Куо apple car на ранній стадії розробки. не чекайте запуск до 2025 року

Куо: Apple Car на ранній стадії розробки. Не чекайте запуск до 2025 року

Георгій Лямін | 28 Грудня, 2020 року — 10:23

Куо apple car на ранній стадії розробки. не чекайте запуск до 2025 року

Раніше Reuters повідомило, що Apple націлена на запуск електромобіля з технологією акумулятором наступного покоління в 2024 року. Аналітик Мінг-Чі Куо вважає, це відбудеться не раніше 2025-2027 років.

У своєму новому звіті Куо стверджує, що Apple Car не доопрацьований. Аналітик не здивується якщо на такій стадії розробки терміни запуску автомобіля перенесуться на 2028 або навіть пізніше.

Куо зазначив, що ринок надмірно оптимістичний щодо графіка випуску Apple Car, і порадив інвесторам утриматися від покупки акцій компанії. Він не вважає, що у купертіновцев немає шансу на успіх. За його словами, є невизначеність щодо конкурентоспроможності Apple на ринку електромобілів з системою безпілотного водіння через відставання в області штучного інтелекту.

«Ринок покладає великі надії на Apple Car. Проте нагадую інвесторам, що, хоча у Apple є безліч конкурентних переваг, вона не завжди досягає успіху в новому бізнесі. Наприклад, компанії не вдалося вийти на ринок розумних колонок. Попит на HomePod і HomePod mini виявився нижче очікуваного, а розробка нових моделей смарт-колонок була припинена. Конкуренція на ринку електромобілів з системою безпілотного керування більш жорстка, ніж в сфері розумних динаміків, тому робити висновки про успіх Apple Car ризиковано.

Apple Car в майбутньому необхідні успішні розробки в області штучного інтелекту і великих даних, а не в сфері обладнання. Одна з основних проблем полягає в тому, що після запуску автомобіля компанія зіткнеться з конкуренцією з боку автовиробників, які за цей час вже встигли накопичити масив даних для навчання ІІ, як мінімум, за п’ять років », — Мінг Чи Куо.

Партнерство між Apple і Hyundai все ще можливо

В цьому році в багатьох витоках інформації і чутках йдеться про те, що компанія Apple планує випустити Apple Car. Все почалося в кінці минулого року, коли агентство Reuters повідомило про те, що Apple планує випустити свій перший безпілотний електромобіль в 2024 році. У той час в звіті стверджувалося, що на даний момент Apple займається розробкою технологій для Apple Car, включаючи акумулятор і програмне забезпечення для автономного водіння. Однак було незрозуміло, як Apple буде виробляти автомобіль. Передбачалося, що компанія могла б спробувати створити свої власні виробничі лінії. Але це був би більш трудомісткий шлях, замість того, щоб стати партнером відомого автовиробника.

У повідомленнях в наступні тижні говорилося, що компанія Hyundai є ймовірним партнером проекту. Спочатку Hyundai підтвердила інформацію про те, що ведуться переговори, але пізніше спростувала будь-які зв’язки з Apple.

Потім з’явилися чутки, що південнокорейська автомобілебудівна компанія Kia, що входить до групи компаній Hyundai Motor Group буде виробляти Apple Car на заводі в США. Також повідомлялося, що компанія Apple зробила значні інвестиції, щоб Kia могла розробити виробничу лінію, присвячену Apple Car.

Після всіх чуток, повідомлялося, що Apple відмовилася від угоди Hyundai-Kia, паралельно інші можливості для виробництва автомобіля. Але тепер же з’явилася нова інформація про те, що партнерство з Hyundai все ще можливо.

Зокрема, в звіті Південної Кореї кажуть, що Kia може підписати угоду з Apple. За даними агентства Reuters, акції Kia виросли на 8,1%. При цьому, попередні чутки щодо Apple Car також сприяли зростанню акцій Hyundai і Kia.

Так, за даними південнокорейського новинного сайту Chosun Biz, Apple і Kia вже підписали меморандум про взаєморозуміння в минулому році. Передбачається, що компанії домовилися працювати разом в восьми секторах, включаючи електромобілі. У повідомленні говориться, що переговори по електромобілям повністю не скасовані.

На сайті Chosun Biz наводяться слова джерела інформації знайомого з планами Apple і Hyundai:

«Навіть якщо переговори по електромобілям зазнають невдачі, є багато питань, які можна обговорити в інших областях. Тому ми як і раніше з оптимізмом дивимося на можливість партнерства між двома сторонами «.

У попередніх повідомленнях говорилося, що першим автомобілем Apple буде безпілотний автомобіль, орієнтований в першу чергу на службу доставки або таксі. З іншого боку поки нічого з наданої інформації офіційно не було підтверджено. Адже всім напевно відомо, що зазвичай компанія Apple тримає в секреті продукти, які вона розробляє.

Apple просунулася в створенні автомобіля. Випуск очікується в 2024 році

Apple планує створити власний безпілотний електромобіль. Очікується, що він буде презентовано в 2024 році, хоча через пандемію дата випуску може відсунутися до 2025 року. Про це повідомив Reuters з посиланням на неназвані джерела.

За інформацією видання, зараз компанія розробляє революційну технологію акумуляторів, яка може знизити вартість електродвигуна і збільшити дальність поїздки без підзарядки. Apple відмовилася дати коментарі Reuters.

Акції компанії виросли за підсумками торгів 21 грудня на 1,24% — до $ 128,23 за папір — і продовжили рухатися вгору на Постмаркет, додавши ще 1,89%.

Раніше ЗМІ неодноразово писали, що Apple запустив проект по створенню електромобіля з нуля в 2014 році, давши йому назву Project Titan. Однак офіційного підтвердження від компанії не було. На даний момент відомо, що в 2018 році над проектом працювало 5 тис. співробітників.

У травні 2018 року Apple підписала партнерський контракт з Volkswagen на створення безпілотного мікроавтобуса для персоналу, повідомляла The New York Times, а в серпні 2018 го англійська The Week згадувала, що у Apple вже є на дорогах 66 повністю працездатних зареєстрованих безпілотних автомобілів.

За відомостями Reuters, в останні два роки проектом керує Дуг Філд, який раніше працював в Apple. Після свого відходу він працював в Tesla і тепер повернувся в «яблучну компанію».

Зараз Apple має намір створити електромобіль не тільки для персоналу, але і для споживачів, пише Reuters. Поки невідомо, хто стане збирати автомобілі під брендом Apple, але очікується, що у компанії буде партнер. Передбачається, що Apple може сконцентруватися тільки на системі автономного водіння, а виробництво самого автомобіля віддадуть автомобільної компанії.

Джерела Reuters повідомили, що Apple також шукає партнерів для виробництва елементів зовнішньої системи, зокрема лідарних датчиків, які допомагають безпілотним автомобілям отримувати тривимірне зображення дороги. Однак деякі з датчиків може зробити сама компанія — лідарного датчиками оснащені останні моделі iPhone 12 Pro і iPad Pro.

Більше новин про інвестиції ви знайдете в нашому телеграм-каналі «Сам ти інвестор!»

Posted on