Комплексу підклали свиню — Коммерсант Конфіденційність

Поданий черговий позов про банкрутство ТОВ «Рамфуд-Поволжье»

У Арбітражний суд Саратовської області надійшла позовна заява про повторне банкрутство найбільшого в регіоні свинокомплексу ТОВ «Рамфуд-Поволжье». Позивачем виступило тільки у вересні вийшло зі складу засновників компанії ТОВ «Зоря», якому, як зазначено в позовній заяві, розташований в Калінінському Саратовської області свінокоплекс заборгував понад 400 млн руб. Це вже друга процедура банкрутства відносно свинокомплексу, перша завершилася зміною власника і запуском дорогої другої черги підприємства. Джерела «Комерсант» вважають, що і в цей раз комплексу не грозить припинення роботи.

Калінінське ТОВ «Зоря» подало заяву про банкрутство свинокомплексу ТОВ «Рамфуд-Поволжье». Позов поки не прийнятий до розгляду. Як зазначено в картотеці арбітражних справ, приводом для позову став борг свинокомплексу перед «Зорею» в 403,18 млн руб. За даними kartoteka.ru, ТОВ «Зоря» було засновником ТОВ «Рамфуд-Поволжье» до вересня цього року, отримавши частку в компанії в ході попереднього банкрутства свинокомплексу в травні цього року.

ТОВ «Рамфуд-Поволжье» — найбільший свинокомплекс в Саратовській області. Його будівництво в Калінінському районі регіону почалося в 2012 році, в кінці 2013 року була запущена перша черга інвестпроекту, в квітні 2014 року почав працювати власний комбікормовий завод. У жовтні 2016 року була запущена друга черга свинокомплексу, яка дозволяє підприємству вийти на загальну потужність комплексу в 150 тис. голів. З 20 вересня цього року засновниками ТОВ є ТОВ «Агро Трейд Сервіс» (АТС) (95%) і ТОВ «РАМ холдинг» (5%). Чистий прибуток за 2016 рік склав 311,4 млн руб. проти 27,9 млн руб. в 2015 році. Виручка «Рамфуд-Поволжье» за 2016 рік склав 950,6 млн руб.

Новий власник свинокомплексу ТОВ «Агро Трейд Сервіс» займається оптовою торгівлею зерном і зареєстрований за тією ж адресою в Калінінському, що і ТОВ «Рамфуд-Поволжье», і колишній засновник компанії, а нині заявник про банкрутство ТОВ «Зоря». ТОВ «АТС» належить Галині Надюк, яка, в свою чергу, неодноразово виступала представником ТОВ «Рамфуд-Поволжя» в арбітражних судах.

ТОВ «Зоря» стало власником «Рамфуд-Поволжя» в результаті попереднього банкротних процесу щодо свинокомплексу, ініційованого Ощадбанком через борги більше 1,2 млрд руб. «Зорею» через ТОВ «Схід» володіє Олександр Суворов (1%) і кіпрський офшор «Компанія ЛІЕТ Інвестментс Лімітед» (99%), управляє «Сходом» КК ТОВ «Інвест-трейд». Саме остання виступила інвестором при будівництві другої черги свинокомплексу, вклавши в нього близько 1,4 млрд руб.

Цікаво, що інвестпроект був реалізований в ході попереднього банкрутства «Рамфуд-Поволжье», яке завершилося продажем частки ГК «Рамфуд» в ході конкурсного виробництва. У серпні 2015 ПАТ «Сбербанк» звернулося до арбітражу з позовом про банкрутство ТОВ, яке заборгувало йому 1,2 млрд руб. У грудні 2015 року в процес включився Промсвязьбанк, який викупив 80% боргів «Рамфуд-Поволжье» перед банками. У червні 2016 року у підприємстві було введено конкурсне виробництво. Щоб не допустити розпродажу активів, свинокомплекс передали в оренду ТОВ «Зоря» за 8 млн руб. у місяць. У цей час йшла процедура банкрутства власника 95 # 8209; процентної частки в «Рамфуд-Поволжье» ТОВ «Рамфуд». У лютому 2017 року, після того, як активи ТОВ «Рамфуд» були виставлені на продаж, ТОВ «Зоря» виявилася єдиним покупцем частки в Калінінському свинокомплексі.

При цьому в процесі банкрутства «Зоря» подала до «Рамфуд-Поволжье» вісім позовів, п’ять з яких на загальну суму 406,1 млн руб. вже задоволені. Ще три на 86 млн руб. знаходяться на розгляді, причому останній з них на 4,3 млн руб. був поданий в кінці серпня цього року. У свою чергу, «Зоря» в липні програла свинокомплексу два позови про неоплачених поставках на загальну суму 114,1 млн руб. Ще три позови на 309,7 млн ​​руб. знаходяться на розгляді.

Джерело «Комерсант», близьке до підприємства, вважає, що позовна заява навряд чи стане підставою для припинення діяльності свинокомплексу. «Фінансовий стан підприємства стабільно, компанія працює прибутково, а сума боргу, який пред’являють свинокомплексу, незважаючи на розмір, не виглядає критичною. В ході попереднього банкрутства компанія не тільки не закрилася, а й успішно запустила нове виробництво. З огляду на, що всі учасники конфлікту так чи інакше пов’язані між собою, ситуація більше схожа на перерозподіл фінансових потоків », # 8201; — зазначає співрозмовник» Комерсант «.

У ТОВ «Рамфуд-Поволжье» «Комерсант» не вдалося застати юристів або керівництво компанії, які могли б оцінити причини і перспективи чергового банкротних справи. У ГК «Рамфуд» не встигли відповісти на запит «Комерсант». У міністерстві сільського господарства Саратовської області «Комерсант» сказали, що спостерігають за становищем на підприємстві, але від коментарів утрималися.

Posted on