Лук’янюк другий на ралі Азорські островів

Лук’янюк другий на ралі Азорських островів

Гонка стартувала в четвер і за три дні учасники подолали 16 спецділянок. Російський екіпаж змусив понервувати своїх шанувальників відразу на першому — в одному з лівих поворотів Ford Fiesta R5 Лук’янюк влетіла в кам’яну стіну, через що екіпаж втратив 13 секунд, але не припинив боротьбу. Ліквідувавши наслідки удару і налаштувавши рульову тягу, петербуржці змогли виграти третій спецділянку, завершивши перший день на третій позиції.

Весь другий день змагання вся увага була прикута до двох екіпажам, які розгорнули гостру боротьбу за перше місце — діючий чемпіон Європи Каєтан Каєтанович і Олексій Лук’янюк черзі боролися за секунди на трасах першої секції, але лідерами дня в результаті стали все ж два Олексія. Їх тактика по вибору коліс на другу секцію виявилося виграшною, саме тому Лук’янюк записав до себе в актив не тільки перемогу на трьох спецділянках, але й додаткові бонусні очки за виграний день.

Маршрут фінального дня, як і в п’ятницю, складався з двох секцій і шести спецділянок, але «збігалися» вони тільки на дві третини.

На першому спецділянці суботи від позиції лідера змушений був відмовитися поляк Каєтан Каєтанович — проблеми з приводом перетворили його «Фієсту» в монопривідний автомобіль і відкинули на кілька позицій вниз в турнірній таблиці дня. Оформив сход переможець грецького етапу Ральфс Сірмаціс — у латиського гонщика вийшло з ладу рульове управління в результаті його занадто гарячою атаки.

Змусив понервувати і Олексій Лук’янюк — за його визнанням, в стенограмі щось було не так записано, в результаті чого пітерця на 12-му спецділянці розвернуло … Втрата часу склала більше двадцяти секунд, але Лук’янюк з Арнаутовим все-таки зуміли зберегти за собою лідируючу позицію.

Завершальна секція стартувала самим бентежить чином — через проблеми з турбіною Олексій Лук’янюк на СУ14 втратив більше хвилини і відкотився на друге місце, пропустивши вперед уродженця Азорських островів Рікарду Мору!

На щастя, Лук’янюк з Арнаутовим на дорожній секції все-таки вдалося привести техніку в порядок і продовжити боротьбу — на передостанньому СУ пітерці відіграли у лідируючого Мори два десятка секунд, відразу удвічі скоротивши відставання від португальця. Однак «господар» траси, не став надто покладатися на чиюсь невезіння — Рікардо теж «включив форсаж» і перевершив власний ранковий результат на СУ Tronqueira майже на півхвилини! У підсумку, переможцем дня і гонки став Рікардо Мора.

Олексій Лук’янюк: «У нас злетів патрубок, як на минулій гонці в Греції, я не люблю, коли одні й ті ж проблеми повторюються два рази. Ми постаралися зробити все можливе, але цього виявилося недостатньо. Плюс, на фінальному спецділянці у нас трапився повільний прокол, і останні кілометри ми доїжджали на порожній шині, а й Мора відмінно виступив на фінальному СУ. Здавалося, що ця партія наша, але на ділі вийшло інакше. В цілому ця була хороша гонка, помилок з нашого боку було небагато, ми показали хороший темп. Тут шалено складні спецділянки, приголомшливо красиві пейзажі, це був відмінний досвід і непоганий дебют. Потрібно рухатися далі, потенціал у нас є, потрібна підтримка і спонсори ».

Таким чином, вже в другій гонці поспіль двом найсильнішим екіпажам ERC (Олексія Лук’янюк та Каетана Каєтанович) не вдається реалізувати своє явну перевагу в швидкості — в Греції вони сенсаційно віддали перемогу Ралфса Сірмацісу, на Азора зробили розкішний подарунок Рікарду Море … На щастя, сьогоднішня осічка виявилася для «Лукаса» з «Кайто» набагато менш серйозною за наслідками і дозволила їм зміцнити свої позиції в чемпіонаті Європи — Каєтанович як і раніше лідер загального заліку (92 очки), Лук’янюк другий (77 очок). На третю позицію, незважаючи на сьогоднішній сход, піднявся Сірмаціс з 41 очком.

