Індженьюіті »під час десятого польоту поставив новий висотний рекорд Хабр

«Індженьюіті» під час десятого польоту поставив новий висотний рекорд

Індженьюіті »під час десятого польоту поставив новий висотний рекорд Хабр

Фото з навігаційної камери «Індженьюіті» під час десятого польоту. Джерело фото: НАСА.

НАСА повідомило, що 24 липня 2021 року марсіанський вертоліт успішно виконав десятий політ. Апарат відірвався від поверхні на 165 секунд і перебазувався на сьоме посадочне місце (посадка на Airfield G, зліт c Airfield F) на заході на відстані близько 95 метрів від місця старту. Під час десятого польоту «Індженьюіті» поставив новий висотний рекорд — 12 метрів. У попередніх польотах він піднімався максимум на 10 метрів.

«Індженьюіті на висоті 12 метрів від поверхні Марса. Джерело фото: НАСА.

Цей розвідувальний політ був розбитий на 10 етапів. У кожному з яких вертоліт зависав, повертався навколо осі, робив кольорові фотографії і міняв напрямок руху. В результаті вертоліт пролетів близько 233 метрів. Мета польоту — вивчення з повітря скелястих утворень, що отримали назву «Підняті гребені».

Траєкторія десятого польоту «Індженьюіті».

На даний момент «Індженьюіті» пробув в робочому режимі на Марсі в три рази довше розрахункового часу — 152 сола (марсіанських діб) на Марсі, 87 солов на поверхні планети автономно. Вертоліт був спроектований на 30 діб роботи в умовах Марса після висадки з марсохода. Зараз НАСА продовжило його роботу до кінця серпня в режимі зонда-розвідника. «Індженьюіті» пролетів в загальному 1838 метрів над поверхнею Марса і провів в режимі польоту в атмосфері планети 1007,9 секунд (майже 17 хвилин).

Кольорові фотографії з вертольота під час дев’ятого польоту зони місцевості «Підняті гребені» зацікавили вчених НАСА. Вони збираються направити туди марсохід для досліджень. Переглядаючи зображення цього місця з орбітальних апаратів, вчені задалися питанням, чи могла вода протікати через ці тріщини в якийсь момент, розчиняючи мінерали, які могли б допомогти прогодувати стародавні мікробні колонії. Це зробило б їх ідеальним місцем для пошуку слідів давньої життя. Тепер у вчених є більш чіткі і докладні знімки як самих кам’яних утворень, так і безпечного способу проїзду до них марсохода.

В даний час марсохід «Персеверанс» виконує свою основну наукову місію і знаходиться на відстані декількох сот метрів від вертольота «Індженьюіті».

19 квітня «Індженьюіті» здійснив перший автономний політ, а марсохід зробив і надіслав на Землю його відеозапис.

28 травня НАСА виклало у відкритий доступ більше 1000 фотографій з бортових камер вертольота.

Як олімпійці розпоряджаються подарованими машинами: один BMW виставлений на продаж, на іншому порушили ПДР

У суботу, 11 вересня, заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв вручив російським чемпіонам і призерам Олімпійських ігор — 2020 ключі від новеньких автомобілів BMW. Покинувши площа у Кремля, ці машини роз’їхалися по містах і стоянках щасливих власників.

Втім, одну машину вже виставили на продаж. Власнику другий, можливо, доведеться розбиратися з великим штрафом. А третій подарував свій автомобіль батькові.

Нагорний порушив ПДР

Перший невеликий скандальчик, пов’язаний з подарунком за успіхи в Токіо, спровокував герой Олімпіади-2020, олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Микита Нагорний, який залишив новий BMW на газоні. За це в Москві автомобілістів карають штрафом у п’ять тисяч рублів. Однак автомобіль ще не поставлено новим власником на облік в ГИБДД, а це означає, що він належить «Фонду підтримки олімпійців Росії». Тобто машина належить юридичній особі, і з нього може бути стягнута куди більш серйозна сума — до 300 тис. рублів.

«Я не думав, що це газон — якийсь бугор, просто земля. Я приїхав на радіо на прямий ефір, перекрив іншу машину, мені подзвонили, попросили перепарковаться. Часу вже не було — вихід у прямий ефір був. Поруч ніде вільних місць не виявилося. Поставив так на 20 хвилин. Вибачте, будь ласка, що так вийшло «, — наводить слова Нагірного« Газета.ру ».

На продаж за п’ять мільйонів

Як мінімум один з автомобілів хтось із спортсменів уже виставив на продаж. Власник BMW X3 невідомий, але, судячи з моделі машини, її отримав у подарунок один з срібних призерів Ігор. Ціна олімпійського автомобіля на сайті оголошень — 5 100 000 рублів.

Ким би не був цей спортсмен, засуджувати його не варто — він має право розпоряджатися подарунком як йому завгодно. Зрештою, треба розуміти, що сам зміст і обслуговування такої машини — дороге задоволення. А у атлета вже цілком може бути свій улюблений автомобіль.

Фото: РИА Новости

«І без мене буде кому на ній кататися»

Олімпійська чемпіонка в стрибках у висоту Марія Ласіцкене поки не встигла отримати свій автомобіль, так як вона не змогла потрапити на зустріч з президентом Росії і вручення автомобілів через те, що брала участь в змаганнях і не могла залишитися на карантині.

Втім, чемпіонка розповіла, що їздити на новому BMW сама вона не збирається: «Права є у тата і чоловіка, так що і без мене буде кому на ній кататися», — наводить її слова ТАСС.

Подарунок для батька

Олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби Муса Євлоєв розповів, що свій автомобіль він подарує батькові. «Президентський автомобіль має особливу цінність для мене як для спортсмена. Тому хочу, щоб на ньому їздив батько », — написав Євлоєв в своєму« інстаграме ».

Posted on