Інженер розповів, що intel продавала конкурентам apple технології, реалізовані в першому macbook

Інженер розповів, що Intel продавала конкурентам Apple технології, реалізовані в першому MacBook Air

Інженер розповів, що intel продавала конкурентам apple технології, реалізовані в першому macbook

Перша модель MacBook Air 13,3 «(A1237, початок 2008 року) оснащувалася процесорами Intel Core 2 Duo L7500 / L7700.

Колишній інженер Intel Чжен Лі (Zheng Li), який брав участь в розробці процесора для першого MacBook Air, розповів в інтерв’ю Loup TV про те, як створювався перший чіп для Apple. Також Лі розкрив інформацію про те, що Intel продавала конкурентам свого партнера (Dell і HP) технології, реалізовані в цьому чіпі.

Чи був членом окремої команди інженерів Intel, яка працювала безпосередньо з фахівцями Apple над створенням процесора для першого тонкого ноутбука Apple — MacBook Air. Фахівці Intel два роки створювали процесор по специфікаціям Apple, причому ніхто з них не знав, де він планувався використовуватися. Єдине що вони знали, що це процесор для дуже тонкого пристрою, причому він повинен мати високу продуктивність.

У команди був доступ до закритих ресурсів і дизайнерським рішенням Apple. Інженери Intel в процесі поточної роботи не могли ділитися своїми напрацюваннями та поширювати певну інформацію про новому чіпі, навіть всередині компанії.

Однак, Apple не змогла домогтися від Intel блокування поширення цієї технології іншим виробникам ультратонких ноутбуків — Dell і HP. Intel через деякий час після отримання перших прототипів чіпа для MacBook Air почала пропонувати аналогічну технологію іншим виробникам.

Apple отримала в ході цієї співпраці з Intel, крім випуску нового революційного ультрабука, півроку-рік фори над своїми конкурентами, поки ті також не почали продавати подібні комп’ютерні рішення. Причому над розробками мобільних процесорів для Dell або HP працювали інженери, які складалися в команді зі створення процесора для MacBook Air. У них не було цифрових записів і доступу до тих розробок для Apple, але багато робочі моменти відклалися в їх пам’яті.

Чи пояснив, що ця ситуація стала першим дзвіночком для Apple, компанія почала замислюватися про створення власного процесора. Чи додав, що тепер конкурентам Apple буде складно швидко і якісно реалізувати технологію, аналогічну чіпам M1, так як немає проміжних ланок, за допомогою якого можна це повторити. Він підсумував, що новий MacBook Air з M1 — це тільки початок нової ери потужних і автономних ПК, які будуть через кілька років випускати і інші виробники.

22 червня 2020 року на 31-й конференції для розробників WWDC 2020 Тім Кук оголосив про історичну подію — Apple буде використовувати в Mac процесори ARM. Це третя зміна архітектури в історії компанії.

В кінці червня цього року колишній інженер Intel Франсуа Пьедноель (François Piednoël) розповів, що однією з головних причин переходу Apple на ARM стали великі проблеми з якістю процесорів на мікроархітектурі Skylake.

10 листопада 2020 року Apple представила MacBook Air, MacBook Pro 13 і Mac mini на нових ARM-процесорах M1.

Сід Мейер «Життя в світі комп’ютерних ігор»: як створювалася культова стратегія «Civilization»

Коли вашу гру продали тиражем в 51 млн копій, а користувачі зіграли в неї понад мільярд годин, то, напевно, можна сказати, що ви щось та тямите в розробці комп’ютерних ігор. Втім, Сід Мейер, судячи з його книги, весь час ставив під сумнів власний «чарівний рецепт» створення культової гри. Почнемо з того, що для того, щоб забабахати безпосередньо «Sid Meier s Civilization», яка принесла розробнику всесвітню славу, йому знадобилося створити купу щодо успішних, але при цьому знакових ігор типу «Pirates!»І« Railroad Tycoon », зовсім провальних проектів типу« Covert Action », а деякі, як« DinoAge », і зовсім довелося залишити на рівні прототипів — настільки вони не виправдали очікувань Мейера.

При це біографія геймдизайнера написана з трепетом і теплотою, особливо по відношенню до тепер вже винтажной епохи перших «Atari» і аркадних ігор в Лас-Вегасі. Власне, після однієї з поїздок в Вегас і була заснована на пару з другом Біллом Стилі компанія «MicroProse», яку друзі спочатку хотіли назвати «Smuggers» ( «задавакою»). Білл був пілотом, тому першими іграми нової компанії стали авіасимулятори, які принесли компанії перші гроші, а незабаром допомогли купити навіть власний літак з емблемою ВПС США. Пізніше, правда, вийшло так, що компанію перекупили інші люди, а Мейер заснував «Faraxis Inc.», Де трудиться досі, незважаючи на те, що йому вже 67 років.

У книзі Мейер детально розписує процес створення кожної своєї гри, при цьому не соромиться згадати про солідні запозиченнях з чужих робіт. Так, наприклад, на Civilization вплинула вийшла раніше гра SimCity — містобудівна симулятор, розроблений Уіллом Райтом. Мейер докрутили ідею до рівня країн, націй і навіть цивілізацій, заклавши основу потужної ігрової франшизи, яка вплинула не тільки на жанр стратегій, але й ігрову індустрію в цілому. При цьому книга Мейєра, думається, «зайде» не тільки фанатам його ігор, але і всім, хто цікавиться створенням вигаданого наративу — письменникам, режисерам і сценаристам. Тим більше, що Сід Мейер щедро ділиться в ній порадами, як краще подати той чи інший сюжет публіці.

Posted on