Azores Airlines Rallye (попередні підсумки)

1. Мора / Кошта (P, Ford Fiesta R5) 2:42.23,5

2. Лук’янюк / Арнаутов (RUS, Ford Fiesta R5) +26,8

3. Каєтанович / Баран (PL, Ford Fiesta R5) +3.23,0

4. Ботка / Селеш (H, Citroen DS3 R5) +5.28,5

5. Орсак / Шмейдлер (CZ, Ford Fiesta R5) +5.34,1

6. Мейрелеш / Каштру (P, Skoda Fabia R5) +5.44,1

7. Регу / Магальяйнш (P, Ford Fiesta R5) +5.46,2

8. Фонтеш / Понте (P, Citroen DS3 R5) +6.17,9

9. Теодозія / Тейшейра (P, Ford Fiesta R5) +7.01,2

10. Тлустак / Кучера (CZ, Skoda Fabia R5) +7.30,7

Олексій Лук’янюк лідирує після другого дня Ралі Азорських островів

Лук'янюк другий на ралі Азорські островів

Боротьба на першій секції йшла за секунди, і лідером гонки поперемінно ставав то один, то другий екіпаж. Однак все змінилося після другої секції, де Лук’янюк розставив всі крапки над i, відірвавшись від Каетана на десять секунд.

На другому проїзді п’ятничної секції Олексію Лук’янюк з Олексієм Арнаутовим не було рівних — пітерці методично виграли всі три допа і під самий кінець дня, після чудової атаки на Sete Cidades, найдовшому СУ всієї гонки, прокладеному по схилах однойменного вулкана, вийшли на лідируючу позицію. Але найбільше вразив їх ривок на іншому допі — Feteiras MEO — довжиною 7,46 км, Лук’янюк з Арнаутовим виграли у найближчих переслідувачів 32,6 секунди, т.е. відігравши 4,37 секунди на кілометрі! Ця атака принесла Олексія повний комплект бонусних очок за підсумками другого дня.

«Завершився другий день, потрясінь було забагато, — підвів підсумки дня Лук’янюк. — По мокрому першому спецділянці привезли найближчому конкурентові 4-6 секунди. Потім поїхали на другий спецділянку, там був страшний туман і видимість метрів 20-30. Проблема при тумані в тому, що ти занадто пізно бачиш вхід в поворот, починаєш робити все пізніше. Тому ми підстрахувалися, втративши секунд 8-10, віддавши їх Каєтанович.

Третій 25-кілометровий СУ, що проходить уздовж вулкана, ми проїхали дуже чисто для першого разу — надійно! Програли лише 5-6 секунд Кайто, але при цьому я чітко знав, де я прикривався. Слухаючи, як працює стенограма, проїхав чисто, не допускаючи помилок. У такому режимі ми трохи поступилися. А на другу секцію, що складається з тих же трьох спецділянок, ми вибрали шини К6 — вони трохи жорсткіше тих, що ми використовували вранці, у них менше розряджений протектор, більш щільна шашка. Плюс дорога почистити, підсохла, і, мабуть, ніхто не очікував, що буде реально сухо — все поїхали на м’яких колесах. Каєтан їхав на К8, і вони сильно стерлися. Ми виграли всі спецділянки другої секції і в підсумку маємо перевагу в 10 секунд.

Але все могло закінчитися сумно, тому що після фінішу заключного спецділянки на перегоні в сервіс-парк у нас запалилася аварійна індикація, показуючи високу температуру охолоджуючої рідини двигуна. Кинулися дивитися, в чому справа, виявилося, що шкиф генератора відкрутити і звалився. Всі ремені обсипалися і помпа перестала працювати. Трохи запанікував і ми кинулися лагодити — приладнали на місце, а я придумав схему, щоб шкиф не відвалюється і тримав ремінь, щоб крутилася помпа. Але нічого не спрацювало, через перекоси все розбилося.

Вирішили доїжджати як є. Було багато часу, перегін до сервісу здебільшого проходить під гірку, так що ми котилися накатом — то глушили мотор, то заводилися. Так і доїхали до сервісу. Радий, що він добіг кінця благополучно. чекаємо завтрашній!»

