Лук’янюк продовжує виступ у чемпіонаті Європи з ралі

Лук’янюк продовжує виступ у чемпіонаті Європи з ралі

Після успішного дебюту в Чехії в кінці серпня, де Олексій Лук’янюк та Олексій Арнаутов завоювали четверте місце абсолютного заліку гонки, петербуржці міцно влаштувалися на третій позиції в підсумковій класифікації чемпіонату Європи з ралі. І пілот, і штурман на даний момент займають треті рядки підсумкових протоколів і мають всі шанси на подіум за підсумками сезону.

Лук'янюк продовжує виступ у чемпіонаті Європи з ралі

Не маючи стабільної програми і фінансової підтримки, екіпаж не може прогнозувати свої наступні старти і будувати будь-яку спортивну тактику. Можливість стартувати на ралі Кіпр знову прийшла від команди Russian Performance Motorsport — росіяни вийдуть на старт за підтримки чеською командою H-Racing, що надає автомобіль, концерном Pirelli, а також за сприяння Eurosport і організаторів ралі Кіпру.

На сьогоднішній день Олексій Лук’янюк та Олексій Арнаутов єдині представники Росії на трасах класичного ралі в європейській чемпіонатних серії.

Для петербурзького екіпажу ралі Кіпр стане дебютною гонкою, як практично і всі етапи сезону, і щось заздалегідь прогнозувати вкрай складно. Як і на минулій гонці, Алексеи виведуть на старт Ford Fiesta R5 чеської команди H-Racing.

Олексій Лук’янюк, пілот: «Безсумнівно, це величезна радість для нас, що ми можемо продовжити боротьбу в чемпіонаті Європи. У такій непростій економічній ситуації — це великий подарунок і велика відповідальність, а для нас вкрай важливий кожен старт. Зараз ми вивчаємо всю інформацію про гонку, проводимо стенограммние тренування і переглядаємо відеозаписи минулих років. Але можливість залишатися в спортивному тонусі і підтримувати бойовий ритм дозволяють тільки гонки з реальними суперниками в реальному часі. Тим більше, що у нас зберігаються зараз і математичні шанси на перемогу в сезоні. Але, зізнатися чесно, хоч мені цього і дуже б хотілося, зараз головне — це втримати позиції в трійці кращих.»

Траси острова мають багаторічну раллийную історію: перші гонки тут пройшли в 1970 році і з тих пір на кіпрських спецдільницях проходили етапи не тільки чемпіонату світу з ралі, а й Інтерконтинентальної ралійної серії, а тепер ралі Кіпр входить в календар чемпіонату Європи з класичного ралі.

Колись ця гонка вважалася найбільш повільної і «забійної», де середня швидкість на спецдільницях часто не перевищувала 60 кілометрів на годину, а а в рахунках на відновлення убитої об каміння техніки фігурували чималі суми. Але через роки, кіпріоти переглянули своє ставлення і попрацювали над якістю доріг. Тепер ралі Кіпр має змішане покриття та близько 40 відсотків траси буде проходити по асфальту, і близько 60 припаде на гравій.

Старт ралі буде дано в другій половині п’ятниці в курортному місті Ларнака 25 вересня, основна дія почнеться в суботу, а закінчиться гонка в неділю 27-го. За ці два дні учасникам доведеться подолати дистанцію майже в 205 «бойових» кілометрів, які будуть поділені на шістнадцять швидкісних ділянок, розташованих навколо міста Нікосія.

Боротися на кіпрських трасах Олексія належить з багаторазовим чемпіоном Польщі з ралі, лідером чемпіонату Європи Каєтаном Каєтанович, які мають жоден старт на Кіпрі в скарбничці ралійного досвіду. Крім поляка, конкуренцію Лук’янюк знову складе ірландець Крейг Брін, який поставив собі завдання набрати максимум очок, щоб повернути собі лідерство в чемпіонаті.

