%. З цих пакетів «Ростехнології» продадуть 4%, зберігши блокпакет, а «Трійка Діалог» — 6%, знизивши частку до 14%.

«Ростехнології» і «Трійка Діалог» оцінюють передпродажний пакет в 290 млн доларів. На думку експертів, ціна сильно завищена, але це не перший приклад того, як «Ростехнології» продають акції російських автозаводів з серйозною премією до ринку. Наприклад, держкорпорація, що володіє 38% акцій КамАЗа, продала в 2008 році 10% його акцій німецькому Daimler за 250 млн доларів, тобто з триразовою премією до ринкових котирувань, які тоді впали через кризу. У лютому 2010 року Daimler купив ще 1% акцій КамАЗа за 24,6 млн доларів, з 33-процентною премією до ринку. Зрозуміло, що ціна в таких випадках — предмет швидше політичних домовленостей.

Однак, якщо підрахувати всі вкладення Renault в АвтоВАЗ, починаючи з блокпакета за 1 млрд доларів, варто згадати і про додаткову емісію, яку концерн оплачує обладнанням і зараз вже сплатив близько 140 млн доларів (всього до 2012 року концерн обіцяв надати заводу обладнання на 240 млн євро). Якщо Nissan навесні заплатить за 10% акцій заводу ще 290 млн доларів, як це пропонують «Ростехнології», загальні вкладення альянсу в завод наблизяться до 1,5 млрд доларів. І це при тому, що в власний завод «Автофрамос» в Москві Renault вклав «всього» 400 млн євро.

пропозиція прийнята

Незважаючи на те що представники «Трійки Діалог» висловлюють думку про ймовірність скасування угоди, є ряд факторів, які говорять про зворотне. Коли глава альянсу Renault-Nissan Карлос Гон повідомив в жовтні на зустрічі з прем’єр-міністром Путіним про намір використовувати платформу Kalina для випуску малобюджетних автомобілів, прем’єр запропонував альянсу купити 51% акцій АвтоВАЗу. Карлос Гон назвав тоді пропозицію цікавою.

Тепер, якщо угода відбудеться, альянс зробить перший крок до отримання контрольного пакету АвтоВАЗу: до складу акціонерів автозаводу увійде другий іноземний учасник (Nissan), а загальна частка альянсу в заводі виросте до 35%. Довести цю частку до контрольної планується протягом року-півтора.

На думку аналітиків, така розстановка сил дозволить франко-японського альянсу досить ефективно впливати на комерційну діяльність АвтоВАЗу напередодні спільного масового випуску малолітражного автомобіля під брендом Renault-Nissan на базі платформи Lada Kalina, яка буде називатися Lada Granta.

Конкурувати з Logan ультрабюджетного Lada Granta НЕ буде. У лінійці Renault-Nissan машини на базі Kalina займуть нішу нижче Logan, вони будуть коштувати дешевше 10 тис. доларів (Granta — 200-250 тис. рублів). Продаватися автомобілі будуть в першу чергу в країнах СНД, але можливий експорт і на інші ринки, що розвиваються.

LADA — в пошуках нового імені

Ifc і альянс renault-nissan сприяють розвитку російських постачальників автокомпонентів і зростання

З 15 по 29 квітня 2019 року LADA пропонує всім відвідувачам свого сайту і передплатникам соціальних мереж взяти участь в створенні нових імен для своїх майбутніх автомобілів. Перейшовши за посиланням, будь-який бажаючий зможе запропонувати свої варіанти назв для автомобілів LADA різних сімейств, а також поділитися тим, які асоціації вони викликають. В якості ілюстрацій виступають сучасні моделі LADA, що допомагає формуванню асоціацій, але не обмежує у виборі назв.

Участь людей в створенні імен для новинок LADA — частина історії Марки. Назва сучасного бестселера LADA, автомобіля Granta, було вибрано з 60 тисяч варіантів, запропонованих російськими автолюбителями. Публічні опитування, проведені Брендом, стосуються не тільки назв, а й зовнішнього вигляду автомобілів. Перед випуском автомобілів лінійки Cross, LADA провела інтернет-опитування, яке показало, що потенційні покупці позитивно ставляться до машин з кольоровим оформленням салону. Тільки в перший день цього опитування надійшло понад 14 тисяч відповідей!

Директор по маркетингу ПАТ » АВТОВАЗ » Фаб’єн Гульмі зазначив: » Залучення широкого кола учасників до процесу створення імен для майбутніх LADA дозволить перевірити ті ідеї, що у нас вже є, згенерувати нові думки, і, звичайно, ще більше зблизити російських автолюбителів і марку LADA ».

LADA: підсумки продажів в I півріччі 2021 року

АВТОВАЗ відкрив найбільший регіональний склад запчастин LADA

LADA Vesta і LADA Largus завоювали звання «АВТОМОБІЛЬ РОКУ В РОСІЇ»

LADA продовжує збільшувати продажі в Росії

LADA: випущено 10 000 бітоплівних автомобілів на CNG

Старт продажів автомобілів LADA Granta з новою мультимедійною системою EnjoY Pro

Лідери російського ринку автострахування спільно з Автовазом запустили масові програми доступного «розумного» КАСКО

Старт продажів LADA Granta c системою LADA Connect

Новий двигун для бестселера LADA

LADA збільшила продажі в квітні 2021 року

Збірка LADA Niva Travel буде перенесена на основну виробничу площадку автоваза

LADA Sport ROSNEFT: в новий сезон в оновленому форматі

LADA — лауреат Гран-Прі «За кермом»

АВТОВАЗ номінував нового дистриб’ютора в Казахстані

Розширені умови програми державної підтримки при покупці LADA

Posted on