огляд ралі Азорських островів 2021: підсумки першого дня

17 вересень 2021, 22:58

Візити учасників чемпіонату Європи (в минулому також серії IRC) на Азорські острови ніколи не були легкою прогулянкою — місцеві траси завжди здатні в будь-який момент капітально «прорідити» стрункі ряди фаворитів … Особливо коли раптово вирішує втрутитися погода — у вигляді шквального зливи або сильного туману, який перетворює пілотування ралійного автомобіля в справжній «політ за приладами»! Сьогоднішня програма Azores Rallye обіцяла стати по-справжньому серйозним випробуванням — по два проїзду дух таких відомих спецділянок, як Graminhais (24,03 км) і Tronqueira (21,89 км), майже 112 кілометрів бойової дистанції протягом дня (61,88 км на ранковій секції і 50,02 км в другій половині дня) … і, як на «замовлення», природа вирішила додати величезну порцію «спецій» у вигляді дощу і туману. Пізніше більшість учасників визнали, що умови на трасі виявилися по-справжньому екстремальними — найчастіше на фініші спецділянки двірники на лобовому склі просто не справлялися з такою кількістю води і бруду! І вже не доводиться дивуватися, що перша секція миттєво вибила з гри майже третину міжнародного каналу ..

Після зміни пункту регламенту, присвяченого вибору стартових позицій за підсумками кваліфікації, сьогодні вранці більшість фаворитів стартували на незвично віддалених позиціях — наприклад, Олексій Лук’янюк і Андреас Міккельсен пішли на трасу 19-м і 20-м за рахунком! Перша втрата відбулася ще перед СУ1 — через хворобу штурмана не зміг стартувати Ола Норі на Renault Clio Rally4 (нинішній сезон в ERC став справжньою катастрофою для норвезького юніора і приніс йому п’ять сходів на п’яти етапах) … Новини з ранкової секції відразу почали нагадувати повідомлення з лінії фронту — Олексій Лук’янюк міняв пробите колесо і втратив більше півтори хвилини, вилетіли з траси Ніл Соланс і Норберт Херциг. І все це тільки на першому спецділянці! Пізніше ситуація трохи стабілізувалася, але вже на СУ3 приспіла аварія Йоанна Бонато — Citroen C3 Rally2 француза заблокував трасу, спецділянку довелося зупинити. Крім того, на цьому ж допі Лук’янюк фінішував на пошкодженій машині — десь його винесло з траси. Залишалося тільки з подивом посчітивать втрати — в заліку ERC до фінішу ранкової секції зуміли доїхати лише 20 екіпажів з 29 … Але була невелика надія, що денна секція обійдеться без таких «спецефектів».

У другій половині дня ситуація істотно змінилася — погода трохи покращилася, екіпажі нарешті зосередилися на боротьбі один з одним, а не з екстремальними умовами на трасі … Був тільки один інцілент, коли на СУ5 в аварію потрапив лідер заліку ERC3 іспанець Хосеп Бассас на Peugeot 208 Rally4. В абсолюті боротьба помітно загострилася — якщо вранці під дощем і в туманній імлі не було рівних господареві траси Рікарду Море (чий відрив від другого місця склав майже півхвилини), то в другій половині дня він повністю втратив свою перевагу і відразу впав з першої на третю позицію. У підсумку на два перших місця прорвалися Дані Сордо (відмінний подарунок іспанця для MRF Tyres!) І Андреас Міккельсен — перед завтрашнім фіналом їх розділяють чотири секунди. Плюс екс-лідер Мора поки відстає лише на 4,5 секунди, тобто у нього ще зберігається шанс в суботу поборотися за перемогу — правда, в звичайних умовах наздогнати Сордо і Міккельсеном буде непросто … Для чинного чемпіона Європи Лук’янюк п’ятницю склалася непросто — прокол , 20 секунд штрафу плюс на фінальному СУ дня Grupo Marques (парна гонка, два кола і 4,1 км) пару раз зупинявся, щоб розгледіти трасу в клубах пилу, і втратив ще п’ять-шість секунд ..

Posted on