Lada іжевськ готується до запуску в серію універсалів vesta — читай на автотопік

Lada Іжевськ готується до запуску в серію універсалів Vesta

Найбільший російський виробник легкових автомобілів, компанія «АВТОВАЗ» днями представила серійні версії універсалів Lada Vesta SW і Vesta SW Cross. Імовірно на даний момент на заводі в Іжевську вже зібрана невелика партія новинок з фінальним дизайном і доробками, про це повідомляє паблік RCI News в соцмережі «ВКонтакте».

Фото кількох універсалів Lada Vesta опублікував один з користувачів соцмережі

Відзначимо, частина габаритів у стандартного універсала такі ж, як і у седана: довжина становить 4 410 мм, ширина — 1 764 мм, розмір колісної бази — 2 635 мм. Змінилася висота: разом з рейлінгами вона рівна 1 512 мм, а кліренс — 178 мм. Крос-версія в довжину витягнулася на 4 424 мм, в ширину — 1 785 мм, у висоту — 1 535 мм, її дорожній просвіт становить 203 мм.

Крім габаритів, Lada Vesta SW Cross відрізняється від звичайної «пятідверки» наявністю незабарвленого пластикового обважування по периметру кузова і здвоєних патрубків вихлопної системи.

Імовірно гамма моторів і трансмісій новинок буде такий же як і у седана: в неї увійдуть бензинові двигуни об’ємом 1,6 і 1,8 літра, що видають 106 і 122 л. з. потужності відповідно. У комплекті йдуть п’ятиступінчаста механічна коробка передач і «робот» АМТ. Згідно з попередніми даними, виведення на ринок повнопривідних версій чекати не варто.

У продаж в РФ універсал Lada Vesta обіцяє вступити в другій половині 2017 року, поки що АВТОВАЗ не розкриває ціни. Седан моделі зараз можна купити за 545 900-735 900 рублів, з додатковою вигодою покупка обійдеться в 525 900-715 900 рублів.

Раніше портал «Колеса.ру »повідомляв про те, що в Іжевську випустили 100 000-ий седан Lada Vesta. Ювілейним став автомобіль в комплектації Luxe, в кузові білого кольору, який оснащений чотирма подушками безпеки, клімат-контролем, обігрівом лобового скла, а також датчиками дощу і світла.

«АвтоВАЗ» розпочав виробництво товарних екземплярів універсалів Lada Vesta

11 вересня на заводі «Lada Іжевськ», що входить до складу групи «АвтоВАЗ», почалося виробництво товарних екземплярів універсалів Lada Vesta SW і Vesta SW Cross.

До старту серійного випуску в Іжевську в рамках налагодження виробництва зібрали понад 100 примірників універсалів — їх використовували для лабораторних і дорожніх умовах, краш-тестів, випробувань на надійність з повним навантаженням по спеціальній брукової дорозі, грунтовим і гравійним трасах. Новинки пройшли цикли кліматичних досліджень в термокамері при температурі від мінус 40 до плюс 55 градусів.

Для запуску виробництва Lada Vesta SW і Vesta SW Cross в Іжевську освоїли штампування 79 нових і модифікованих кузовних деталей, провели модернізацію цехів зварювання, фарбування і складання — тільки на конвеєрі з’явилося 38 нових технологічних операцій. Перший передсерійний автомобіль Lada Vesta SW відправився в навчальний клас, де проходить підготовку персонал автозаводу.

Сьогодні ж один з регіональних автосайтів з посиланням на власні джерела в збутової мережі «АвтоВАЗу» опублікував інформацію про те, що звичайний універсал Lada Vesta буде пропонуватися за ціною від 620 000 рублів, а кросовий — від 640 000 рублей. До вечора 11 вересня «АвтоВАЗ» випустив офіційне спростування цієї інформації. Як зазначає прес-центр автогіганта, прайс-лист на новинку буде оприлюднений до кінця поточного місяця. Раніше глава «АвтоВАЗу» Ніколя Мор заявив, що в топ-комплектації ціна на універсал перевищить 800 тисяч рублів.

Нагадаємо, серійні версії універсалів Lada Vesta SW і Vesta SW Cross показали в кінці червня. Крос-версія відрізняється від стандартної моделі підвищеним кліренсом (203 мм замість 178), новими бамперами і обвісом з незабарвленого пластика, а також колесами збільшеного діаметру (17 замість 15 дюймів). 13 липня представили салон серійної Vesta SW Cross.

Як і седан, універсали Lada Vesta оснащуються бензиновими моторами об’ємом 1,6 і 1,8 л потужністю 106 і 122 л.з. Обидва мотори будуть агрегатувати з 5-ступінчастою «механікою» або «роботом». Повний привід для версії Cross не планується.

У 2017 році «АвтоВАЗ» збирається випустити 7529 універсалів Vesta, цей обсяг приблизно порівну розподілиться між звичайною і крос-версіями.

Posted on