Ралі Кіпр є етапом національного і близькосхідного чемпіонату, тому, крім основних учасників європейської першості, в Нікосії за трофеями приїдуть і арабські гонщики, і місцеві пілоти.

Ралі Кіпру: вся увага до прогнозу погоди

Сьогодні стартує Cyprus Rally 2018 — четвертий етап Чемпіонату Європи з ралі.

Російський екіпаж на Ford Fiesta R5, під керуванням Олексія Лук’янюк з Олексієм Арнаутовим в якості штурмана, продовжує сезон і планують на Кіпрі відстоювати свою позицію лідера європейської гоночної серії.

Ралі на Кіпрі привертає велику кількість учасників, адже колись на цих трасах проходили етапи чемпіонату світу і організатори ще не забули як робляться гонки «вищої ліги». У цьому році кількість швидкісних спецділянок буде дорівнювати 13-ти, на їх частку доведеться 205 змагальних кілометрів з 758 загальної дистанції. Частина спецділянок пройде по грунтовому покриттю, а інша частина — по гравійним дорогах, але треба пам’ятати, що ралі Кіпру — це наявність пильного шлейфу за кожної гоночної машиною. За прогнозом погоди тут стежать особливо уважно і щодо вибору стартової позиції в тиші перевага частіше у того, хто їде першим.

Традиційно, Кіпрське ралі поєднує статус європейського ралійного першості з етапом Середньо-Східного чемпіонату з ралі, де любить брати участь знаменитий катарський пілот Нассер Саллех Аль-Аттія. Нассер незліченну вже кількість разів ставав переможцем цієї гоночної серії (14, якщо бути точними), і тому пропускати острівну гонку не планував, вважаючи її однією зі своїх улюблених.

Олексій Лук’янюк не з чуток знає про швидкість дворазового чемпіона світу в класі WRC-2, тому вважає, що вікенд вийде відмінним, і можна буде оцінити свою швидкість на тлі іменитих суперників — як Нассера Аль-Аттіі, так і Юусо Нордгрен з Skoda Motorsport, який продовжує свою «навчальну програму» в ERC.

У четвер екіпажі завершили ознайомлення з трасою ралі, а до цього обов’язкового заходу, в понеділок, провели короткі тестові заїзди напередодні гонки.

Олексій Лук’янюк, пілот: «Дороги класні. Вони, в цілому, дуже сильно сприяють якийсь атаці. У мене прям «горить» і я хочу «смажити», але мені все кажуть: — «не треба! Думай про інше!»Я намагаюся думати про щось інше, але, тим не менш, все дуже цікаво, мені подобається. Тут швидко і технічно місцями, чи не дуже жорстко, але траса змушує подумати. Загалом, буде круто! Я в передчутті. Нормальний Кіпр, єдине але: дощі тут десь місцями ходять, що дивно, обіцяли, що вони тут всього лише два дні на рік, а ми вже три дні їх спостерігаємо. Сподіваємося, що все ж буде сухо далі. І жарко!»

Сервіс парк ралі в цьому році переїхав — замість звичної Нікосії, міста, розташованого практично в центрі острова, подивитися на ралійні машини можна буде прямо в Ларнаці в самому центрі міста. Два дня жителі та гості острова зможуть спостерігати за роботою механіків і вболівати за що змагаються екіпажі.

Там же в Ларнаці, після кваліфікації, пройде церемонія вибору стартових позицій і урочистий старт ралі.

Спецділянкам буде відведено два дні — субота і неділя, після чого гонка завершиться церемонією барвистого перетину фінішної арки на набережній в Ларнаці.

Трохи фактів про ралі Кіпру:

«Нассер Аль-Аттія — найуспішніший гонщик в історії ралі Кіпру, який записав собі на рахунок п’ять перемог. Інші імениті переможці острівної гонки — Стіг Бломквист, Колін Макрей, Петтер Сольберг, Арі Ваттанен і нинішній лідер європейського чемпіона Олексій Лук’янюк, який виграв гонку в 2016 році

«Кіпрське ралі було включено в Європейське першість в різні роки, починаючи з 1978 року. З 2014 року гонка постійно присутня в європейському календарі, базуючись в місті Нікосія.

