Машини марки альфа ромео

Alfa Romeo Brera: італійська незалежність

Альфа Ромео (Alfa Romeo S.p.A), італійська промислова компанія, що спеціалізується на випуску спортивних автомобілів високого класу і інших транспортних засобів. Штаб-квартира знаходиться в Мілані.

Історія компанії почалася з того, що в 1906 в містечку Портелло недалеко від Мілана було створено суспільство Societа Italiana Automobili Darracq, що мало намір збирати французькі легкі автомобілі «Darracq». На чолі суспільства стояв Уго Стела. Легкі автомобілі в Італії не користувалися популярністю і Стелла вирішив реорганізувати єдиний завод «товариства» в оригінальне виробництво італійських машин. Так, в 1910 з’явилася компанія A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica di Automobili), т. е. «Ломбардское акціонерне товариство по виробництву автомобілів».

У 1910 Стелла запросив інженера Дж. Мерозі, який раніше працював в Фиате, який створив своє перше дітище — відкритий п’ятимісний 24CV потужністю 42 л . з. Його менш потужна модифікація 12CV мала потужність 22 л .з. Ці моделі і стали основою довоєнного виробництва фірми ALFA. На шасі базових спортивних моделей робили гоночні модифікації: 12CV вдало виступив в престижних змаганнях в г. Модені.

Перша світова війна призупинила виробництво, але в 1915 фірма переходить до Нікола Ромео, який в повоєнний час відновлює випуск легкових автомобілів на базі нового 4-циліндрового двигуна. Ромео дав компанії своє благозвучне що легко запам’ятовується ім’я.

Великим успіхом фірми стала перемога Alfa P2 на першому світовому чемпіонаті гоночних автомобілів (Motor Racing Championship) в 1925. Саме в 20-і роки гоночні автомобілі фірми стають відомими у всьому світі. Зіткнувшись в кінці 1920-х років з фінансовими труднощами через обвал ряду банків Італії, компанія знайшла підтримку за кордоном — в Англії, Сполучених Штатах, Іспанії.

У 1933 компанія була націоналізована, її управлінням зайнявся особливий комітет, іменований IRI (Istituto per la Ricostruzione Industriale) і обирається з акціонерів і службовців компанії в пропорції 50 на 50. «Альфа Ромео» продовжує випуск дорогих спортивних і престижних гоночних машин, але одночасно з цим фірмі доручається виробництво військових вантажівок і двигунів для авіації. Виробництво двигунів майже повністю витісняє випуск автомобілів під час Другої світової війни.

Після війни компанія запускає нову модель, спроектовану ще до війни «золоту стрілу» (Alfa Romeo 6C Golden Arrow), виготовляють з використанням алюмінієвих сплавів. Величезний успіх моделі дозволив в короткі терміни відновити руйнування, заподіяні війною.

У 1950-ті роки правління компанії запросило інженера Про. Сатти, перед яким було поставлено завдання сумістити в одній моделі якості сімейного і гоночного автомобіля. Таким і стала Alfa Romeo Ti, а також її вдосконалені варіанти Ti Coupe Sprint і Ti Sprint Super Sport. На новому заводі в Арезе отримала путівку в життя модель «Джулія» (Giulia Sprint GT) з кузовом типу «кабріолет».

Posted on