Нейронний феєрверк »вчені з’ясували, як алкоголь діє на мозок і чому так важко пити в

«Нейронний феєрверк»: вчені з’ясували, як алкоголь діє на мозок і чому так важко пити в міру

Нейронний феєрверк »вчені з'ясували, як алкоголь діє на мозок і чому так важко пити в

Близько 6% американців, згідно зі статистикою Національного інституту США з питань зловживання алкоголем, страждають від захворювання, яке характеризується нездатністю припинити (або контролювати) споживання цієї речовини, — алкоголізму. Щорічно приблизно 88 тисяч американців помирають через причини, пов’язані з алкоголем, при цьому він вважається третьою за поширеністю причиною смерті, якій можна запобігти. У Росії, судячи з офіційної статистики, справи йдуть краще: за даними Росстату, загальна кількість хворих з діагнозом «алкоголізм» з 2008 по 2017 рік скоротилося на 37% — з 2,08 млн осіб до 1,3 млн осіб (0,88 % населення).

Проблема в тому, що вчені поки що не знають, що саме змушує людей пити, як конкретно етанол впливає на мозок, пише в статті для видання Elemental на платформі Medium науковий журналіст Трой Фара. Вчені називають поведінку алкоголю вкрай «нерозбірливим», а ефект від нього — «довільним». Коли етанол долає гематоенцефалічний бар’єр, він веде себе як рикошетне куля в замкнутому просторі: довільно пригнічуючи одні рецептори і збуджуючи інші.

Модель пропаганди — теорія Едварда Хермана і Ноама Хомського, яка стверджує наявність систематичних перекосів в засобах масової інформації і пояснює їх економічними причинами.

З точки зору моделі пропаганди, ЗМІ розглядаються як підприємства, які продають товар — читачів і аудиторію (а не новини) — іншим підприємствам (рекламодавцям, урядам).

Тобто, якщо ви не заплатили за те, що читаєте, значить хтось інший заплатив за те, щоб ви це прочитали.

Зарплата авторів і редакторів Republic формується тільки за рахунок грошей передплатників.

Також по темі

помітили помилку?

Виділіть її та натисніть + Enter

Слідкуйте за нашими оновленнями, де вам зручно

Орфографічна помилка

Як оформити підписку для юридичних осіб

Вартість передплати на Republic на рік для юридичних осіб становить 14 800,00 руб. ПДВ не обкладається в зв’язку із застосуванням ССО, ст.346.11 НК РФ. Пакетна пропозиція Republic + Дощ і підписка на Republic з щомісячною оплатою для юридичних осіб недоступні.

Для того, щоб оформити підписку на юридичну особу, необхідно направити заявку на buh @ republic.ru c реквізитами вашої організації. У відповідному листі ви отримаєте скан рахунки і порядок отримання доступу для ваших співробітників. Підписка для юридичних осіб передбачає повний бухгалтерський супровід — щомісячне надання рахунків-фактури та актів наданих послуг.

Юридична особа приймає оферту і здійснює оплату послуг Товариства на підставі виставленого рахунку. Відповідно до пункту 3 статті 438 ГК РФ оплата послуг Користувачем є акцептом оферти, що вважається рівносильним укладення Угоди на умовах, викладених в оферті. Договір оферти опублікований на Сайті за адресою: https: // republic.ru / proposal

Якщо у вас є питання по придбанню підписки для юридичної особи, відправляйте свій запит на buh @ republic.ru.

Автори і редактори Republic працюють не на абстрактну «аудиторію», яку інші ЗМІ люблять описувати мільйонними цифрами і відсотками, а на цілком конкретну групу людей, що заплатили за підписку. Всі доходи авторів і редакторів складаються цілком з грошових надходжень від передплатників. У нас немає реклами і настирливих партнерських проектів.

30% доходів від підписки ми витрачаємо на адміністративні потреби: сайту потрібні сервера, персоналу — офіс, а ще потрібно оплатити кілька сервісів, містити бухгалтера і юристів.

Решта 70% повністю розподіляються між журналістами. У цьому сенсі у Republic не може бути «прибутку». Цих 70% вистачає, щоб платити журналістам гідні гонорари і компенсації. Якщо кількість передплатників буде рости і / або статті окремих авторів будуть особливо популярні, то доходи цих авторів і редакторів можуть сильно перевищувати середній рівень. Ніхто не буде «вилучати» зайві гроші з системи.

