Як буде розвиватися вантажний автотранспорт; російська газета

Як буде розвиватися вантажний автотранспорт

Тому пропоную подивитися, як розвивається ринок комерційного транспорту в цілому, які тенденції і показники можна зазначити.

Сьогодні одне з найважливіших напрямків в розвитку транспорту — електрифікація.

Світовий досвід автопрому показує тенденцію до поступової відмови від двигунів внутрішнього згоряння. Можна сказати, що електротранспорт став остаточно придатний для повсякденної експлуатації і може виступати чудовою альтернативою в міському громадському транспорті. Через два десятка років європейські виробники комерційної автотехніки планують перейти до виробництва виключно автомобілів з нульовим викидом. Це має на увазі повну відмову від застосування двигунів внутрішнього згоряння, тобто остаточний перехід до зазначеного терміну на електричний привід.

Другий тренд, який зараз активно розвивається, — цифровизация. Ми бачимо великий інтерес бізнесу до цифрових рішень, які поліпшать або прискорять їх процеси, — від електронного документообігу до телематичних сервісів. Пов’язана з пандемією специфіка 2020 року став додатковим стимулом для розвитку Діджитал-напрямки і більш активного використання мережевих технологій.

І третій тренд, який ми зараз спостерігаємо, — безпілотне рух.

Зараз активно тестуються повністю автономні вантажівки на закритих територіях. Відпрацьовується повністю автономне рух вантажного автомобіля в транспортних терміналах, наприклад в Німеччині. Відпрацювання цих технологій дозволить в недалекому майбутньому домогтися істотного прогресу в інтермодальних перевезеннях, а крім того, створити серйозний заділ для повністю автономного вантажного транспорту з п’ятим рівнем автономності.

Над тією ж метою, але в інших умовах, працює проект в одному з портових терміналів Гамбурга — там фокус на надточному позиціонуванні вантажівки для оптимальної стиковки з контейнерної завантаженням. Результати проекту будуть представлені цієї осені на Всесвітньому логістичному конгресі.

Треба відзначити, що ФРН недавно зробила важливий крок на шляху до впровадження автономного водіння в країні і створення основи для міжнародних стандартів. Ухвалений нещодавно закон про автономний водінні створює нормативну рамку для випробування безпілотних машин в реальному транспортному потоці на автомагістралях країни, не обмежуючись спеціальними тестовими зонами. Впровадження механізму віддалених технічних диспетчерів дозволить незабаром прибрати водіїв з-за керма тестованих безпілотних машин при збереженні достатнього рівня безпеки на дорогах. Також до кінця року будуть оформлені детальні технічні вимоги до безпілотним автомобілям. Ми вважаємо, що впровадження схожого регулювання у нас допомогло б розвитку таких технологій і в Росії.

Apple може випустити власний електромобіль до 2024 року

Як буде розвиватися вантажний автотранспорт; російська газета

Moscow-Live / Крилов Антон

Компанія Apple може випустити власний легковий електромобіль до 2024 року. Як повідомляє Reuters з посиланням на джерела, машина отримає систему автопілота і «проривних технологію для батарей».

Чутки про те, що Apple розробляє власний електромобіль, з’явилися ще кілька років тому, а потім повідомлялося, що компанія відмовилася від цього проекту і зосередилася на розробці автомобільного софта, яким змогли б користуватися автовиробники. Тепер Apple, по всій видимості, повернулася до ідеї створення власного електромобіля. Однак деталі оновленого проекту поки невідомі, як і точні терміни його реалізації: компанія розраховує запустити виробництво електрокара до 2024 року, але не виключено що це станеться пізніше у зв’язку з пандемією коронавируса. Можливо також, що компанія знову звузить проект до розробки програмного забезпечення для автономного водіння, пише The Verge.

У повідомленні також наголошується, що Apple використовує в проекті розробки сторонніх компаній, включаючи лідари, що дозволяють безпілотним машинам «бачити» навколишні об’єкти. Що ж стосується батарей, то, за чутками, Apple має намір використовувати технологію «одного осередку», яка забезпечує збільшену ємність батареї при тому ж загальному розмірі в порівнянні з батареями, що складаються з безлічі осередків. Потенційно така технологія може забезпечити збільшений запас ходу при менших витратах на виробництво.

В Apple відмовилися коментувати нові чутки про проект.

Нагадаємо, над власним електрокаром кілька років працювала компанія Dyson. В результаті інженери створили прототип електричного кросовера, але проект закрили в зв’язку з нерентабельністю.

Posted on