Лук’янюк продовжує підкорювати Європу

Лук’янюк продовжує підкорювати Європу

Після успішного дебюту в Чехії в кінці серпня, де Олексій Лук’янюк та Олексій Арнаутов завоювали четверте місце абсолютного заліку гонки, петербуржці міцно влаштувалися на третій позиції в підсумковій класифікації чемпіонату Європи з ралі. І пілот, і штурман на даний момент займають треті рядки підсумкових протоколів і мають всі шанси на подіум за підсумками сезону.

Не маючи стабільної програми і фінансової підтримки, екіпаж не може прогнозувати свої наступні старти і будувати будь-яку спортивну тактику. Можливість стартувати на ралі Кіпр знову прийшла від команди Russian Performance Motorsport — росіяни вийдуть на старт за підтримки чеською командою H-Racing, що надає автомобіль, концерном Pirelli, а також за сприяння Eurosport і організаторів ралі Кіпру.

На сьогоднішній день Олексій Лук’янюк та Олексій Арнаутов єдині представники Росії на трасах класичного ралі в європейській чемпіонатних серії.

Для петербурзького екіпажу ралі Кіпр стане дебютною гонкою, як практично і всі етапи сезону, і щось заздалегідь прогнозувати вкрай складно. Як і на минулій гонці, Алексеи виведуть на старт Ford Fiesta R5 чеської команди H-Racing.

Ралі Кіпр є етапом національного і близькосхідного чемпіонату, тому, крім основних учасників європейської першості, в Нікосії за трофеями приїдуть і арабські гонщики, і місцеві пілоти.

Олексій Лук’янюк дебютує на ралі Кіпр

А. Ніконов

Лук'янюк продовжує підкорювати Європу

Російський пілот має намір поступово нарощувати темп в незнайомій для себе гонці.

Російський пілот Олексій Лук’янюк набрав 62 очка на двох останніх етапах чемпіонату Європи з ралі (ERC). Тепер «Лукас» відправився на Кіпр, де йому належить виступити на черговому етапі ERC. Нагадаємо, що він виграв ралі Естонія і фінішував четвертим на чеському ралі Барум Злін.

Для Олексія Лук’янюк ралі Кіпр стане дебютним. Куди як важливіше доїхати до фінішу гонки і отримати цінний досвід виступу на незнайомих спецдільницях. За словами пілота, перемога на Кіпрі не є для нього головною метою. Він виступить в цій гонці на Ford Fiesta R5.

«Це ралі є для нас справжнім викликом. Вони допомагають зрозуміти, до чого потрібно бути готовим. Нам ще не вистачає досвіду, але ми досить швидко вчимося. Також ми ретельно вивчаємо відеоматеріали з минулих ралі Кіпр, починаючи від WRC і закінчуючи ERC. Ми більше звикли виступати в умовах Прибалтики. Це допомагає підвищить концентрацію і покращує увагу ». Якщо ж говорити про підготовку, то спекотна погода в Чехії стала для нас відмінним тренуванням перед Кіпром. Також ми працюємо над поліпшенням написання стенограми і аналізуємо наші виступи за допомогою он-боард відео.

Олексій Лук’янюк

В Естонії Лук’янюк здобув перемогу, виступаючи на Mitsubishi Lancer Evo X. У Чехії і на Кіпрі він виcтупает на Ford Fiesta R5

Якщо чесно, то я б хотів виступити на ньому і в Естонії, але там було питання бюджету ». На таких трасах краще виступати на машинах класів R5, S2000, RRC або WRC. В основному ти проходиш трасу з плавними поворотами, лише злегка користуючись гальмами. І справа тут не тільки у високій середній швидкості, а в тому, що на СУ в Естонії не потрібно різких гальмувань і різких прискорень. «Естонія — зовсім інше ралі. Саме тому я вирішив виступати на Кіпрі на Ford Fiesta R5. Якщо ж вести мову про технічно вимогливих трасах, де дуже багато різких поворотів і де потрібно більше сили гальм, то тут N4 не дуже підходить. Там швидкісні і плавні траси, на яких можна показати хороший час навіть на важкій машині N4.