Так як Republic — це платформа професійної журналістики з незалежними журналами ( «Політика», «Гроші», «Майбутнє», «Точка зору», «Влада», «Книги» і так далі), гроші передплатників розподіляються між авторами та редакторами в залежності від кількості прочитань. Більш того, гроші передплатника йдуть тільки в ті журнали, тексти яких він читає. Решта матеріали в такому випадку не беруть участі в розподілі коштів читачів.

Даг Бендоу: США давно хотіли, щоб Пакистан діяв рішучіше проти Талібану

Бліцкриг афганських талібів і трагічне падіння Кабула без бою, деякі зарубіжні, зокрема російські дослідники Афганістану і політики вже пояснюють якимось таємним угодою між США І Пакистаном. За їх словами, згідно з документом США, спішно виводять війська, а влада переходить талібам, і в підсумку Афганістан стає протекторатом Ісламабада. Американські експерти називають подібні заяви домислами і конспірології.

З дня заснування руху Талібан був проектом пакистанської Міжвідомчої розвідки (ISI). Після виведення радянських військ в 1989 році з Афганістану, а потім повалення комуністичного уряду Наджібулли в 1992-му, головне завдання талібів або «проксі армії Пакистану» полягала у встановленні стабільної влади на чолі з пуштунськими польовими командирами. Таліби захопили Кабул і левову частку країни в 1996 році. Однак у 2001 році стали ворогами Америки.

Після терактів 11 вересня лідери Талібан, відмовилися видати Осаму бін Ладена ватажка «Аль-Каїди». Вашингтон зажадав від Ісламабаду припинення допомоги талібам, і той погодився. Через деякий час Сполучені Штати, усвідомили, що пакистанська розвідка продовжує підтримувати талібів. У 2018 році вийшов доповідь інформаційно технічного центру міноборони США.

«США давно хотіли, щоб Пакистан діяв рішучіше проти Талібану. Але було ясно, що якщо не уряд, то, по крайней мере, військові Пакистану тісно співпрацюють з Талібаном, і підтримують їх. Тому я не думаю, що була угода щодо виведення американських військ. Протягом останніх 20 років США були розчаровані Пакистаном », — Російській службі« Голосу Америки »Даг Бендоу, (Doug Bendow, senior fellow at the CATO institute) старший аналітик з інституту Катона.

Чи існує змова Вашингтона з Ісламабадом в афганському питанні?
  • Поділися на Facebook
  • Поділися в Twitter

No media source currently available

  • 240p | 11,3MB
  • 360p | 17,5MB
  • 480p | 29,6MB
  • 720p | 70,3MB
  • 1080p | 94,6MB

Останнім часом на світовій арені Ісламабад намагається дистанціюватися від своїх проксі — талібів. Але буквально відразу після падіння Кабула пакистанський прем’єр-міністр зробив гучну заяву, про те, що афганці звільнилися від американського рабства.

«В Афганістані тільки що розірвали кайдани рабства, але кайдани ментального рабства розірвані. Ви повинні носити одяг, який вони носять, і переймати їх моду, тому що ви думаєте, що вони краще за вас, а раб розуму ніколи не зможе добитися чогось більшого », — заявив прем’єр-міністр Пакистану Імран Хан.

Відомий пакистанський політолог Раза Румі стверджує, що незважаючи на багаторічну підтримку ісламістів, зараз ставлення керівництва до талібів змінилося.

«Зв’язок Пакистану з талібами хороша відома, в цьому немає ніякої таємниці. Але, в поточному сценарії це вже не Пакистан 1996 року. Протягом останнього десятиліття Пакистан постраждав від ісламських екстремістів, послідовників ідеології Талібану. І тому більше немає сліпого схвалення дій Талібану, або емірату Афганістан », — зазначив він.

На тлі бліцкригу афганських талібів і падіння Кабула без бою, деякі зарубіжні, зокрема російські дослідники Афганістану і політики висловлюють думку про те, що Вашингтон і Ісламабад уклали якусь таємну угоду щодо Афганістану.

Конспірології стверджують, що згідно угоді після приходу до влади талібів Афганістан стане протекторатом Пакистану. Американський політолог Пол Гобл (Paul Goble), вважає подібне домислами.