«Крім European Rally Championship на ралі Кіпру проходить в одні і ті ж дати етап MERC — Meadle East Rally Championship, останній привертає учасників з Лівану, Кувейту, Оману та Катару.

«Кіпр — третій за величиною острів у Середземному морі після Сицилії та Сардинії. У республіці налічується 380 сіл, гора Олімп в Троодосе має висоту 1951 метр.

«На ралі Кіпру є Golden Stage — спеціальний швидкісний ділянку з окремими призовими. У 2018 році Golden Stage буде включати в себе два заключних спецділянки, призовий фонд в розмірі 6000 євро буде розподілено між найшвидшим екіпажем в абсолютному заліку ралі, найкращим моноприводним екіпажем і найкращим кіпрським пілотом. У 2016 році переможцем «голден стейдж» став Олексій Лук’янюк, який виграв 25 тисяч євро.

Ралі Кіпр 2018: несподівана перемога кіпріота

Олексій Лук’янюк, Нассер Аль-Аттія, Юусо Нордгрен — в лідерах Ралі Кіпр 2018 були дуже і дуже швидкі гонщики, але переміг в результаті той, хто зумів краще за всіх впоратися з найскладнішою і важкої острівної трасою. І цим щасливчиком став … місцевий пілот Симос Галатаріотіс.

На превеликий жаль для російських уболівальників володарі першого стартового номера петербуржці Олексій Лук’янюк та Олексій Арнаутов не вийшли на старт другого дня. Пошкодження їх Ford Fiesta R5 виявилися занадто серйозними для ремонту в польових умовах ..

А ось що звалилися вчора на останньому суботньому спецділянці з першої на четверту позицію Ст.№3 Нассер Аль-Аттія / Матьє Бомелій (Ford Fiesta R5) провели другий день в атакуючому режимі, знову піднявшись до передостаннього допу на першу позицію … Щоб разом знову відкотитися на четверте місце на останньому допі гонки! І причина виявилася тією ж самою — прокол колеса.

Втім лідером заключний день почав екіпаж Ст.№8 Юусо Нордгрен / Тапио Суомінен (Skoda Fabia R5). Фінн щосили намагався їхати акуратно — другий час на першому ранковому допі, восьме на другому, але на самому початку третього СУ виліт з траси і «дах». Екіпаж дістався до фінішу спецділянки, але потім був змушений скласти зброю.

І ось тут-то перше місце в гонці успадкував екіпаж Ст.№6 Симос Галатаріотіс / Антоніс Іоанну (Skoda Fabia R5). Кіпріоти довели гонку до перемоги, зумівши залишити позаду всю міжнародну гоночну компанію.

але головним «переможцем» Ралі Кіпр став Бруно Магальяеш. Виступаючий в парі з Хьюго Магальяеш на Skoda Fabia R5 португалець закінчив гонку на другій позиції в абсолюті, але завдяки сходу лідера чемпіонату Європи Олексія Лук’янюк це «срібло» дозволило Бруно вийти в лідери особистого заліку. Втім позаду лише половина сезону і у росіянина є всі шанси на те, щоб повернути ситуацію в свою сторону.

До фінішу дістався лише один російський екіпаж — №110 Дмитро Морозов / Марія Морозова (Suzuki Swift Sport). А ось Ст.№26 Артур Мурадян / Юрій Куликов (Renault Clio R3) зійшли з-за перебитого гальмівного шланга. На момент сходу вони займали друге місце в заліку ERC 3.

Наступний етап чемпіонату Європи з ралі пройде з 20 по 27 липня в Італії — там пройде Rally di Roma Capitale 2018.

Posted on