Олексій набрав 62 очка на двох останніх етапах чемпіонату Європи з ралі (ERC)

Основні суперники Олексія Лук’янюк вже виступали на Кіпрі і володіють певним досвідом, який може дати їм перевагу. Так що поки Олексій демонструє обережність в прогнозах на гонку.

«Потрібно залишатися реалістами, тому що в ралі результат не завжди залежить від бажання пілота, — сказав Лук’янюк. Ми були б цьому раді ». Можливо, цього вистачить, щоб потрапити в трійку кращих. Характеристики траси підходять для мене, але кожен етап відрізняється від попереднього, і на Кіпрі я буду лише вдруге пілотувати Fiesta R5 на гравії. — Ми поки вчимося. Тому ми маємо намір «поспішати, не поспішаючи», нарощуючи швидкість поступово, як робили на ралі Барум. Нам важливо зрозуміти, як знайти свій темп і як зорієнтуватися в ситуації.

Нагадаємо, що в минулі вихідні пройшов фінальний етап Чемпіонату Росії з автокросу.

Лук’янюк: Кіпр стане для нас викликом

Російський гонщик вважає, що йому цілком під силу поборотися за високі місця на майбутньому Ралі Кіпр.

Після баталій на спецдільницях Ралі Злін в Чехії учасників чемпіонату Європи чекають спекотні допи Кіпру. Для Олексія Лук’янюк етап на цьому острові стане дебютним.

«Кіпр — це черговий виклик для нас, адже ми звикли їздити в добре знайомих нам умовах в Прибалтиці. Нам, звичайно ж, ще не вистачає досвіду, але ми швидко вчимося, — розповів він. — Що стосується підготовки, то спекотна Чехія відмінно підготувала нас до схожих умов Кіпру.

Добре, що є відеозаписи з попередніх Ралі Кіпр — етапів чемпіонату світу і торішнього етапу чемпіонату Європи. Це дає нам уявлення про те, до чого нам треба бути готовими.

Ми як і раніше працюємо над нашою системою запису стенограми, а також аналізуємо наші виступи за допомогою відеозаписів бортовий камери. Це допомагає тренувати концентрацію і увагу.

Крім того, я щодня тренуюся на велосипеді і збираюся придбати тонке незгораюче білизна з охолоджуючим ефектом ».

Минулі виступи дадуть перевагу

Основні суперники росіянина раніше вже виступали тут. У таких непростих умовах майбутньої гонки це може дати їм певну перевагу. Тому Олексій обережний у прогнозах.

«Треба бути реалістами, тому що в ралі результат не залежить від бажання гонщика. Ми вчимося, важливо зрозуміти, як знайти темп і зорієнтуватися в ситуації. — зазначив він. — Так, характеристики траси підходять мені, але етап етапу ворожнечу, і на цьому етапі я лише вдруге буду пілотувати Ford Fiesta R5 на гравії.

Тому будемо починати обережно, а потім додавати темп, як це було на Ралі Барум. Можливо цього буде достатньо для того, щоб потрапити в трійку призерів. Ми будемо цьому раді.

Основна боротьба розгорнеться між Кайто [Каєтаном Каєтанович], Робертом [Консані], Бруно [Магальяеешем] і нами. Я сподіваюся, що гонка пройде без проблем і ми влаштуємо хорошу бій. Всі вони раніше виступали тут, Каєтан ледь не переміг в минулому році і цей досвід важливий, це дає їм певну перевагу ».

Потрібен досвід, потрібна підготовка

На останніх двох етапах серії Лук’янюк набрав 62 очки — більше ніж будь-хто інший. Третє місце в загальному заліку, відставання від лідера на 54 очка за три гонки до фінішу сезону — чим не привід подумати: «А раптом можна завоювати титул»?

«Треба зберігати спокій і подивитися, як будуть розвиватися події. Я не можу зараз нічого прогнозувати, тим більше, що у нас немає ніякої тестової програми і немає навіть впевненості в тому, що ми візьмемо участь в двох останніх етапах, — сказав він. — Виграти в чемпіонат в першому ж сезоні — неймовірно. Потрібен досвід, потрібна підготовка, потрібні тести. Але якщо випаде шанс піднятися ще вище — будьте впевнені, я зроблю це!»

Posted on