«Я думаю, що, звичайно, були переговори між Сполученими Штатами, Пакистаном і представниками талібів. І вони ще тривають. Але для тих, хто не в курсі предмета діалогу, хто не знає внутрішньої кухні, дуже легко робити поспішні висновки і видавати це як змову проти Росії », — вважає експерт.

Даг Бендоу стверджує, що в Афганістані інтереси Ісламабаду мають більше спільного ні з США, а з Китаєм.

«Китай реалізував ініціативні проект» пояс і шлях «в Пакистані. Я впевнений, що влада Пакистану хочуть брати участь у всіх китайських інвестиційних проектах в Афганістані. Я спостерігав їх спроби укласти угоду з цього приводу. Це буде нелегко. Афганістан складне місце для ведення бізнесу. Однак ми безумовно, бачимо, що Пакистан і Китай працюють разом »- зазначив експерт.

Китай першим заявив про визнання нового уряду Афганістану зазначивши, що в Пекіні «схвалюють право афганського народу на незалежне рішення власної долі». А в п’ятницю один з керівників Талібану Сухейль Шахін в ефірі китайського державного телеканалу запросив Пекін внести вклад у відновлення країни.

Створено еталонний геном дикого предка помідора

Американські вчені створили еталонний геном Solanum pimpinellifolium, дикого предка сучасних томатів. Також вони порівняли його з геномами сучасного помідора і споріднених рослин, виявивши гени, що відповідають за смак, урожайність, стійкість і інші характеристики. Дослідження опубліковане в журналі Nature Communications.

Тисячі років тому жителі Південної Америки почали одомашнювати Solanum pimpinellifolium. Це був бур’ян з невеликими ароматними плодами. Згодом ця рослина перетворилося в Solanum lycopersicum, який добре відомий усім як помідор. Сучасні томати більші за своїх диких предків, і їх легше вирощувати, але при цьому вони менш стійкі до хвороб і несприятливих умов.

Еталонний геном — це послідовність нуклеїнових кислот, створена вченими як приклад набору генів в ідеалізованому організмі даного виду. Подібні геноми існують для різних живих організмів, в тому числі і для людини, і тепер американські вчені з Інституту Бойса Томпсона (США) створили його для S. pimpinellifolium. «Цей еталонний геном дозволить дослідникам і селекціонерам виявляти нові гени в сучасних помідорах і заново вводити гени предка, які були втрачені з часом. Завдяки цьому можна підвищити, наприклад, якість плодів і стійкість рослини до стресу », — розповів керівник дослідження Чжанцзюнь Фей. Автори відзначають, що, хоча інші вчені і раніше секвенували S. pimpinellifolium, їх еталонний геном найбільш повний і точний завдяки передовим технологіям секвенування, які здатні зчитувати дуже довгі фрагменти ДНК.

Дослідники порівняли свій еталонний геном з геномом культивованого томата Heinz 1706. Вони виявили понад 92 тисяч структурних варіацій. Потім дослідники вивчили пангеном томатів — сукупність всіх генів родинних організмів — і виявили багато цікавих структурних варіантів, які виявилися пов’язані з важливими ознаками. Наприклад, у сучасних томатів виявилися деякі делеции генома, які знижують рівень лікопіну — червоного пігменту. Також вчені виявили вставку, що знижує вміст сахарози.

«Багато споживачів розчаровані якістю і смаком сучасних помідорів, тому що минулі селекційні зусилля були спрямовані на підвищення продуктивності і врожайності, відсуваючи смакові якості на другий план. Але генетична різноманітність, яку ми зафіксували в геномі S. pimpinellifolium, дозволяє повернути магазинним томатам смакові якості їх предка », — зазначив один з авторів дослідження Джим Джованнони.

Вчені виявили і інші структурні варіації, які можуть бути цікаві селекціонерам. Серед них є гени, що відповідають за стійкість до хвороб, що впливають на розмір плодів, дозрівання, гормональну регуляцію, метаболізм і розвиток квітів, насіння і листя.

«Під час одомашнення томатів було втрачено дуже багато генетичної різноманітності. Але наше дослідження допоможе його частково повернути, зробивши помідори смачніше, більш поживні і стійкіше », — підкреслив Фей.

Posted on